Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lastige zoektocht naar rechthebbenden van grafrechten

Lastige zoektocht naar rechthebbenden van grafrechten

THOLEN - Wanneer iemand komt te overlijden, die geregistreerd staat als rechthebbende van grafrechten, dan gaat de gemeente Tholen in de toekomst meteen op zoek naar een opvolger. Dat heeft wethouder Jan Harmsen laten weten op vragen van het CDA.

Rob Duijm stelde namens het CDA vragen over de werkwijze rondom grafrechten in de gemeente Tholen. "Wij hebben begrepen dat het voorkomt dat inwoners van Tholen geconfronteerd worden met brieven aangaande grafrechten, hoewel ze niet rechthebbende of zelfs nabestaande zijn van betrokken overledene", stelde Duijm in zijn vragen. En dat kan kloppen, laat wethouder Jan Harmsen weten.

Vanwege nieuw beleid zijn onlangs zeer veel brieven verstuurd. "Om te voorkomen dat er graven opnieuw in gebruik worden genomen zonder dat de familie daarvan op de hoogte zou zijn is gezocht naar naaste familie. Hierbij kwam het regelmatig voor dat de geregistreerde rechthebbende bleek te zijn overleden, of door verhuizing niet meer traceerbaar was", stelt wethouder Harmsen.

"Er is toen via persoonsgegevens gezocht naar het meest naaste familielid. Het is soms voorgekomen dat mensen die zo'n brief ontvingen aangaven dat die brief beter naar een andere persoon gestuurd kon worden. Dan werd dit meteen aangepast en werd de 'juiste' persoon aangeschreven. Er is en wordt gewerkt met de gegevens vanuit de begraafplaatsadministratie." Om te voorkomen dat er in de toekomst gezocht moet worden naar naaste familie, wordt voortaan meteen bij overlijden van een rechthebbende gezocht naar een opvolger.

Meer uit Tholen

Oudere fietsers leren tijdens Doortrapdag Tholen hoe ze ongevallen voorkomen

THOLEN - Veiliger fietsen tot je honderdste, wie wil dat nou niet? Op woensdag 15 april kunnen 55-plussers op Tholen meedoen aan de Doortrapdag. Ze krijgen tips van specialisten, zoals een fysiotherapeut en een fietsenmaker, en leren veilig fietsen op een oefenparcours. De dag wordt afgesloten met een groepsfietstocht.

1 uur geleden
Flex rijdt vanaf 20 april ook op Tholen: Dit zijn alle hub-opstappunten

THOLEN - De Flex is vanaf maandag 20 april ook beschikbaar in de gemeente Tholen. Onlangs zijn in alle kernen al groene hub-borden geplaatst. Er zijn meer dan zeventig opstapplaatsen. Met dit flexibele vervoer kun je wanneer je wil door heel Zeeland reizen, ook 's avonds en in het weekend.

4 uur geleden
Sterke concurrentie: Zo keerde Jan van Tienen terug in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen maakte woensdagavond zijn opwachting in de finaleweek van De Slimste Mens. De oud-Tholenaar werd in meerdere afleveringen de slimste van de dag en keerde daarom terug. Maar al snel bleek dat hij het nu een stuk lastiger had.

6 uur geleden
Vrijwilligers gezocht voor klusdag bij zwembaden De Spetter en Haestinge

THOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Op 5 mei openen de gemeentelijke zwembaden De Spetter in Tholen en Haestinge in Sint-Maartensdijk weer hun deuren. Om de zwembaden klaar te maken voor het nieuwe seizoen is er op zaterdag 11 april een klusdag.

23 uur geleden
Bravis haalt uit voorzorg systemen offline na hack met gijzelsoftware

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis Ziekenhuis ondervindt ook hinder van het data-incident bij ChipSoft. Woensdagochtend werd bekend dat meerdere Brabantse ziekenhuizen hiermee te kampen hebben. Uit voorzorg heeft Bravis diverse systemen offline gehaald, zoals MijnBravis en de HiX Patiënt App. "De zorgverlening kan gewoon doorgang vinden. Voor zover bekend zijn er geen persoonsgegevens buitgemaakt", laat het ziekenhuis weten.

1 dag geleden
Deze oud-Tholenaar is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Jan van Tienen is vanavond te zien in de finaleweek van De Slimste Mens. Hij neemt het op tegen Bibi Roos en Maaike Schoon. Aan het eind van de week weten we of hij de winnaar van dit seizoen is.

1 dag geleden
Wel of niet goed geplaatst: VVD Tholen stelt vragen over locaties HUB-borden

THOLEN - De spreiding van de HUB-borden binnen de gemeente Tholen roept vragen op bij de VVD. De fractie vindt dat de borden niet altijd op logische plekken zijn geplaatst. Volgens hen is dat een gemiste kans. "Zeker in deze tijd van hoge brandstofprijzen, waardoor alternatieve vervoersmogelijkheden relevanter zijn dan ooit."

1 dag geleden