Lastige zoektocht naar rechthebbenden van grafrechten
THOLEN - Wanneer iemand komt te overlijden, die geregistreerd staat als rechthebbende van grafrechten, dan gaat de gemeente Tholen in de toekomst meteen op zoek naar een opvolger. Dat heeft wethouder Jan Harmsen laten weten op vragen van het CDA.
Rob Duijm stelde namens het CDA vragen over de werkwijze rondom grafrechten in de gemeente Tholen. "Wij hebben begrepen dat het voorkomt dat inwoners van Tholen geconfronteerd worden met brieven aangaande grafrechten, hoewel ze niet rechthebbende of zelfs nabestaande zijn van betrokken overledene", stelde Duijm in zijn vragen. En dat kan kloppen, laat wethouder Jan Harmsen weten.
Vanwege nieuw beleid zijn onlangs zeer veel brieven verstuurd. "Om te voorkomen dat er graven opnieuw in gebruik worden genomen zonder dat de familie daarvan op de hoogte zou zijn is gezocht naar naaste familie. Hierbij kwam het regelmatig voor dat de geregistreerde rechthebbende bleek te zijn overleden, of door verhuizing niet meer traceerbaar was", stelt wethouder Harmsen.
"Er is toen via persoonsgegevens gezocht naar het meest naaste familielid. Het is soms voorgekomen dat mensen die zo'n brief ontvingen aangaven dat die brief beter naar een andere persoon gestuurd kon worden. Dan werd dit meteen aangepast en werd de 'juiste' persoon aangeschreven. Er is en wordt gewerkt met de gegevens vanuit de begraafplaatsadministratie." Om te voorkomen dat er in de toekomst gezocht moet worden naar naaste familie, wordt voortaan meteen bij overlijden van een rechthebbende gezocht naar een opvolger.
Meer uit Tholen
THOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.
5 uur geledenTHOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd.
8 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis biedt vanaf januari een nieuwe behandeling aan voor mannen met plasklachten door een vergrote prostaat. Tijdens de zogenoemde Rezum-behandeling wordt met stoom overtollig prostaatweefsel behandeld. Deze methode is minder ingrijpend en heeft minder gevolgen dan een operatie. Bravis is de derde kliniek in Nederland die deze behandeling aanbiedt.
12 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - In de donkere decembermaand zorgt PJZ Tholen Sint-Philipsland opnieuw voor licht op het eiland. Voor de derde keer organiseert de jongerenvereniging een landbouw lichtjestour. Op vrijdag 19 december rijdt een lange stoet van feestelijk verlichte trekkers door verschillende dorpen.
1 dag geledenROTTERDAM/SINT-ANNALAND - Het Erasmus MC in Rotterdam heeft afgelopen vrijdag tien nieuwe relaxstoelen onthuld. De stoelen zijn mogelijk gemaakt door Stichting Vrienden van Siem, die dit in 2024 als goed doel koos. Dankzij de opbrengsten van dat jaar kon de stichting de stoelen schenken.
1 dag geledenPOORTVLIET - Twee auto's zijn zaterdagavond op de Langeweg bij Poortvliet op elkaar gebotst. Eén van de bestuurders bleek onder invloed van alcohol te zijn. Een woordvoerster van de politie kon niet zeggen of er iemand gewond is geraakt.
1 dag geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Geraldo Theuns en Jos van Driel bij Hendrickx Constructie Ossendrecht.
2 dagen geleden