Lastige zoektocht naar rechthebbenden van grafrechten
THOLEN - Wanneer iemand komt te overlijden, die geregistreerd staat als rechthebbende van grafrechten, dan gaat de gemeente Tholen in de toekomst meteen op zoek naar een opvolger. Dat heeft wethouder Jan Harmsen laten weten op vragen van het CDA.
Rob Duijm stelde namens het CDA vragen over de werkwijze rondom grafrechten in de gemeente Tholen. "Wij hebben begrepen dat het voorkomt dat inwoners van Tholen geconfronteerd worden met brieven aangaande grafrechten, hoewel ze niet rechthebbende of zelfs nabestaande zijn van betrokken overledene", stelde Duijm in zijn vragen. En dat kan kloppen, laat wethouder Jan Harmsen weten.
Vanwege nieuw beleid zijn onlangs zeer veel brieven verstuurd. "Om te voorkomen dat er graven opnieuw in gebruik worden genomen zonder dat de familie daarvan op de hoogte zou zijn is gezocht naar naaste familie. Hierbij kwam het regelmatig voor dat de geregistreerde rechthebbende bleek te zijn overleden, of door verhuizing niet meer traceerbaar was", stelt wethouder Harmsen.
"Er is toen via persoonsgegevens gezocht naar het meest naaste familielid. Het is soms voorgekomen dat mensen die zo'n brief ontvingen aangaven dat die brief beter naar een andere persoon gestuurd kon worden. Dan werd dit meteen aangepast en werd de 'juiste' persoon aangeschreven. Er is en wordt gewerkt met de gegevens vanuit de begraafplaatsadministratie." Om te voorkomen dat er in de toekomst gezocht moet worden naar naaste familie, wordt voortaan meteen bij overlijden van een rechthebbende gezocht naar een opvolger.
Meer uit Tholen
THOLEN - De VVD en Algemeen Belang Tholen (ABT) behoren deze verkiezingen tot de verliezers. In de voorlopige uitslag raken beide partijen een zetel kwijt. Hilde Moerland ziet dat het politieke speelveld verandert, terwijl Ineke Schippers zich vooral zorgen over de scheve balans in de raad.
1 uur geledenTHOLEN - Het linkse geluid blijft, tot opluchting van Jan Heshof, hoorbaar in de Thoolse raad. De lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (PvdA) sleept één zetel binnen, maar ziet voormalig bondgenoot GroenLinks en ook de SP niet genoeg stemmen halen. "Ik vreesde even dat het linkse geluid helemaal zou verdwijnen."
19 uur geledenTHOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."
22 uur geledenTHOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."
23 uur geledenTHOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl nieuwkomer Forum voor Democratie drie zetels pakt.
1 dag geledenTHOLEN - Woensdag mochten alle kiesgerechtigde Tholenaren stemmen voor de gemeenteraad. Sinds 21.00 zijn de stembussen gesloten. Het is nu wachten op de uitslag. Lees er alles over in onze liveblog.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Door een lekkage hebben inwoners van Sint Philipsland mogelijk last van een lage waterdruk. Brabant Water werkt momenteel aan een oplossing. De storing wordt naar verwachting in de loop van de middag opgelost.
1 dag geleden