Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Last van hooikoorts? Berken volgende week massaal in bloei door warm weer

Last van hooikoorts? Berken volgende week massaal in bloei door warm weer

THOLEN - Heb jij last van hooikoorts? Pak je zakdoeken en tabletjes dan maar vast uit de kast. De komende dagen hangen er namelijk behoorlijk wat pollen in de lucht. En dat kan zorgen voor flinke hooikoortsklachten.

Een paar weken geleden kwamen de eerste berken tot bloei. De klachten vielen toen mee, omdat de lucht vaak ‘schoongespoeld’ werd door de regen die er viel. Maar met het warme weer, dat volgende week op het programma staat, komen alle berken massaal tot bloei. En dat kan bij hooikoortspatiënten voor behoorlijk wat klachten zorgen. 

Meerdere boomsoorten in bloei
Naast de berk zullen ook de es, populier, wilg, verschillende beuken en eiken de komende weken gaan bloeien. Deze pollen zijn echter licht allergeen en zorgen dus ook bij een stuk minder mensen voor klachten.

Graspollenseizoen
Tot nu toe zijn er nog geen grassoorten tot bloei gekomen, maar daar komt hoogstwaarschijnlijk volgende week ook verandering in. Door het warme weer kunnen enkele eerste grassoorten tot bloei komen. Dat is extra vervelend voor de mensen die allergisch zijn voor zowel de berk als bepaalde grassen. Deze seizoenen lopen namelijk in elkaar over.

Toch is het hoogtepunt van het graspollenseizoen nog wel een tijdje weg. Afhankelijk van de temperatuur komen de meeste grassoorten eind april of begin mei massaal tot bloei. Vervolgens vindt de piek van het graspollenseizoen normaal gesproken plaats in de tweede helft van mei en in juni, maar ook in juli staan nog verschillende grassoorten in bloei. Tijdens deze piekperiode ondervinden een paar miljoen Nederlands vaak hooikoortsklachten. In de zomer komen ook kruiden zoals de bijvoet en de ambrosia tot bloei, waardoor ook een behoorlijke groep Nederlanders allergieklachten krijgt.

Meer uit Tholen

SP Tholen: ‘Iedereen heeft recht op een veilig en fijn leven in iedere woonkern’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 6: SP Tholen.

1 uur geleden
CDA Tholen: ‘Wij kiezen voor samenwerking en gezond verstand’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 5: CDA Tholen.

4 uur geleden
Nieuwe Bravis wordt gebouwd door vier bedrijven met ervaring bij andere ziekenhuizen

WEST-BRABANT/THOLEN - Op weg naar het nieuwe Bravis ziekenhuis in West-Brabant is een belangrijke mijlpaal bereikt. Na een uitvoerige selectie, die bijna zes maanden heeft geduurd, is de bouw voorlopig gegund aan consortium FourCare. FourCare is een samenwerking tussen de gerenommeerde bouwbedrijven Trebbe en Van Wijnen en technisch dienstverleners Unica en Equans.

7 uur geleden
Thoolse lijsttrekkers gaan donderdag met elkaar in debat over zes onderwerpen

OUD-VOSSEMEER - In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen gaan lijsttrekkers op donderdag 12 maart met elkaar in debat in De Vossenkuil. Ze bespreken zes actuele thema's, zoals parkeerproblemen en woningbouw. Alle lijsttrekkers zijn uitgenodigd om aan te schuiven.

22 uur geleden
ChristenUnie Tholen: ‘Wij willen samen met u blijven bouwen aan een ‘Mooi Tholen’’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 4: ChristenUnie Tholen.

1 dag geleden
Algemeen Belang Tholen: ‘Bestuur hoort niet op afstand te staan, maar tussen de mensen’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 3: Algemeen Belang Tholen.

1 dag geleden
Burgerpeiling 2025: Tholenaren waarderen hun gemeente op alle fronten hoger

THOLEN - Tholenaren zijn positiever geworden over hun leefomgeving en de gemeente. Dat laat de burgerpeiling van 2025 zien. Op alle hoofdthema's scoort de gemeente Tholen beter dan in 2021. De stijgende lijn is bovendien sterker dan het Nederlandse gemiddelde.

1 dag geleden