Last van hooikoorts? Berken volgende week massaal in bloei door warm weer
THOLEN - Heb jij last van hooikoorts? Pak je zakdoeken en tabletjes dan maar vast uit de kast. De komende dagen hangen er namelijk behoorlijk wat pollen in de lucht. En dat kan zorgen voor flinke hooikoortsklachten.
Een paar weken geleden kwamen de eerste berken tot bloei. De klachten vielen toen mee, omdat de lucht vaak ‘schoongespoeld’ werd door de regen die er viel. Maar met het warme weer, dat volgende week op het programma staat, komen alle berken massaal tot bloei. En dat kan bij hooikoortspatiënten voor behoorlijk wat klachten zorgen.
Meerdere boomsoorten in bloei
Naast de berk zullen ook de es, populier, wilg, verschillende beuken en eiken de komende weken gaan bloeien. Deze pollen zijn echter licht allergeen en zorgen dus ook bij een stuk minder mensen voor klachten.
Graspollenseizoen
Tot nu toe zijn er nog geen grassoorten tot bloei gekomen, maar daar komt hoogstwaarschijnlijk volgende week ook verandering in. Door het warme weer kunnen enkele eerste grassoorten tot bloei komen. Dat is extra vervelend voor de mensen die allergisch zijn voor zowel de berk als bepaalde grassen. Deze seizoenen lopen namelijk in elkaar over.
Toch is het hoogtepunt van het graspollenseizoen nog wel een tijdje weg. Afhankelijk van de temperatuur komen de meeste grassoorten eind april of begin mei massaal tot bloei. Vervolgens vindt de piek van het graspollenseizoen normaal gesproken plaats in de tweede helft van mei en in juni, maar ook in juli staan nog verschillende grassoorten in bloei. Tijdens deze piekperiode ondervinden een paar miljoen Nederlands vaak hooikoortsklachten. In de zomer komen ook kruiden zoals de bijvoet en de ambrosia tot bloei, waardoor ook een behoorlijke groep Nederlanders allergieklachten krijgt.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 4: ChristenUnie Tholen.
31 minuten geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 3: Algemeen Belang Tholen.
3 uur geledenTHOLEN - Tholenaren zijn positiever geworden over hun leefomgeving en de gemeente. Dat laat de burgerpeiling van 2025 zien. Op alle hoofdthema's scoort de gemeente Tholen beter dan in 2021. De stijgende lijn is bovendien sterker dan het Nederlandse gemiddelde.
4 uur geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - Rijkswaterstaat voert dit jaar tot en met september onderhoud uit aan de Slaakbrug (N257). Tijdens deze periode vinden werkzaamheden plaats. In juli en augustus is de brug vijf weken lang volledig afgesloten voor autoverkeer.
22 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 2: VVD Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 1: SGP Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Tholense Boys start een onderzoek naar een incident langs de zijlijn waarbij supporters van de club en een speler van WHS betrokken waren. De speler van WHS zou zaterdagmiddag tijdens de streekderby racistisch zijn bejegend. De scheidsrechter besloot na overleg met beide trainers en aanvoerders de wedstrijd definitief te staken.
1 dag geleden