Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Last van hooikoorts? Berken volgende week massaal in bloei door warm weer

Last van hooikoorts? Berken volgende week massaal in bloei door warm weer

THOLEN - Heb jij last van hooikoorts? Pak je zakdoeken en tabletjes dan maar vast uit de kast. De komende dagen hangen er namelijk behoorlijk wat pollen in de lucht. En dat kan zorgen voor flinke hooikoortsklachten.

Een paar weken geleden kwamen de eerste berken tot bloei. De klachten vielen toen mee, omdat de lucht vaak ‘schoongespoeld’ werd door de regen die er viel. Maar met het warme weer, dat volgende week op het programma staat, komen alle berken massaal tot bloei. En dat kan bij hooikoortspatiënten voor behoorlijk wat klachten zorgen. 

Meerdere boomsoorten in bloei
Naast de berk zullen ook de es, populier, wilg, verschillende beuken en eiken de komende weken gaan bloeien. Deze pollen zijn echter licht allergeen en zorgen dus ook bij een stuk minder mensen voor klachten.

Graspollenseizoen
Tot nu toe zijn er nog geen grassoorten tot bloei gekomen, maar daar komt hoogstwaarschijnlijk volgende week ook verandering in. Door het warme weer kunnen enkele eerste grassoorten tot bloei komen. Dat is extra vervelend voor de mensen die allergisch zijn voor zowel de berk als bepaalde grassen. Deze seizoenen lopen namelijk in elkaar over.

Toch is het hoogtepunt van het graspollenseizoen nog wel een tijdje weg. Afhankelijk van de temperatuur komen de meeste grassoorten eind april of begin mei massaal tot bloei. Vervolgens vindt de piek van het graspollenseizoen normaal gesproken plaats in de tweede helft van mei en in juni, maar ook in juli staan nog verschillende grassoorten in bloei. Tijdens deze piekperiode ondervinden een paar miljoen Nederlands vaak hooikoortsklachten. In de zomer komen ook kruiden zoals de bijvoet en de ambrosia tot bloei, waardoor ook een behoorlijke groep Nederlanders allergieklachten krijgt.

Meer uit Tholen

Jongetje op de fiets raakt gewond na botsing met auto op kruising Scherpenisse

SCHERPENISSE - Een jongetje op de fiets is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto in Scherpenisse. Hij is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Scootmobieltocht door Tholen-stad met tussenstops bij lokale bedrijven

THOLEN - Inwoners die een scootmobiel of driewieler gebruiken, kunnen op donderdag 21 mei meedoen aan een scootmobieltocht door Tholen-stad. De tocht begint om 10.00 uur bij zorgonderneming De Vlinderbloem aan de Visstraat 19 in Tholen en duurt tot uiterlijk 15.00 uur.

8 uur geleden
Van akker naar arena: Trekkerspektakel brengt Tholen samen in Oud-Vossemeer [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Het ronkende motorgeluid en de zwarte rookwolken trokken in combinatie met de voorjaarszon afgelopen weekend duizenden mensen naar het terrein aan de Klavervelden. Van standaard landbouwtractoren die enkele uren daarvoor nog op het land hun werkzaamheden aan het uitvoeren waren, tot machines die zijn afgesteld met de precisie van een Formule 1-motor. Jong en oud konden twee dagen genieten van bestuurders die probeerden de duizenden pk's van hun machines voor de sleepwagen naar een full pull te slepen. Het jaarlijks terugkerende evenement trekt zo'n 1500 bezoekers per dag.

1 dag geleden
Persoonlijke oogzorg dichtbij huis

ADVERTORIAL - Goede oogzorg is essentieel voor kwaliteit van leven. In de regio West-Brabant kunnen inwoners nu terecht bij Xpert Clinics, waar persoonlijke aandacht en specialistische zorg centraal staan. Met vestigingen in onder andere Etten-Leur en Bergen op Zoom is hoogwaardige oogzorg dichterbij dan ooit.

2 dagen geleden
UWV Zeeland: ‘Veel werkgevers verwachten problemen door pensionering werknemers’

ZEELAND - Bijna 4 op de 10 werkgevers verwachten dat er in hun organisatie de komende vijf jaar werknemers met pensioen gaan. Binnen de overheid en de industrie ligt dit aandeel veel hoger. Werkgevers in deze sectoren verwachten ook vaker dat dit gevolgen heeft voor hun bedrijfsvoering. In sectoren zoals de handel en de specialistische zakelijke dienstverlening verwachten werkgevers dit juist minder vaak. Dit blijkt uit een landelijk onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. In Zeeland is het aandeel werknemers van 60 jaar of ouder 11 procent, iets hoger dan het landelijke gemiddelde van 10 procent.

2 dagen geleden
Aan de keukentafel met Fleur Verloo: ‘Je moet risico’s durven nemen en vertrouwen hebben in jezelf’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Fleur Verloo van The Foodystore.

3 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘De brug over het Schelde-Rijnkanaal’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

3 dagen geleden