Las Vegas ziet liefst voor eeuwig Formule 1-race in de stad
LAS VEGAS (ANP) - Las Vegas wil de Formule 1 het liefst voor eeuwig aan zich binden. Dat zei een bestuurder van de regio Clark County, dat unaniem heeft ingestemd met het houden van de Grote Prijs van Las Vegas tot en met 2032.
De beroemde gokstad in de staat Nevada keert na een lange afwezigheid dit jaar terug op de kalender van de Formule 1 met een avondrace op 18 november. De coureurs racen over onder meer de Strip en langs bezienswaardigheden als de Bellagio-fonteinen en Caesars Palace.
De promotors sloten een deal voor drie jaar, maar de weg is vrij voor een hele lange verbintenis. "We hebben vandaag besloten dat er ruimte is voor een contractverlenging tot ten minste 2032", zei bestuurder Jim Gibson van Clark County, waar Las Vegas onder valt. "Na die tijd weet ik zeker dat onze opvolgers zullen zien hoe groot en betekenisvol de Formule 1 is en een eeuwige samenwerking zullen nastreven."
De Verenigde Staten waren in het verleden nooit zo geïnteresseerd in de Formule 1, maar lijken de koningsklasse eindelijk te hebben omarmd. Er zijn dit jaar zelfs drie races in het land. Ook de Grote Prijs van Miami (7 mei) en de Grote Prijs van de VS in Austin (22 oktober) staan op de kalender.
Meer uit Sport
MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.
11 minuten geledenKITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.
12 minuten geledenWEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
4 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
6 uur geleden