Laros samen met Nillessen naar olympische finale 1500 meter
PARIJS (ANP) - Atleet Niels Laros heeft op de Olympische Spelen in Parijs de finale van de 1500 meter gehaald. De 19-jarige Oosterhouter liep in zijn heat van de halve finales naar de vierde plaats in een tijd van 3.32,22. De eerste zes gingen door naar de eindstrijd dinsdagavond in het Stade de France.
Laros is de tweede Nederlander in de finale op de 1500 meter. Stefan Nillessen slaagde er ook verrassend in zich te plaatsen door als vijfde te finishen in de eerste heat.
Laros leek nog wat over te hebben. Het hardlooptalent moest op de laatste meters een paar keer inhouden omdat hij de ruimte niet had om in te halen. De Amerikaan Yared Nuguse won de race in 3.31,72.
De jonge Brabander maakte vorige zomer een opvallend debuut op de WK atletiek in Boedapest met de tiende plaats op de 1500 meter in een Nederlands record van 3.31,25. Hij prolongeerde die zomer ook twee Europese titels bij de junioren en werd op het Sportgala in december uitgeroepen tot sporttalent van het jaar. Op de afgelopen FBK Games in Hengelo liep hij een Nederlands record op de 1000 meter van 2.14,37, tevens een wereldrecord bij de junioren.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
3 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
7 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
7 uur geleden