Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langste verliesreeks Nike op Wall Street sinds debuut in 1980

Langste verliesreeks Nike op Wall Street sinds debuut in 1980

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Nike heeft op Wall Street de langste verliesreeks neergezet sinds het Amerikaanse sportartikelenconcern in december 1980 zijn beursdebuut maakte. Dinsdag eindigde het aandeel Nike voor de negende handelsdag op rij op verlies. Volgens analisten zijn beleggers bezorgd geworden dat de tragere groei van de Chinese economie en opgebouwde voorraden van bijvoorbeeld sportkleding en -schoenen wel eens meer kunnen drukken op de winst dan aanvankelijk gedacht.

Nike leverde dinsdag ruim 1 procent in. Daarmee heeft Nike in ruim een week ongeveer een tiende aan beurswaarde verloren. Dinsdag reageerden beleggers voornamelijk op de cijfers van Dick's Sporting Goods. Die verkoper van sport- en outdoorartikelen kampte met meer winkeldiefstallen en tegenvallende verkopen van outdoorartikelen. De retailer verlaagde daardoor de winstverwachting voor het hele jaar. Dick's Sporting Goods kelderde zelf daarop dik 24 procent op de beurs in New York.

Een analist van de firma Wedbush stelt dat recente cijfers van branchegenoten als Under Armour en Champion-eigenaar Hanesbrands de bezorgdheid van beleggers over Nike ook al hadden aangewakkerd. Hij verwacht dat de resultaten van Foot Locker, die woensdag op het programma staan, opnieuw belangrijk zijn voor handelaren die een inschatting willen maken van de situatie bij Nike. De sportgigant komt zelf pas in september weer met nieuwe cijfers. Foot Locker geeft vaak details over de prestaties van zijn merken. Volgens de analist is ook bekend dat veel artikelen bij de keten van Nike afkomstig zijn.

Microsoft-overname Activision

De belangrijkste graadmeters op Wall Street zijn gemengd de handel uitgegaan. Er was weinig groot richtinggevend nieuws. De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent lager op 34.288,83 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 4387,55 punten. Techgraadmeter Nasdaq steeg wel, met 0,1 procent tot 13.505,88 punten.

Microsoft won 0,2 procent. Het softwareconcern heeft nieuwe toezeggingen gedaan om toestemming te krijgen voor de overname van Activision Blizzard, uitgever van games als Call of Duty en World of Warcraft. Om de zorgen van de Britse toezichthouder weg te nemen heeft Microsoft nu beloofd de komende vijftien jaar de rechten op de cloudgames te verkopen aan de Franse spellenuitgever Ubisoft. Activision Blizzard steeg daarop circa 1 procent. De Europese Commissie, die eerder al wel goedkeuring gaf voor de overname, heeft aangegeven de nieuwe ontwikkelingen in de gaten te houden.

Meer uit Financieel

Duitse consumentenorganisaties kritisch over brandstofmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.

21 minuten geleden
Aziatische horeca stapt naar hof voor regeling binnenhalen koks

WEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.

1 uur geleden
Kifid: betaaldienst Klarna overtreedt kredietregels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.

1 uur geleden
TNO: accijnsverlaging brandstof is duur en ineffectief

DEN HAAG (ANP) - TNO vindt een verlaging van de accijnzen op brandstof een slecht plan. Dit geldt ondanks dat Nederlanders recordbedragen betalen aan de pomp en ons land het duurste van de EU is. Het onderzoeksbureau stelt dat de hoge brandstofprijzen een relatief kleine groep mensen met lage inkomens treffen die veel kilometers rijden. Een veel grotere, meer welvarende groep zou minder hard worden getroffen.

1 uur geleden
ING: Nederlandse economie beter bestand tegen hoge energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie kan een nieuwe stijging van energieprijzen beter aan dan in 2022. Dat schrijft ING. Dat komt doordat energie-intensieve industrieën sindsdien minder belangrijk zijn geworden voor de economie, terwijl minder energiegevoelige sectoren juist gegroeid zijn.

1 uur geleden
Nexperia China kan binnenkort chips lokaal produceren, meldt AFP

BEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.

2 uur geleden
Onderzoek: winkelstraten begin 2026 rustiger door slecht weer

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.

2 uur geleden