Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Langste verliesreeks Nike op Wall Street sinds debuut in 1980

Langste verliesreeks Nike op Wall Street sinds debuut in 1980

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Nike heeft op Wall Street de langste verliesreeks neergezet sinds het Amerikaanse sportartikelenconcern in december 1980 zijn beursdebuut maakte. Dinsdag eindigde het aandeel Nike voor de negende handelsdag op rij op verlies. Volgens analisten zijn beleggers bezorgd geworden dat de tragere groei van de Chinese economie en opgebouwde voorraden van bijvoorbeeld sportkleding en -schoenen wel eens meer kunnen drukken op de winst dan aanvankelijk gedacht.

Nike leverde dinsdag ruim 1 procent in. Daarmee heeft Nike in ruim een week ongeveer een tiende aan beurswaarde verloren. Dinsdag reageerden beleggers voornamelijk op de cijfers van Dick's Sporting Goods. Die verkoper van sport- en outdoorartikelen kampte met meer winkeldiefstallen en tegenvallende verkopen van outdoorartikelen. De retailer verlaagde daardoor de winstverwachting voor het hele jaar. Dick's Sporting Goods kelderde zelf daarop dik 24 procent op de beurs in New York.

Een analist van de firma Wedbush stelt dat recente cijfers van branchegenoten als Under Armour en Champion-eigenaar Hanesbrands de bezorgdheid van beleggers over Nike ook al hadden aangewakkerd. Hij verwacht dat de resultaten van Foot Locker, die woensdag op het programma staan, opnieuw belangrijk zijn voor handelaren die een inschatting willen maken van de situatie bij Nike. De sportgigant komt zelf pas in september weer met nieuwe cijfers. Foot Locker geeft vaak details over de prestaties van zijn merken. Volgens de analist is ook bekend dat veel artikelen bij de keten van Nike afkomstig zijn.

Microsoft-overname Activision

De belangrijkste graadmeters op Wall Street zijn gemengd de handel uitgegaan. Er was weinig groot richtinggevend nieuws. De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent lager op 34.288,83 punten. De brede S&P 500 zakte 0,3 procent tot 4387,55 punten. Techgraadmeter Nasdaq steeg wel, met 0,1 procent tot 13.505,88 punten.

Microsoft won 0,2 procent. Het softwareconcern heeft nieuwe toezeggingen gedaan om toestemming te krijgen voor de overname van Activision Blizzard, uitgever van games als Call of Duty en World of Warcraft. Om de zorgen van de Britse toezichthouder weg te nemen heeft Microsoft nu beloofd de komende vijftien jaar de rechten op de cloudgames te verkopen aan de Franse spellenuitgever Ubisoft. Activision Blizzard steeg daarop circa 1 procent. De Europese Commissie, die eerder al wel goedkeuring gaf voor de overname, heeft aangegeven de nieuwe ontwikkelingen in de gaten te houden.

Meer uit Financieel

Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

33 minuten geleden
Bloomberg: Apple spreekt regering over schikking mededingingszaak

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
AEX-index sluit weer onder de 1100 punten om AI-zorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.

5 uur geleden
Brussel wil regels over omvang banken in de EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. "De banken in de Europese Unie zijn niet groot genoeg om te concurreren, zowel internationaal als intern", zei Eurocommissaris Maria Luís Albuquerque (Financiële diensten) vrijdag op een persconferentie.

6 uur geleden
Apple lost Nvidia af als waardevolste bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.

6 uur geleden
CNV maakt zich grote zorgen om reorganisatie bij vervoerder Qbuzz

UTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.

6 uur geleden
Franse kansspelautoriteit blokkeert toegang tot Polymarket

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.

6 uur geleden