
Lange Zelke voor een miljoen op de schop
VLISSINGEN - In november moet de herinrichting van de Lange Zelke in Vlissingen beginnen. De gemeente Vlissingen heeft een miljoen euro gereserveerd voor de aanpak van de winkelstraat, waarbij mogelijk ook de overkapping verdwijnt.
De winkeliers in de Lange Zelke wachten al langer op de vernieuwing. De uitstraling van de straat heeft verbetering nodig, erkent de Vlissingse wethouder Sem Stroosnijder. “We willen zo snel mogelijk beginnen met de herinrichting.”
Groen
Voor het ontwerp praat de wethouder met de ondernemers in de Lange Zelke en met andere belanghebbenden. “Het zal aansluiten bij de uitstraling van de Walstraat-Zuid en het Spuiplein, met bijvoorbeeld vlakke kinderkopjes. Ook komt er groen.”
Overkapping
Het voorlopig ontwerp wordt deze zomer gemaakt. “Daarmee gaan we langs bij de ondernemers.” De wethouder verwacht ook discussie over de overkapping. “Ik denk dat die verdwijnt. We hebben geen geld voor uitgebreid onderhoud, waarbij we bijvoorbeeld ook de duivenpoep regelmatig verwijderen. Samen met de vastgoedeigenaren moeten we kijken wat er dan tevoorschijn komt, hoe de gevels eruit zien."
Overlast
De gemeente hoopt het definitieve ontwerp in oktober vast te stellen, zodat het werk in november kan beginnen. Hoe lang de uitvoering duurt, kan de wethouder nog niet zeggen. Onderdeel van de aanbesteding van de herinrichting is ook de manier waarop een aannemer de overlast voor omwonenden en ondernemers beperkt.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op donderdag 14 augustus kleuren vier propellervliegtuigen van het Britse aerobatic display team The Global Stars de lucht boven de Westerschelde. De internationaal gelauwerde formatie is opnieuw te gast tijdens Rescue Zeeland - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland bij de Vlissingse boulevard - en belooft wederom een vliegshow van wereldklasse te verzorgen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De samenwerking tussen regio en rijk vanuit Wind in de zeilen bestaat vijf jaar. 'De voortgangsrapportages die twee keer per jaar verschijnen, laten zien dat er door de samenwerking mooie resultaten zijn bereikt', schrijft de gemeente Vlissingen in een persbericht.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Aan de Dongestraat in Oost-Souburg worden een gezondheidscentrum en 24 appartementen gebouwd. Deze vernieuwing komt op de plek van het schoolgebouw van de Parelburcht en sportzaal Van Duyvenvoorde, die niet meer in gebruik zijn. De sloop van de school begint zo snel mogelijk, laat de gemeente Vlissingen weten.
1 dag geledenVLISSINGEN - 104 kinderen van basisscholen uit de hele stad bezoeken deze weken de zomerschool in brede school De Combinatie in Vlissingen. Dinsdag zijn ze al begonnen en donderdag was de feestelijke, officiële opening.
1 dag geledenVLISSINGEN - "Ik geef je mijn Raam" de unieke expositieruimte aan de Koudekerkseweg 8 in Vlissingen toont gedurende zes weken negen zogeheten Outsider kunstenaars uit het atelier "de Glazen Pui" in Middelburg.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De locatie van de brandweerpost in Oost-Souburg is gekozen om snel in alle richtingen te kunnen uitrukken. In het oog springen doet deze plek op het bedrijventerrein aan de Marie Curieweg alleen wat minder. "Veel Souburgers weten daardoor niet dat ons dorp een eigen brandweer heeft", vertelt ploegleider Mark de Feijter. Die is er dus wel degelijk en bestaat zelfs 25 jaar.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Bij laag water snel metselen, zodat de mortel voor hoog water hard is. Dit typeert het uitzonderlijke groot onderhoud deze maanden aan het Keizersbolwerk in Vlissingen. Daarnaast is het de kunst om het bijna vijf eeuwen oude verdedigingswerk te restaureren met behoud van de oorspronkelijke uitstraling.
3 dagen geleden