Lange rijen op Schiphol na begin herfstvakantie
SCHIPHOL/DEN HAAG (ANP) - Op Schiphol staan zaterdagochtend lange rijen, nu in grote delen van Nederland de herfstvakantie is begonnen. De luchthaven zelf waarschuwt reizigers dat het in de vertrekhallen een "piekdag" wordt.
Vertrekhal 2 van Schiphol staat nagenoeg vol met reizigers die hun bagage willen inchecken voor hun reis. Karretjes met bagage zorgen voor enige afstand tussen verscheidene groepen, maar dat is meestal geen 1,5 meter. Het is op de luchthaven niet verplicht om zoveel afstand te houden, maar officieel geldt het advies om elkaar zoveel mogelijk ruimte te geven. Veel reizigers in de vertrekhallen kiezen ervoor alvast een mondkapje te dragen, hoewel dat pas na het scannen van de boardingpass verplicht is.
Volgens een woordvoerster van de luchthaven valt de drukte van zaterdag op piekmomenten te vergelijken met de drukste dagen van de afgelopen zomer. De situatie is volgens haar goed beheersbaar. "De sfeer is gelukkig goed, mensen hebben zin om op vakantie te gaan."
Coronacrisis
Schiphol verwacht dat tijdens de herfstvakantie 2 miljoen reizigers via de luchthaven reizen. Dat zijn er drie keer zoveel in vergelijking met een jaar eerder, toen door de coronapandemie reizen moeilijker of onmogelijk was. Nu zorgt de binnen de hele Europese Unie erkende coronapas ervoor dat de barrière voor een vliegvakantie kleiner is geworden.
De reizigersaantallen zijn nog niet terug op het niveau van voor de pandemie. In de herfstvakantie van 2019 maakten nog 3 miljoen reizigers gebruik van Schiphol.
TUI sprak eerder deze week wel van grotere drukte dan voor de coronacrisis. De touroperator zegt dat er dit jaar meer boekingen voor de herfstvakantie zijn dan twee jaar geleden. Een woordvoerder vermoedt dat mensen gemiste zonvakanties willen inhalen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
2 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.
13 uur geleden