Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lange Jan kleurt UNICEF-blauw

Lange Jan kleurt UNICEF-blauw

MIDDELBURG - In Middelburg kleurt de Lange Jan UNICEF-blauw op 18, 19 en 20 november. Dit om aandacht te vragen voor kinderrechten.

In de afgelopen jaren gebeurde dat onder meer bij het Sydney Opera House, de Eiffeltoren in Parijs, de Akropolis in Athene, Petra in Jordanië, Rashtrapati Bhavan Presidential Residence in India, het Empire State Building in New York en nog veel meer bekende gebouwen. In Nederland kleuren dit jaar onder meer deze bekende gebouwen blauw: Theater Diligentia in Den Haag, Paleis Soestdijk in Baarn, Circuit Zandvoort en Muiderslot.  Op 20 november is het World Children’s Day. Op deze dag viert UNICEF dat op precies dezelfde dag in 1989 de Verenigde Naties in New York het Kinderrechtenverdrag unaniem hebben aangenomen.

Meer uit Middelburg

Bibliotheken in Zeeland vanaf 1 juli boetevrij

MIDDELBURG - Vanaf dinsdag 1 juli 2025 worden alle Zeeuwse Bibliotheken boetevrij. Dat betekent dat leden geen boetes meer hoeven te betalen wanneer ze geleende materialen te laat inleveren. Met deze stap willen de bibliotheken de drempel verlagen om gebruik te maken van hun diensten.

9 uur geleden
Zeeraket en andere natuur krijgt meer ruimte op groene stranden

VROUWENPOLDER - Op het strand geniet je nog meer als je er de natuur, zoals zeeraket, kunt beleven. Dat is een gedachte achter het project Groene Strand Wimpels. De stranden bij natuurgebied Oranjezon (Vrouwenpolder), Neeltje Jans en de Verklikkerplaat (Renesse) hebben deze wimpels deze week weer toegekend gekregen. Op deze stranden geven partijen de natuur gezamenlijk meer ruimte. "We zien bijvoorbeeld het aantal broedende vogels, zoals de bontbekplevier en strandplevier, op het strand toenemen", vertelt Paul Verhoeff van Stichting Het Zeeuwse Landschap.

16 uur geleden
Politie houdt twee mannen aan in Middelburg

MIDDELBURG - In Middelburg heeft de politie maandagochtend twee mannen aangehouden. Na de arrestaties werden ook doorzoekingen gedaan.

18 uur geleden
Geen rondje Walcheren, maar 2400 kilometer fietsen naar Spanje voor goed doel

VEERE - Op 10 mei stapte Martijn de Ridder in zijn woonplaats Veere op zijn trekkingfiets. Niet voor een rondje Walcheren maar voor een rit van 2400 kilometer naar Tarifa, Spanje. Martijn ging twintig dagen lang, 120 kilometer per dag fietsen om geld op te halen voor onderzoek naar de zenuwziekte MS. Hoe kijkt hij terug op zijn bijzondere reis? 

21 uur geleden
Zeeuwse paalhoofden getuigen van slavenhandel

MIDDELBURG - Op 1 juli wordt vanaf 10.30 uur door de dames van Keti Koti de laatste hand gelegd aan herdenkingsmonument Witness, in de bibliotheek in Middelburg. Witness is vervaardigd uit een voormalig paalhoofd, die gedurende het slavernijverleden opgroeide als boom in Suriname. Het betreft de derde Witness uit een serie van drie, als verwijzing naar de trans-Atlantische driehoekshandel in slaven.

23 uur geleden
Buggy komt op zijn kant terecht bij ongeval aan Vuursteenvlinder

MIDDELBURG- Bij een ongeval aan de Vuursteenvlinder is zondagmiddag een buggy op zijn kant terechtgekomen. Hierbij raakte één van de inzittenden gewond. Het slachtoffer, een jongen, is met vermoedelijk een gebroken arm overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. 

1 dag geleden
Orgelzomer 2025 in Middelburg; serie avondconcerten in juli en augustus

MIDDELBURG - Orgelstad Middelburg organiseert ook in 2025 weer een serie avondconcerten op dinsdagen in juli en augustus. Negen organisten laten vier orgels op drie locaties horen. 

1 dag geleden