Lang en Dost bezorgen Club Brugge weer een overwinning
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft de reguliere competitie in België afgesloten met een overwinning, met dank aan Noa Lang en Bas Dost. De Nederlandse aanvallers bezorgden hun ploeg in de slotfase de winst tegen Excelsior Moeskroen: 4-2. Brugge kwam in het eigen Jan Breydelstadion twee keer op achterstand, maar de Belgische international Charles De Ketelaere en Hans Vanaken zorgden voor de gelijkmakers.
Lang tekende in de 85e minuut voor zijn veertiende treffer van het seizoen, Dost maakte even later op aangeven van Lang zijn achtste doelpunt. Club Brugge sluit de reguliere competitie af met 76 punten uit 34 wedstrijden. De ploeg van Lang, Dost, aanvoerder Ruud Vormer, Tahith Chong en Stefano Denswil gaat de komende weken met Antwerp, Anderlecht en Racing Genk, de ploeg van trainer John van den Brom, in de play-offs strijden om de landstitel.
Anderlecht nam de derde plek over van Genk door met 1-0 te winnen bij STVV, door een doelpunt van Yari Verschaeren. Genk had een dag eerder met 3-2 verloren van Antwerp, na een voorsprong van 2-0.
AA Gent won op de slotdag van de reguliere competitie met 7-2 bij Zulte Waregem en verzekerde zich zo ten koste van de tegenstander van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
10 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
12 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
12 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
17 uur geleden