Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius
TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
Onder meer Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Turkije, Griekenland en de Verenigde Staten hebben vluchten bevestigd. De VS werken daarbij samen met Canada voor Canadese opvarenden. Nederland neemt de niet-noodzakelijke bemanning voor zijn rekening, aldus EFE.
Op de luchthaven komt een vooruitgeschoven commandopost om het vertrek van de vliegtuigen te coördineren zodra de passagiers van boord zijn. Voor opvarenden zonder toegewezen vlucht zou een Europees "bezemvliegtuig" worden ingezet.
Het ontschepen begint naar verwachting zondag rond 12.00 uur. De Hondius moet de haven van Granadilla verlaten voordat dinsdag het weer omslaat. Daarna zou de manoeuvre volgens de autoriteiten onmogelijk worden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het merendeel van de gebouwen in de EU is oud en inefficiënt en is er niet op berekend om te gaan met de hoge temperaturen. Dat laten hooggeplaatste EU-bronnen weten in een terugblik op de hittegolf in West-Europa van vorige week.
10 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Zeker vijf mensen zijn omgekomen bij een uitslaande brand in een flat in Antwerpen, bevestigt de politie tegenover VRT Nieuws.
15 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse marineschepen die klaarliggen om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te helpen, komen mogelijk terug naar huis. Er is geen zicht op dat ze er in de komende dagen of weken aan de slag kunnen, zegt de Duitse defensieminister Boris Pistorius.
21 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Bij een grote brand in een flat in het Belgische Antwerpen zijn meerdere doden gevallen. Ook zouden enkele mensen zwaargewond zijn geraakt. Onduidelijk is nog om hoeveel slachtoffers het gaat. Tegen 13.00 uur is de brand nog altijd niet onder controle.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Er komt een onderzoek naar de Britse agenten die de 18-jarige Henry Nowak arresteerden nadat die was neergestoken in Hampshire, in december. Dat meldt de onafhankelijke toezichthouder op de Britse politie, IOPC. Onderzocht wordt of hun grove nalatigheid kan worden verweten. Nowak overleed aan zijn verwondingen tijdens zijn arrestatie, omdat niet werd geloofd dat hij gewond was.
1 uur geledenDOHA/DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse en Iraanse gezanten voeren woensdag indirect overleg in de Qatarese hoofdstad Doha, volgens diplomatieke bronnen. Er zijn daar naar verluidt geen toponderhandelaars bij betrokken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Victor Willis, de oorspronkelijke leadzanger van de groep Village People, is op 74-jarige leeftijd overleden. Dat is bekendgemaakt op de officiële Facebook-pagina van de groep.
2 uur geleden