Landen halen passagiers Diamond Princess uit Japan
TOKIO (ANP) - Hongkong, Canada en Zuid-Korea gaan passagiers van de Diamond Princess ophalen uit Japan. Het gaat om 330 mensen uit Hongkong. Hoeveel Canadezen en Zuid-Koreanen worden gerepatrieerd, is nog niet bekend. Zaterdag maakten de Verenigde Staten al bekend dat ze 380 Amerikanen die nog op het cruiseschip zitten, terug gaan halen.
Zodra de quarantainetijd van het schip woensdag voorbij is en de mensen in Japan aan land mogen, worden ze opnieuw getest. Daarna worden ze met speciale chartervluchten teruggevlogen. Eenmaal in eigen land aangekomen, moeten de ex-cruisepassagiers opnieuw veertien dagen in quarantaine.
Op de Diamond Princess zitten 3700 opvarenden sinds 3 februari in quarantaine, onder wie vijf Nederlanders. 355 opvarenden zijn besmet met het coronavirus. Het aantal besmettingen met het longvirus is alleen in China hoger dan op dit cruiseschip.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
55 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Hongarije en Slowakije krijgen als het goed is binnen een paar uur weer olie uit Rusland via de veelbesproken Droezjba-pijpleiding. De leveringen via die pijpleiding lagen maanden stil nadat die in januari schade had opgelopen in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Kyiv heeft de schade inmiddels gerepareerd.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
11 uur geleden