Landen halen passagiers Diamond Princess uit Japan
TOKIO (ANP) - Hongkong, Canada en Zuid-Korea gaan passagiers van de Diamond Princess ophalen uit Japan. Het gaat om 330 mensen uit Hongkong. Hoeveel Canadezen en Zuid-Koreanen worden gerepatrieerd, is nog niet bekend. Zaterdag maakten de Verenigde Staten al bekend dat ze 380 Amerikanen die nog op het cruiseschip zitten, terug gaan halen.
Zodra de quarantainetijd van het schip woensdag voorbij is en de mensen in Japan aan land mogen, worden ze opnieuw getest. Daarna worden ze met speciale chartervluchten teruggevlogen. Eenmaal in eigen land aangekomen, moeten de ex-cruisepassagiers opnieuw veertien dagen in quarantaine.
Op de Diamond Princess zitten 3700 opvarenden sinds 3 februari in quarantaine, onder wie vijf Nederlanders. 355 opvarenden zijn besmet met het coronavirus. Het aantal besmettingen met het longvirus is alleen in China hoger dan op dit cruiseschip.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
2 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
9 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
16 uur geleden