Landen halen passagiers Diamond Princess uit Japan
TOKIO (ANP) - Hongkong, Canada en Zuid-Korea gaan passagiers van de Diamond Princess ophalen uit Japan. Het gaat om 330 mensen uit Hongkong. Hoeveel Canadezen en Zuid-Koreanen worden gerepatrieerd, is nog niet bekend. Zaterdag maakten de Verenigde Staten al bekend dat ze 380 Amerikanen die nog op het cruiseschip zitten, terug gaan halen.
Zodra de quarantainetijd van het schip woensdag voorbij is en de mensen in Japan aan land mogen, worden ze opnieuw getest. Daarna worden ze met speciale chartervluchten teruggevlogen. Eenmaal in eigen land aangekomen, moeten de ex-cruisepassagiers opnieuw veertien dagen in quarantaine.
Op de Diamond Princess zitten 3700 opvarenden sinds 3 februari in quarantaine, onder wie vijf Nederlanders. 355 opvarenden zijn besmet met het coronavirus. Het aantal besmettingen met het longvirus is alleen in China hoger dan op dit cruiseschip.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
55 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
1 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
2 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
10 uur geleden