Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

LAKS: relatief weinig klachten op dag zeven van examens

LAKS: relatief weinig klachten op dag zeven van examens

DEN HAAG (ANP) - Bij de klachtenlijn van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn woensdag ruim 12.000 klachten binnengekomen. Dat zijn er zeker 2000 meer dan een dag eerder, maar desalniettemin spreekt bestuurslid Myriam van de Wiel over een "relatief rustige examendag. Vorige week hadden we dagen erbij zitten dat we al snel boven de 25.000 uitkwamen."

De meeste klachten (ruim 7000) gingen over de moeilijkheidsgraad van wiskunde A op de havo. "Er werd vaak geklaagd dat stof aan de orde kwam die niet was behandeld", zegt Van de Wiel. Wiskunde B, eveneens op de havo, zou te veel vragen hebben bevat waardoor er te weinig tijd zou zijn geweest om het examen af te maken. Ruim 2000 meldingen kwamen daarover binnen.

Over scheikunde op het vwo zijn 2000 klachten ingediend, terwijl ruim 1300 eindexamenkandidaten van het vmbo een klacht deponeerden over het examen biologie.

Na zeven dagen van examens staat de teller op ruim 171.000 klachten in totaal. De toets vorige week woensdag voor Nederlands op de havo heeft met bijna 16.000 meldingen tot nog toe de meeste klachten opgeleverd.

Meer uit Binnenland

Kapitein Madleen twee keer naar ziekenhuis na detentie in Israël

SCHIPHOL (ANP) - Kapitein Mark van Rennes van het activistenschip Madleen dat naar Gaza wilde varen, heeft in Jordanië twee keer het ziekenhuis bezocht voor "een korte behandeling". Van Rennes zei dit bij zijn aankomst op luchthaven Schiphol vanuit Amman in antwoord op de vraag hoe hij behandeld is toen hij in Israël in detentie zat.

28 minuten geleden
Kapitein activistenschip Madleen weer terug in Nederland

SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse kapitein Mark van Rennes is woensdagmiddag aangekomen op Schiphol. In de aankomsthal wachtten familieleden en ongeveer dertig medestanders hem op en juichten en klapten toen ze hem zagen.

55 minuten geleden
NS noemt opschorten spoorstakingen 'goed nieuws voor reiziger'

UTRECHT (ANP) - Het is "goed nieuws voor de reiziger" dat vakbonden VVMC, FNV en CNV stakingen op het spoor voorlopig hebben opgeschort. Dit meldt een woordvoerster van NS woensdag.

1 uur geleden
Brandweer: brand provinciehuis Zuid-Holland lijkt onder controle

DEN HAAG (ANP) - De brand op het dak van het Zuid-Hollandse provinciehuis in Den Haag lijkt onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brandweer is momenteel bezig met sloopwerkzaamheden om te kijken of er nog brandresten zijn. Maar er is "nagenoeg geen rook" te zien en "al helemaal geen vlammen", aldus de woordvoerder.

1 uur geleden
FNV schort spoorstakingen ook op, eindbod NS wel 'teleurstellend'

UTRECHT (ANP) - FNV legt het eindbod van de NS ook voor aan de achterban, net als VVMC en CNV. Ondertussen schort de vakbond verdere stakingen op het spoor op. Volgens FNV-bestuurder Henri Janssen is het bod echter teleurstellend.

1 uur geleden
Buma NL Awards voor Samuel Welten, Anouk en Mart Hoogkamer

AMSTERDAM (ANP) - Samuel Welten, Mart Hoogkamer, FLEMMING, Anouk en Tino Martin hebben een Buma NL Award 2025 gewonnen. Dat is woensdagmiddag bekendgemaakt op de Jordaanboot in Amsterdam. Ze staan met hun liedjes in de Top 10 populairste Nederlandstalige liedjes van het afgelopen jaar.

1 uur geleden
VVMC schort verdere stakingen op het spoor op na eindbod NS

TILBURG (ANP) - VVMC gaat het cao-eindbod van de NS voorleggen aan de leden, meldt voorzitter Wim Eilert van de spoorvakbond. VVMC schort verdere acties op het spoor als gevolg hiervan de komende tijd op. Vakbonden hielden sinds 6 juni vier stakingsdagen bij de NS.

2 uur geleden