Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere opening Europese beurzen verwacht om geweld Midden-Oosten

Lagere opening Europese beurzen verwacht om geweld Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken donderdag een lagere opening te krijgen. Beleggers blijven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen, nu het geweld tussen Israël en Hezbollah steeds verder escaleert. Het Israëlische leger heeft een nieuw evacuatiebevel uitgevaardigd voor delen van het zuiden van Beiroet. Ook werd een aanval uitgevoerd in het centrum van Beiroet, waarbij volgens de Libanese autoriteiten vijf mensen zijn omgekomen.

De olieprijzen gingen donderdagochtend verder omhoog door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 71,10 dollar en Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 74,85 dollar per vat.

Op het Damrak kan PostNL op aandacht rekenen, nu het kabinet het bedrijf wil toestaan niet-urgente brieven en kaarten binnen twee dagen te bezorgen in plaats van een dag. Dat staat in een voorstel van minister Dirk Beljaarts van Economische Zaken. PostNL moet zich wel aan de wettelijke regels houden en krijgt geen financiële steun van de overheid. Voor medische post en rouwpost blijft gelden dat ze binnen een dag bezorgd moeten zijn. PostNL zelf blijft erbij dat financiële steun van de overheid voor postbezorging nodig is.

Tyfoon Krathon

In Hongkong ging de Hang Seng 1,5 procent omlaag. Beleggers namen wat winsten na de sterke rally van de afgelopen tijd door de grote stimuleringsmaatregelen van de Chinese overheid voor de zwakke economie van China. In Tokio ging de Nikkei meer dan 2 procent vooruit, geholpen door een zwakkere Japanse yen. De beurs in de Taiwanese hoofdstad Taipei bleef opnieuw dicht in verband met de tyfoon Krathon. Door die tyfoon is het openbare leven in Taiwan grotendeels stilgelegd.

Op macro-economisch vlak komen in de ochtend cijfers over de producentenprijzen in de eurozone. In de Verenigde Staten staan gegevens op de rol over de uitkeringsaanvragen, de fabrieksorders en de bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector.

De euro noteerde 1,1029 dollar, tegen 1,1046 dollar bij het slot van de Europese beurshandel een dag eerder.

Meer uit Financieel

AEX-index staakt opmars in afwachting onderhandelingen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.

36 minuten geleden
Brussel stelt 760 miljoen euro beschikbaar voor hulp aan vissers

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.

1 uur geleden
IMF en Wereldbank hervatten samenwerking met Venezuela na jaren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.

1 uur geleden
Toerisme groeit door meer buitenlandse bezoekers in 2025

DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.

3 uur geleden
Ook op tankstations buiten de snelweg betalen met statiegeld

DEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.

3 uur geleden
KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

8 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

8 uur geleden