Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagere opening Europese beurzen verwacht om geweld Midden-Oosten

Lagere opening Europese beurzen verwacht om geweld Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken donderdag een lagere opening te krijgen. Beleggers blijven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen, nu het geweld tussen Israël en Hezbollah steeds verder escaleert. Het Israëlische leger heeft een nieuw evacuatiebevel uitgevaardigd voor delen van het zuiden van Beiroet. Ook werd een aanval uitgevoerd in het centrum van Beiroet, waarbij volgens de Libanese autoriteiten vijf mensen zijn omgekomen.

De olieprijzen gingen donderdagochtend verder omhoog door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 71,10 dollar en Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 74,85 dollar per vat.

Op het Damrak kan PostNL op aandacht rekenen, nu het kabinet het bedrijf wil toestaan niet-urgente brieven en kaarten binnen twee dagen te bezorgen in plaats van een dag. Dat staat in een voorstel van minister Dirk Beljaarts van Economische Zaken. PostNL moet zich wel aan de wettelijke regels houden en krijgt geen financiële steun van de overheid. Voor medische post en rouwpost blijft gelden dat ze binnen een dag bezorgd moeten zijn. PostNL zelf blijft erbij dat financiële steun van de overheid voor postbezorging nodig is.

Tyfoon Krathon

In Hongkong ging de Hang Seng 1,5 procent omlaag. Beleggers namen wat winsten na de sterke rally van de afgelopen tijd door de grote stimuleringsmaatregelen van de Chinese overheid voor de zwakke economie van China. In Tokio ging de Nikkei meer dan 2 procent vooruit, geholpen door een zwakkere Japanse yen. De beurs in de Taiwanese hoofdstad Taipei bleef opnieuw dicht in verband met de tyfoon Krathon. Door die tyfoon is het openbare leven in Taiwan grotendeels stilgelegd.

Op macro-economisch vlak komen in de ochtend cijfers over de producentenprijzen in de eurozone. In de Verenigde Staten staan gegevens op de rol over de uitkeringsaanvragen, de fabrieksorders en de bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector.

De euro noteerde 1,1029 dollar, tegen 1,1046 dollar bij het slot van de Europese beurshandel een dag eerder.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

13 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

15 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

17 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

18 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

22 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

22 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden