Lagere opening Europese beurzen verwacht om geweld Midden-Oosten
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken donderdag een lagere opening te krijgen. Beleggers blijven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen, nu het geweld tussen Israël en Hezbollah steeds verder escaleert. Het Israëlische leger heeft een nieuw evacuatiebevel uitgevaardigd voor delen van het zuiden van Beiroet. Ook werd een aanval uitgevoerd in het centrum van Beiroet, waarbij volgens de Libanese autoriteiten vijf mensen zijn omgekomen.
De olieprijzen gingen donderdagochtend verder omhoog door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 71,10 dollar en Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 74,85 dollar per vat.
Op het Damrak kan PostNL op aandacht rekenen, nu het kabinet het bedrijf wil toestaan niet-urgente brieven en kaarten binnen twee dagen te bezorgen in plaats van een dag. Dat staat in een voorstel van minister Dirk Beljaarts van Economische Zaken. PostNL moet zich wel aan de wettelijke regels houden en krijgt geen financiële steun van de overheid. Voor medische post en rouwpost blijft gelden dat ze binnen een dag bezorgd moeten zijn. PostNL zelf blijft erbij dat financiële steun van de overheid voor postbezorging nodig is.
Tyfoon Krathon
In Hongkong ging de Hang Seng 1,5 procent omlaag. Beleggers namen wat winsten na de sterke rally van de afgelopen tijd door de grote stimuleringsmaatregelen van de Chinese overheid voor de zwakke economie van China. In Tokio ging de Nikkei meer dan 2 procent vooruit, geholpen door een zwakkere Japanse yen. De beurs in de Taiwanese hoofdstad Taipei bleef opnieuw dicht in verband met de tyfoon Krathon. Door die tyfoon is het openbare leven in Taiwan grotendeels stilgelegd.
Op macro-economisch vlak komen in de ochtend cijfers over de producentenprijzen in de eurozone. In de Verenigde Staten staan gegevens op de rol over de uitkeringsaanvragen, de fabrieksorders en de bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector.
De euro noteerde 1,1029 dollar, tegen 1,1046 dollar bij het slot van de Europese beurshandel een dag eerder.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "uiterst onverstandig" om de invoering van een handelsverdrag met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur verder te vertragen, vinden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze reageren op de beslissing van het Europees Parlement om het Europees Hof de deal te laten beoordelen. Maar volgens de belangenbehartigers van het Nederlandse bedrijfsleven is het door de toenemende internationale spanningen belangrijk om een akkoord te sluiten met Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement zet een stemming over delen van de handelsdeal tussen de VS en de EU officieel in de ijskast. Dat laat Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange woensdag weten.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de importheffingen voor Zwitserland heeft verlaagd nadat Zwitserse bedrijven, waaronder Rolex, daarom hebben gevraagd, maar dat ze zo weer kunnen stijgen. Dat zei hij tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - President van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde is weggelopen van een diner op het World Economic Forum (WEF) toen de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick zich negatief uitliet over Europa. Dat melden ingewijden.
3 uur geleden