Lagere opening Europese beurzen verwacht om geweld Midden-Oosten
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken donderdag een lagere opening te krijgen. Beleggers blijven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen, nu het geweld tussen Israël en Hezbollah steeds verder escaleert. Het Israëlische leger heeft een nieuw evacuatiebevel uitgevaardigd voor delen van het zuiden van Beiroet. Ook werd een aanval uitgevoerd in het centrum van Beiroet, waarbij volgens de Libanese autoriteiten vijf mensen zijn omgekomen.
De olieprijzen gingen donderdagochtend verder omhoog door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 71,10 dollar en Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 74,85 dollar per vat.
Op het Damrak kan PostNL op aandacht rekenen, nu het kabinet het bedrijf wil toestaan niet-urgente brieven en kaarten binnen twee dagen te bezorgen in plaats van een dag. Dat staat in een voorstel van minister Dirk Beljaarts van Economische Zaken. PostNL moet zich wel aan de wettelijke regels houden en krijgt geen financiële steun van de overheid. Voor medische post en rouwpost blijft gelden dat ze binnen een dag bezorgd moeten zijn. PostNL zelf blijft erbij dat financiële steun van de overheid voor postbezorging nodig is.
Tyfoon Krathon
In Hongkong ging de Hang Seng 1,5 procent omlaag. Beleggers namen wat winsten na de sterke rally van de afgelopen tijd door de grote stimuleringsmaatregelen van de Chinese overheid voor de zwakke economie van China. In Tokio ging de Nikkei meer dan 2 procent vooruit, geholpen door een zwakkere Japanse yen. De beurs in de Taiwanese hoofdstad Taipei bleef opnieuw dicht in verband met de tyfoon Krathon. Door die tyfoon is het openbare leven in Taiwan grotendeels stilgelegd.
Op macro-economisch vlak komen in de ochtend cijfers over de producentenprijzen in de eurozone. In de Verenigde Staten staan gegevens op de rol over de uitkeringsaanvragen, de fabrieksorders en de bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector.
De euro noteerde 1,1029 dollar, tegen 1,1046 dollar bij het slot van de Europese beurshandel een dag eerder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
9 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
11 uur geleden