Lagere opening Europese beurzen verwacht om geweld Midden-Oosten
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lijken donderdag een lagere opening te krijgen. Beleggers blijven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen, nu het geweld tussen Israël en Hezbollah steeds verder escaleert. Het Israëlische leger heeft een nieuw evacuatiebevel uitgevaardigd voor delen van het zuiden van Beiroet. Ook werd een aanval uitgevoerd in het centrum van Beiroet, waarbij volgens de Libanese autoriteiten vijf mensen zijn omgekomen.
De olieprijzen gingen donderdagochtend verder omhoog door de toenemende spanningen in het Midden-Oosten. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 71,10 dollar en Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 74,85 dollar per vat.
Op het Damrak kan PostNL op aandacht rekenen, nu het kabinet het bedrijf wil toestaan niet-urgente brieven en kaarten binnen twee dagen te bezorgen in plaats van een dag. Dat staat in een voorstel van minister Dirk Beljaarts van Economische Zaken. PostNL moet zich wel aan de wettelijke regels houden en krijgt geen financiële steun van de overheid. Voor medische post en rouwpost blijft gelden dat ze binnen een dag bezorgd moeten zijn. PostNL zelf blijft erbij dat financiële steun van de overheid voor postbezorging nodig is.
Tyfoon Krathon
In Hongkong ging de Hang Seng 1,5 procent omlaag. Beleggers namen wat winsten na de sterke rally van de afgelopen tijd door de grote stimuleringsmaatregelen van de Chinese overheid voor de zwakke economie van China. In Tokio ging de Nikkei meer dan 2 procent vooruit, geholpen door een zwakkere Japanse yen. De beurs in de Taiwanese hoofdstad Taipei bleef opnieuw dicht in verband met de tyfoon Krathon. Door die tyfoon is het openbare leven in Taiwan grotendeels stilgelegd.
Op macro-economisch vlak komen in de ochtend cijfers over de producentenprijzen in de eurozone. In de Verenigde Staten staan gegevens op de rol over de uitkeringsaanvragen, de fabrieksorders en de bedrijvigheid in de Amerikaanse dienstensector.
De euro noteerde 1,1029 dollar, tegen 1,1046 dollar bij het slot van de Europese beurshandel een dag eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.
6 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.
8 uur geleden