Lagere Europese gasprijs trekt Aziatische kopers aan
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De gedaalde prijs van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in Europa leidt tot een sterkere vraag naar de brandstof in Azië. Dit zou ervoor kunnen zorgen dat Europa in de toekomst minder lng kan importeren. Daarvoor waarschuwen verschillende energie-experts, meldt persbureau Bloomberg.
"Momenteel is Europa sterk afhankelijk van lng, en wat we ook waarnemen is dat nu de Europese gasprijs daalt, Azië meer lng begint aan te trekken", zei Marco Saalfrank, gashandelaar bij het Zwitserse nutsbedrijf Axpo Solutions. De Europese gasprijs is inmiddels gezakt naar het niveau van mei 2021, toen Rusland geleidelijk een deel van zijn gaspijpleidingen naar Europa begon af te sluiten. Om het wegvallen van het Russisch gas op te vangen is Europa meer lng gaan importeren.
Hoewel de daling van de Europese gasprijs wijst op een comfortabele aanbodsituatie voor de regio, zo zijn de gasvoorraden in Europa nog steeds voor ongeveer 65 procent vol, trekt het ook meer Aziatische kopers aan. Kopers in China, India en Thailand hebben al hun aankopen van lng opgeschroefd. Daardoor moet Europa meer concurreren met Azië om lng op de wereldmarkt.
"In de toekomst is het geen vanzelfsprekendheid dat we al het lng zullen krijgen dat we willen", waarschuwde Gregor Pett, hoofdanalist bij het Duitse nutsbedrijf Uniper. "Europa heeft nu twee milde winters gehad, wat heeft geholpen. Daar kunnen we in de toekomst niet op rekenen."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
3 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.
4 uur geleden