Lagere Europese gasprijs trekt Aziatische kopers aan
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De gedaalde prijs van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) in Europa leidt tot een sterkere vraag naar de brandstof in Azië. Dit zou ervoor kunnen zorgen dat Europa in de toekomst minder lng kan importeren. Daarvoor waarschuwen verschillende energie-experts, meldt persbureau Bloomberg.
"Momenteel is Europa sterk afhankelijk van lng, en wat we ook waarnemen is dat nu de Europese gasprijs daalt, Azië meer lng begint aan te trekken", zei Marco Saalfrank, gashandelaar bij het Zwitserse nutsbedrijf Axpo Solutions. De Europese gasprijs is inmiddels gezakt naar het niveau van mei 2021, toen Rusland geleidelijk een deel van zijn gaspijpleidingen naar Europa begon af te sluiten. Om het wegvallen van het Russisch gas op te vangen is Europa meer lng gaan importeren.
Hoewel de daling van de Europese gasprijs wijst op een comfortabele aanbodsituatie voor de regio, zo zijn de gasvoorraden in Europa nog steeds voor ongeveer 65 procent vol, trekt het ook meer Aziatische kopers aan. Kopers in China, India en Thailand hebben al hun aankopen van lng opgeschroefd. Daardoor moet Europa meer concurreren met Azië om lng op de wereldmarkt.
"In de toekomst is het geen vanzelfsprekendheid dat we al het lng zullen krijgen dat we willen", waarschuwde Gregor Pett, hoofdanalist bij het Duitse nutsbedrijf Uniper. "Europa heeft nu twee milde winters gehad, wat heeft geholpen. Daar kunnen we in de toekomst niet op rekenen."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
29 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
4 uur geleden