Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde heeft er vertrouwen in dat inflatie onder controle is

Lagarde heeft er vertrouwen in dat inflatie onder controle is

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) heeft er vertrouwen in dat de inflatie in de eurozone onder controle is. Dat zei ze in een interview met de Ierse televisie. Lagarde hintte er daarmee op dat een eerste renteverlaging volgende maand waarschijnlijk is.

Volgens Lagarde laten de prognoses voor de middellange termijn zien dat de inflatie zich naar de ECB-doelstelling van 2 procent beweegt. "Dus ik heb er vertrouwen in dat we in een fase van controle zitten", aldus de Française tegen de Ierse zender RTÉ One. Ze stelde dat het de "missie en plicht" is van de ECB om het inflatiedoel te bereiken.

Lagarde zei verder dat als nieuwe informatie aangeeft dat de inflatiedoelstellingen gehaald worden het zeer waarschijnlijk is dat de rente op 6 juni omlaaggaat. Om de hoge inflatie te bestrijden had de ECB de rente juist naar een recordniveau verhoogd.

Ook andere ECB-bestuurders hebben aangegeven dat een eerste renteverlaging in juni waarschijnlijk is.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder denkt dat renteverlagingen bijna voorbij zijn

DUBROVNIK (ANP/BLOOMBERG) - De renteverlagingen van de Europese Centrale Bank (ECB) zijn bijna voorbij. Dat zei ECB-beleidsmaker Boris Vujcic zaterdag. "Ik ben het ermee eens dat we er bijna zijn", aldus de gouverneur van de Kroatische centrale bank. ECB-president Christine Lagarde hintte er ook al op dat de centrale bank bijna klaar is met een cyclus van renteverlagingen.

7 uur geleden
Vietnam sluit deals voor 3 miljard dollar aan producten uit VS

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - Vietnamese bedrijven hebben twintig overeenkomsten getekend ter waarde van in totaal 3 miljard dollar (zo'n 2,6 miljard euro) om meer Amerikaanse landbouwproducten te importeren. Ze deden dat in aanloop naar de derde ronde van officiële onderhandelingen over de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump die volgende week plaatsvindt.

9 uur geleden
China meldt vooruitgang in beraad met EU over stekkerauto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - China heeft verklaard dat gesprekken met de Europese Unie over het vaststellen van minimumprijzen voor in China geproduceerde elektrische voertuigen "in de laatste fase zijn beland". Er is nog wel meer werk nodig om tot een akkoord te komen.

10 uur geleden
Onderzoek: Duitse industrie schrapt 100.000 banen binnen een jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse industrie heeft in een jaar tijd ruim 100.000 banen verloren door de economische malaise in het land. Dat meldt het Duitse persbureau dpa op basis van een ingeziene analyse van accountants- en adviesbureau EY. De belangrijke autosector is het zwaarst getroffen: alleen al in die sector zijn ongeveer 45.400 banen verdwenen.

12 uur geleden
Japan meldt vooruitgang in gesprekken met VS over importheffingen

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Japan heeft gemeld dat er vooruitgang wordt geboekt in de gesprekken met de Verenigde Staten over de importheffingen van president Donald Trump. Overeenstemming is echter nog niet bereikt, zei de belangrijkste Japanse handelsgezant Ryosei Akazawa na een vijfde ronde van gesprekken in Washington.

13 uur geleden
Bloomberg: Porsche overweegt deel montage naar VS te verplaatsen

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche overweegt onderdelen van het montageproces van zijn auto's naar de Verenigde Staten te verplaatsen. Daarmee wil de Duitse sportautofabrikant de impact van de importheffingen van 25 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op auto's verzachten. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

23 uur geleden
Flinke winsten op Wall Street na beter dan verwacht banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse winsten gesloten. Eerder op de dag kwam de Amerikaanse overheid met het belangrijke banenrapport, waaruit naar voren kwam dat het aantal banen in de Verenigde Staten vorige maand harder was gegroeid dan verwacht. Daardoor zijn de zorgen van beleggers over een dreigende economische vertraging afgenomen.

23 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!