Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lagarde: EU-lidstaten moeten vaart maken met coronaherstelplannen

Lagarde: EU-lidstaten moeten vaart maken met coronaherstelplannen

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese regeringen moeten vaart maken met hun plannen om te kunnen herstellen van de coronacrisis, want het grote coronaherstelfonds dat de Europese Unie heeft opgetuigd moet snel operationeel worden. Met die oproep is president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gekomen.

De EU-leiders keurden het fonds waarmee 672,5 miljard euro gemoeid is, afgelopen zomer al goed. Maar dwarsliggen van enkele landen zorgde ervoor dat de implementatie en uitvoering ervan werden vertraagd.

Om geld te kunnen krijgen uit het fonds moeten de lidstaten herstelplannen opstellen. Die kunnen ze vanaf eind februari naar Brussel sturen. Het dagelijks EU-bestuur zal ze binnen twee maanden beoordelen en dan hebben de ministers van Financiën nog een maand de tijd om de herstelscenario's van hun collega's goed te keuren.

Lagarde kwam met haar opmerking in een toelichting op het rentebesluit van de ECB, waarin werd besloten om de steunmaatregelen van de centrale bank voorlopig even niet verder op te schroeven. Wel stelden de beleidsmakers van de ECB dat ze klaar blijven staan om extra in te grijpen als dat in hun ogen nodig is.

In het laatste kwartaal van vorig jaar is de economie van de eurozone weer gekrompen door de nieuwe lockdowns die toen juist werden afgekondigd. De steeds strengere lockdownmaatregelen drukken ook nu nog zwaar op de economie. Maar volgens Lagarde past de impact van de pandemie en alles wat daarbij komt kijken nog binnen de laatste prognoses van de centrale bank. Bij het volgende rentebesluit in maart zal de ECB waarschijnlijk weer met nieuwe economische ramingen komen.

Meer uit Financieel

Anthropic breidt toegang tot AI-model Mythos flink uit

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-bedrijf Anthropic wil veel meer organisaties toegang geven tot zijn model Mythos. Het bedrijf kondigde dinsdag aan dat ongeveer 150 organisaties, verspreid over ruim vijftien landen, het model ook kunnen gaan gebruiken.

20 minuten geleden
AI-serverfabrikant HPE fors hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Hewlett Packard Enterprise (HPE) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de kwartaalresultaten van de fabrikant van AI-servers. Ook verhoogde HPE de omzetverwachting voor het hele jaar. Door de sterke vraag naar infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) denkt het bedrijf nu zijn financiële doelstellingen voor de lange termijn twee jaar eerder te behalen. Het aandeel werd ruim 35 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Victoria's Secret wint marktaandeel terug met nieuwe 'sexy'-koers

REYNOLDSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Lingerieconcern Victoria's Secret heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Daarmee lijkt topvrouw Hillary Super voortgang te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk. Zij richt zich met Victoria's Secret meer op de verkoop van bh's en het merk PINK, dat gericht is op jongere shoppers.

2 uur geleden
Staking luchtverkeersleiders België zorgt voor 200 annuleringen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ongeveer tweehonderd vluchten op Brussels Airport gaan niet door vanwege de staking bij luchtverkeersleider Skeyes, meldt persbureau Belga. Eerder werd bekend dat door de acties tussen 14.00 uur en 21.00 uur geen vluchten plaatsvinden van en naar België.

2 uur geleden
Aangekondigde stakingen in zuivelindustrie dinsdagavond van start

UTRECHT (ANP) - De aangekondigde stakingen bij de zuivelindustrie gaan dinsdagavond van start. Dat meldt vakbond FNV. Werknemers leggen het werk vanaf 22.00 uur neer bij vestigingen van FrieslandCampina in Meppel en Beilen. Woensdagochtend volgt ook een vestiging in Nuenen. De stakingen duren tot woensdagavond 22.00 uur.

2 uur geleden
Wapenexport Israël voor vijfde jaar op rij naar nieuw record

JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.

2 uur geleden
Pols na onthullingen: ik had eerder iets met verleden moeten doen

DEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.

3 uur geleden