Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Labour waarschuwt kiezers: uitslag staat niet vast

Labour waarschuwt kiezers: uitslag staat niet vast

LONDEN (ANP) - De Britse Labourpartij waarschuwt kiezers dat de uitkomst van de verkiezingen deze donderdag nog niet vaststaat. In een dreigend spotje wordt met archiefbeelden een horrorscenario voor linkse kiezers geschetst waarin de partij alsnog verliest.

Labour staat een straatlengte voor in de peilingen en probeert te voorkomen dat aanhangers thuisblijven. "Bedenk hoe je je voelt als je dit om 22.00 uur te zien krijgt", luidt de uitleg bij de video 'exit poll'.

In de video kondigt BBC-presentator David Dimbleby aan dat de conservatieven toch weer de grootste partij zijn geworden. Daarna volgen beelden van een juichende premier Rishi Sunak. "Laat het niet gebeuren", luidt de boodschap.

Zware nederlaag

Premier Sunak heeft een vergelijkbaar probleem, nu wordt uitgegaan van een zware nederlaag voor zijn Conservatieve Partij. Hij moet voorkomen dat teleurgestelde rechtse kiezers overstappen naar andere partijen, nu toch al vast lijkt te staan dat Labour een grote meerderheid krijgt.

Sunak benadrukte deze week daarom eveneens dat de uitslag nog niet vaststaat en dat het wel degelijk zin heeft om op zijn partij te stemmen. Hij deelde op de verkiezingsdag nog een eigen video waarin hij kiezers aanspoorde om te gaan stemmen.

'Blanco cheque'

De premier riep zijn landgenoten op Labourleider Keir Starmer geen "blanco cheque" te geven. "Die krijgt u nooit meer terug", waarschuwde de premier. Een "supermeerderheid" voor Labour betekent volgens Sunak dat Britten "de rest van hun leven" hogere belastingen moeten betalen.

Of die waarschuwingen succesvol zijn, blijkt in de nacht van donderdag op vrijdag. Dan komen de uitslagen binnen. Starmer, Sunak en hun echtgenotes hebben volgens Britse media al gestemd. Hun landgenoten hebben daar nog tot 22.00 uur de tijd voor.

Meer uit Buitenland

Schutter dood gevonden na incident synagoge Michigan

WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.

30 minuten geleden
NASA hoopt op begin april voor maanmissie Artemis II

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.

1 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

1 uur geleden
Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

3 uur geleden
Situatie met 'actieve schutter' bij grote synagoge nabij Detroit

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij een grote synagoge in West Bloomfield in de Amerikaanse staat Michigan is sprake van een situatie met een "actieve schutter", meldt de lokale politie op X. Onduidelijk is of er slachtoffers zijn. Bij de synagoge zou onder meer een basisschool en voorschoolse opvang zijn gevestigd. Volgens lokale media zouden die op het moment geopend zijn.

3 uur geleden
VS zeggen 6000 doelen te hebben geraakt in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sinds het begin van de oorlog in Iran 6000 doelen geraakt in het land, meldt het Amerikaanse centrale commando in de regio, CENTCOM, op X. Daarnaast zouden meer dan negentig Iraanse schepen zijn beschadigd of vernietigd bij de aanvallen, waaronder dertig mijnenleggers.

3 uur geleden
Roemenië en Oekraïne maken samen drones, versterken energiebanden

BOEKAREST (ANP/AFP/RTR) - Roemenië en Oekraïne gaan samen drones maken, hebben ze afgesproken. Ook gaan ze nauwer samenwerken bij de energievoorziening.

3 uur geleden