Labour waarschuwt kiezers: uitslag staat niet vast
LONDEN (ANP) - De Britse Labourpartij waarschuwt kiezers dat de uitkomst van de verkiezingen deze donderdag nog niet vaststaat. In een dreigend spotje wordt met archiefbeelden een horrorscenario voor linkse kiezers geschetst waarin de partij alsnog verliest.
Labour staat een straatlengte voor in de peilingen en probeert te voorkomen dat aanhangers thuisblijven. "Bedenk hoe je je voelt als je dit om 22.00 uur te zien krijgt", luidt de uitleg bij de video 'exit poll'.
In de video kondigt BBC-presentator David Dimbleby aan dat de conservatieven toch weer de grootste partij zijn geworden. Daarna volgen beelden van een juichende premier Rishi Sunak. "Laat het niet gebeuren", luidt de boodschap.
Zware nederlaag
Premier Sunak heeft een vergelijkbaar probleem, nu wordt uitgegaan van een zware nederlaag voor zijn Conservatieve Partij. Hij moet voorkomen dat teleurgestelde rechtse kiezers overstappen naar andere partijen, nu toch al vast lijkt te staan dat Labour een grote meerderheid krijgt.
Sunak benadrukte deze week daarom eveneens dat de uitslag nog niet vaststaat en dat het wel degelijk zin heeft om op zijn partij te stemmen. Hij deelde op de verkiezingsdag nog een eigen video waarin hij kiezers aanspoorde om te gaan stemmen.
'Blanco cheque'
De premier riep zijn landgenoten op Labourleider Keir Starmer geen "blanco cheque" te geven. "Die krijgt u nooit meer terug", waarschuwde de premier. Een "supermeerderheid" voor Labour betekent volgens Sunak dat Britten "de rest van hun leven" hogere belastingen moeten betalen.
Of die waarschuwingen succesvol zijn, blijkt in de nacht van donderdag op vrijdag. Dan komen de uitslagen binnen. Starmer, Sunak en hun echtgenotes hebben volgens Britse media al gestemd. Hun landgenoten hebben daar nog tot 22.00 uur de tijd voor.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
45 minuten geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
11 uur geleden