Labour waarschuwt kiezers: uitslag staat niet vast
LONDEN (ANP) - De Britse Labourpartij waarschuwt kiezers dat de uitkomst van de verkiezingen deze donderdag nog niet vaststaat. In een dreigend spotje wordt met archiefbeelden een horrorscenario voor linkse kiezers geschetst waarin de partij alsnog verliest.
Labour staat een straatlengte voor in de peilingen en probeert te voorkomen dat aanhangers thuisblijven. "Bedenk hoe je je voelt als je dit om 22.00 uur te zien krijgt", luidt de uitleg bij de video 'exit poll'.
In de video kondigt BBC-presentator David Dimbleby aan dat de conservatieven toch weer de grootste partij zijn geworden. Daarna volgen beelden van een juichende premier Rishi Sunak. "Laat het niet gebeuren", luidt de boodschap.
Zware nederlaag
Premier Sunak heeft een vergelijkbaar probleem, nu wordt uitgegaan van een zware nederlaag voor zijn Conservatieve Partij. Hij moet voorkomen dat teleurgestelde rechtse kiezers overstappen naar andere partijen, nu toch al vast lijkt te staan dat Labour een grote meerderheid krijgt.
Sunak benadrukte deze week daarom eveneens dat de uitslag nog niet vaststaat en dat het wel degelijk zin heeft om op zijn partij te stemmen. Hij deelde op de verkiezingsdag nog een eigen video waarin hij kiezers aanspoorde om te gaan stemmen.
'Blanco cheque'
De premier riep zijn landgenoten op Labourleider Keir Starmer geen "blanco cheque" te geven. "Die krijgt u nooit meer terug", waarschuwde de premier. Een "supermeerderheid" voor Labour betekent volgens Sunak dat Britten "de rest van hun leven" hogere belastingen moeten betalen.
Of die waarschuwingen succesvol zijn, blijkt in de nacht van donderdag op vrijdag. Dan komen de uitslagen binnen. Starmer, Sunak en hun echtgenotes hebben volgens Britse media al gestemd. Hun landgenoten hebben daar nog tot 22.00 uur de tijd voor.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Democratische Congreslid Eric Swalwell zegt te zullen vertrekken uit het Huis van Afgevaardigden. In een verklaring ontkent de Amerikaanse politicus beschuldigingen van seksueel misbruik waar hij de afgelopen dagen mee geconfronteerd werd, maar schrijft hij ook dat het "verkeerd is dat mijn achterban mij van mijn taken afleidt".
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Begoña Gómez, de vrouw van de Spaanse premier Pedro Sánchez, is officieel in staat van beschuldiging gesteld voor verschillende corruptiemisdrijven. Dit na een jarenlang strafrechtelijk onderzoek naar Gómez in haar rol als programmadirecteur aan de Madrileense universiteit Complutense. Die aanstelling kreeg ze in 2020, nadat Sánchez in 2018 premier was geworden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de Atlantische kust in Frankrijk zijn afgelopen winter meer dan 45.000 aangespoelde papegaaiduikers geteld, meldt de Franse vogelbescherming (LPO). Een groot deel van de vogels werd dood aangetroffen. De LPO denkt dat het om slechts "een heel klein deel" van het totale aantal dode dieren gaat, schrijft het Franse medium Ici.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran "heel, heel graag" een deal zou willen sluiten met de Verenigde Staten. Een vertegenwoordiger van Teheran zou deze ochtend hebben gebeld om aan te dringen op een snelle overeenkomst. Iran heeft dat niet bevestigd.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.
7 uur geleden