Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Labour waarschuwt kiezers: uitslag staat niet vast

Labour waarschuwt kiezers: uitslag staat niet vast

LONDEN (ANP) - De Britse Labourpartij waarschuwt kiezers dat de uitkomst van de verkiezingen deze donderdag nog niet vaststaat. In een dreigend spotje wordt met archiefbeelden een horrorscenario voor linkse kiezers geschetst waarin de partij alsnog verliest.

Labour staat een straatlengte voor in de peilingen en probeert te voorkomen dat aanhangers thuisblijven. "Bedenk hoe je je voelt als je dit om 22.00 uur te zien krijgt", luidt de uitleg bij de video 'exit poll'.

In de video kondigt BBC-presentator David Dimbleby aan dat de conservatieven toch weer de grootste partij zijn geworden. Daarna volgen beelden van een juichende premier Rishi Sunak. "Laat het niet gebeuren", luidt de boodschap.

Zware nederlaag

Premier Sunak heeft een vergelijkbaar probleem, nu wordt uitgegaan van een zware nederlaag voor zijn Conservatieve Partij. Hij moet voorkomen dat teleurgestelde rechtse kiezers overstappen naar andere partijen, nu toch al vast lijkt te staan dat Labour een grote meerderheid krijgt.

Sunak benadrukte deze week daarom eveneens dat de uitslag nog niet vaststaat en dat het wel degelijk zin heeft om op zijn partij te stemmen. Hij deelde op de verkiezingsdag nog een eigen video waarin hij kiezers aanspoorde om te gaan stemmen.

'Blanco cheque'

De premier riep zijn landgenoten op Labourleider Keir Starmer geen "blanco cheque" te geven. "Die krijgt u nooit meer terug", waarschuwde de premier. Een "supermeerderheid" voor Labour betekent volgens Sunak dat Britten "de rest van hun leven" hogere belastingen moeten betalen.

Of die waarschuwingen succesvol zijn, blijkt in de nacht van donderdag op vrijdag. Dan komen de uitslagen binnen. Starmer, Sunak en hun echtgenotes hebben volgens Britse media al gestemd. Hun landgenoten hebben daar nog tot 22.00 uur de tijd voor.

Meer uit Buitenland

Taiwan: wapenleveringen VS zijn hoeksteen van regionale vrede

TAIPEI (ANP/RTR) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de VS en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.

1 uur geleden
Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

9 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

10 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

10 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

11 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

11 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

12 uur geleden