Laatste zitting verwacht in decembermoorden-proces Bouterse
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse krijgsraad gaat maandag verder met de behandeling van de verzetzaak van oud-president en ex-legerleider Desi Bouterse in het 8 decemberproces. De verwachting is dat dit de laatste zitting is in deze zaak. Het is nog niet duidelijk of de rechter een vonnis zal uitspreken en of bij een veroordeling Bouterse de cel in moet.
Bouterse staat terecht voor zijn aandeel in de decembermoorden van 1982, waarbij vijftien tegenstanders van zijn toenmalige militaire regime werden vermoord. Hij werd in november 2019 veroordeeld tot twintig jaar cel. Omdat Bouterse tijdens dat proces nooit aanwezig was, werd hij bij verstek veroordeeld. Daarna tekende hij verzet aan, waardoor de krijgsraad zijn zaak opnieuw in behandeling moest nemen.
Om eventuele onrust rondom het proces te voorkomen zullen leger en politie de komende dagen extra alert zijn. De leiding van het leger sluit niet uit dat de aanhangers van Bouterse een demonstratie zullen houden, zo meldt de lokale nieuwssite Starnieuws. Het leger zal patrouilleren in en rond Paramaribo.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
7 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariƫrs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
16 uur geleden