Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laagste groei startende ondernemers in de afgelopen 10 jaar

Laagste groei startende ondernemers in de afgelopen 10 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stoppende ondernemingen blijft stijgen. Het voorbije kwartaal registreerde de Kamer van Koophandel (KVK) slechts 2,6 procent meer ondernemingen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat is het laagste groeisaldo in de afgelopen tien jaar.

Het aantal starters daalt al vijf kwartalen op rij. In het derde kwartaal waren er 59.105 starters, een afname van 7,8 procent vergeleken met hetzelfde kwartaal vorig jaar, toen er 64.071 waren. Het aantal stoppers nam met 15 procent toe, tot 34.087 in het derde kwartaal, en het aantal faillissementen steeg met 38 procent (1151).

Per saldo zijn er nog steeds meer starters dan stoppers, benadrukt de KVK. Maar met een stijging van 2,6 procent tegenover het derde kwartaal vorig jaar is dit het laagste groeisaldo in de afgelopen tien jaar.

Experts vermoeden dat nieuwe overheidsmaatregelen, waaronder de verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering (AOV) voor zzp'ers, zorgen voor meer terughoudendheid bij ondernemers. Ook zijn er de afgelopen jaren veel bedrijven bijgekomen in Nederland, waardoor het bedrijvenlandschap verzadigd zou kunnen zijn. Met andere woorden is er in de Nederlandse economie niet veel ruimte meer voor nieuwe bedrijven, volgens de experts die de KVK raadpleegde.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

23 minuten geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

40 minuten geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

2 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

2 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

4 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

6 uur geleden