Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laagste groei startende ondernemers in de afgelopen 10 jaar

Laagste groei startende ondernemers in de afgelopen 10 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stoppende ondernemingen blijft stijgen. Het voorbije kwartaal registreerde de Kamer van Koophandel (KVK) slechts 2,6 procent meer ondernemingen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat is het laagste groeisaldo in de afgelopen tien jaar.

Het aantal starters daalt al vijf kwartalen op rij. In het derde kwartaal waren er 59.105 starters, een afname van 7,8 procent vergeleken met hetzelfde kwartaal vorig jaar, toen er 64.071 waren. Het aantal stoppers nam met 15 procent toe, tot 34.087 in het derde kwartaal, en het aantal faillissementen steeg met 38 procent (1151).

Per saldo zijn er nog steeds meer starters dan stoppers, benadrukt de KVK. Maar met een stijging van 2,6 procent tegenover het derde kwartaal vorig jaar is dit het laagste groeisaldo in de afgelopen tien jaar.

Experts vermoeden dat nieuwe overheidsmaatregelen, waaronder de verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering (AOV) voor zzp'ers, zorgen voor meer terughoudendheid bij ondernemers. Ook zijn er de afgelopen jaren veel bedrijven bijgekomen in Nederland, waardoor het bedrijvenlandschap verzadigd zou kunnen zijn. Met andere woorden is er in de Nederlandse economie niet veel ruimte meer voor nieuwe bedrijven, volgens de experts die de KVK raadpleegde.

Meer uit Financieel

Techaandelen stuwen Amerikaanse beurzen opnieuw omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.

7 uur geleden
Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

9 uur geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

9 uur geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

11 uur geleden
Overnamebod zet InPost in de schijnwerpers op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.

11 uur geleden
Geen tekort aan babyvoeding in winkels na terugroepactie

ZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.

13 uur geleden
Schiphol voorziet drukte bij bagagehallen dinsdag om actie douane

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.

13 uur geleden