
Laadpalenmaker Alfen onderuit op Damrak na tegenvallende cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Alfen is woensdag onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs en verloor ruim 5 procent. De verkoper van laadpalen en andere opslagsystemen voor elektriciteit gaf vorige week al een omzetalarm vanwege uitdagende marktomstandigheden en kwam nu met de volledige resultaten. Die vielen ondanks de eerdere waarschuwing toch tegen. Alfen zag de groei in het tweede kwartaal bijna volledig stilvallen en de winst fors dalen. Het bedrijf kampt onder meer met grote voorraden aan laadsystemen.
Bij de Amsterdamse hoofdfondsen lijkt Adyen (plus 3 procent) eindelijk wat te herstellen van de recente koersval. De betalingsverwerker ging dinsdag nog voor de vierde dag op rij omlaag. Sinds de publicatie van de zwaar tegenvallende resultaten vorige week heeft het bedrijf al ongeveer de helft aan beurswaarde zien verdampen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 741,98 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 868,14 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,6 procent.
Kopgroep
Naast Adyen stonden ING en speciaalchemiebedrijf DSM-Firmenich in de kopgroep van de AEX, met winsten van ruim 1 procent. Chipbedrijf ASMI was de grootste daler met een min van 0,6 procent. In de chipsector wordt met hooggespannen verwachtingen uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. De Amerikaanse chipproducent is dit jaar fors in waarde gestegen door het optimisme rondom kunstmatige intelligentie (AI) en beleggers en analisten rekenen op sterke resultaten van het bedrijf.
Randstad won 0,1 procent. Volgens de Belgische krant De Tijd blijkt het uitzendconcern al jaren winsten uit België te sluizen naar Zwitserland. De belastinginspectie heeft volgens de krant al voor bijna 73 miljoen euro aan claims ingediend tegen verschillende Randstad-bedrijven in België.
Nieuwe tank
In de MidKap klom Vopak 0,7 procent. Gate terminal, eigendom van het tankopslagbedrijf en Gasunie, heeft definitief besloten een nieuwe tank voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te bouwen in de Rotterdamse haven. Bij de kleinere bedrijven daalde Kendrion 0,3 procent. De producent van elektromagnetische componenten zag de omzet in de eerste jaarhelft stijgen, maar werd wel voorzichtiger over de tweede jaarhelft.
De euro was 1,0859 dollar waard, tegen 1,0847 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 79,31 dollar. Brentolie werd ook 0,4 procent goedkoper, op 83,69 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
38 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een grote order ter waarde van 20 miljard dollar (17 miljard euro) ontvangen van Maleisische luchtvaartmaatschappijen. De deals werden beklonken door de Maleisische premier Anwar Ibrahim die een handelsmissie in Europa heeft afgerond.
39 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Het verbod van de rechter in Amsterdam van een staking van KLM-grondpersoneel op Schiphol komende woensdagmiddag is "positief voor alle passagiers die volgende week woensdag met ons reizen en voor KLM als bedrijf". Dat meldt de luchtvaartmaatschappij in een reactie. "We kunnen nu onze operatie veilig blijven uitvoeren."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grondpersoneel van KLM mag aanstaande woensdagmiddag niet acht uur lang staken, oordeelt de kortgedingrechter in Amsterdam. Daarmee gaat de rechter mee in het betoog van zowel KLM als Schiphol dat de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde actie te veel veiligheidsrisico's met zich meebrengt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Martijn Snoep is herbenoemd als bestuursvoorzitter van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). De ministerraad heeft ingestemd met zijn herbenoeming die per 1 september ingaat. Snoep vormt samen met bestuursleden Manon Leijten en Martijn Ridderbos het bestuur van de toezichthouder.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. Beleggers moesten het doen zonder richting uit Wall Street omdat de Amerikaanse aandelenmarkten dicht zijn voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Handelaren deden het verder voorzichtig aan nu de deadline voor de invoering van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump steeds dichterbij komt.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil de financieringsinstellingen Invest-NL en Invest International onder één dak brengen. De samenvoeging, waar al op werd voorgesorteerd in het regeerprogramma, moet een organisatie opleveren met meer schaalgrootte en slagvaardigheid. Dat schrijven de ministers Eelco Heinen (Financiën, VVD), Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) en Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) en staatssecretaris Hanneke Boerma (Buitenlandse Handel, NSC) aan de Tweede Kamer.
18 uur geleden