Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenfabrikant gaat superbatterij bouwen in Vlissingen

Laadpalenfabrikant gaat superbatterij bouwen in Vlissingen

VLISSINGEN - Laadpalenfabrikant Alfen gaat de grootste batterij-energieopslag van Nederland bouwen in Vlissingen. In de batterij kan energie worden opgeslagen die bijvoorbeeld door windmolens wordt opgewekt. De batterij krijgt een opslagcapaciteit van 68 megawattuur, anderhalf tot twee keer zoveel dan tot nu toe gebruikelijk is.

De megabatterij kan een uitkomst zijn voor energiebronnen zoals windenergie. De opgeslagen stroom kan dan worden benut wanneer het wind stil is. Het beursgenoteerde bedrijf Alfen kondigde de plannen, die Project Pollux worden genoemd, woensdag aan. Het project wordt uitgevoerd in samenwerking met energieopslagspecialist SemperPower. SemperPower is verantwoordelijk voor de ontwikkeling, financiering en exploitatie van het project. Alfen zorgt voor het ontwerp, de installatie, tests en langetermijnonderhoud. Met de investering gaan vermoedelijk miljoenen gepaard en de batterij moet nog in het vierde kwartaal van dit jaar in gebruik worden genomen.

Meer uit Vlissingen

Nieuw zwemseizoen van start: markeringen en informatieborden voor zwemverbod bij Nollehoofd

VLISSINGEN - Per 1 mei is een nieuw zwemseizoen begonnen. Uit veiligheidsoverwegingen verbiedt de gemeente Vlissingen zwemmen in de Westerschelde bij het Nollehoofd.

43 minuten geleden
Kleurige vlaggen wapperen voor hoop

VLISSINGEN - De manifestatie 'Vlaggen voor Vrijheid' heeft zaterdag bij kunstatelier Kipvis in Vlissingen vele kleurrijke zelfgemaakte vlaggen voor hoop opgeleverd.  

4 uur geleden
Mural ‘De Oude Vissershaven’ vrijdag feestelijk onthuld bij De Nieuwe Haven

VLISSINGEN - In de Nieuwstraat in Vlissingen wordt vrijdagmiddag de voltooiing van de muurschildering 'De Oude Vissershaven' gevierd. Kunstenaar Stefan Thelen maakte de mural op de achtergevel van appartementencomplex De Nieuwe Haven, in de volksmond de Dobberende Doosjes genoemd.

6 uur geleden
Zaterdagmarkt dit weekeinde voor het laatst op Scheldeplein

VLISSINGEN - In verband met de herinrichting van de Walstraat Noord verhuist de Vlissingse zaterdagmarkt naar de Spuistraat, even verderop. Deze zaterdag (10 mei) bouwen de marktkooplui hun kramen voor de laatste keer op het Scheldeplein op.

8 uur geleden
Nabestaanden van Canadese strijders in Vlissingen: ‘Emotioneel om te zijn op plek waar het allemaal gebeurd is’

VLISSINGEN - Door de straten in de omgeving van de Oranjedijk klinken op dinsdagmiddag 29 april flarden van doedelzakmuziek. De piper en drumsband zijn nog druk aan het repeteren voor ze de groep van ongeveer 100 nabestaanden van de Canadese strijders begeleiden naar Uncle Beach.

1 dag geleden
Fietser onderzocht na aanrijding met auto in Paul Krugerstraat

VLISSINGEN - Een fietser is dinsdagmorgen medisch nagekeken na een botsing met een auto op de Paul Krugerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer hoefde niet voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd te worden.

1 dag geleden
Bank met gedenkplaatje bij ZRTI eert dokter Bax

VLISSINGEN - In het parkje aan de Koudekerkseweg in Vlissingen, tegenover het Zuidwest Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) is zaterdagmiddag het bankje ter nagedachtenis aan dokter Willem Adriaan Bax officieel onthuld. De in 2007 overleden chirurg was een van de initiatiefnemers van het ZRTI.

1 dag geleden