Laadpalenbedrijf Alfen keldert op Damrak, Adyen herstelt licht
AMSTERDAM (ANP) - Laadpalenbedrijf Alfen was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel meer dan 10 procent lager na de publicatie van tegenvallende resultaten. Tegelijkertijd toonde Adyen eindelijk wat herstel na de recente koersval. In een rustige sessie won de betalingsverwerker 1,7 procent aan beurswaarde.
Alfen had vorige week al een omzetalarm gegeven vanwege uitdagende marktomstandigheden. De verkoper van laadpalen en andere opslagsystemen voor elektriciteit kwam nu met de volledige resultaten. Die vielen ondanks de eerdere waarschuwing toch tegen bij beleggers. Het bedrijf kampt onder meer met grote voorraden aan laadsystemen. In het tweede kwartaal viel de groei bijna volledig stil en de winst daalde fors.
Adyen ging dinsdag nog voor de vierde dag op rij omlaag. Sinds de publicatie van de zwaar tegenvallende resultaten vorige week heeft het bedrijf al ongeveer de helft aan beurswaarde zien verdampen. Het koersherstel van woensdag is dus erg beperkt. De afgelopen dagen hebben kenners hun verwachtingen voor het bedrijf al flink bijgesteld. Veel analisten hebben hun beleggingsadviezen en koersdoel voor Adyen verlaagd.
Randstad in opspraak
Het algehele beeld op de Europese beurzen was woensdag gemengd. De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,3 procent hoger op 740,73 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 866,18 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent. De financiële markten zijn vooral in afwachting van de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole, die later deze week wordt gehouden. Jerome Powell, de baas van de Amerikaanse Federal Reserve, zal daar waarschijnlijk meer vertellen over de toekomstige rentestappen van de Amerikaanse centrale bank.
Randstad wist ook de aandacht op zich gericht. Volgens de Belgische krant De Tijd blijkt het uitzendconcern al jaren winsten uit België naar Zwitserland te sluizen. De belastinginspectie heeft volgens de krant al voor bijna 73 miljoen euro aan claims ingediend tegen verschillende Randstad-bedrijven in België. Beleggers schrokken evenwel niet van dit nieuws. Het aandeel ging met een min van 0,2 procent vrijwel vlak de handel uit.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0862 dollar waard, tegen 1,0847 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 78,98 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper, op 83,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
1 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
7 uur geleden