Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadpalenbedrijf Alfen keldert op Damrak, Adyen herstelt licht

Laadpalenbedrijf Alfen keldert op Damrak, Adyen herstelt licht

AMSTERDAM (ANP) - Laadpalenbedrijf Alfen was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel meer dan 10 procent lager na de publicatie van tegenvallende resultaten. Tegelijkertijd toonde Adyen eindelijk wat herstel na de recente koersval. In een rustige sessie won de betalingsverwerker 1,7 procent aan beurswaarde.

Alfen had vorige week al een omzetalarm gegeven vanwege uitdagende marktomstandigheden. De verkoper van laadpalen en andere opslagsystemen voor elektriciteit kwam nu met de volledige resultaten. Die vielen ondanks de eerdere waarschuwing toch tegen bij beleggers. Het bedrijf kampt onder meer met grote voorraden aan laadsystemen. In het tweede kwartaal viel de groei bijna volledig stil en de winst daalde fors.

Adyen ging dinsdag nog voor de vierde dag op rij omlaag. Sinds de publicatie van de zwaar tegenvallende resultaten vorige week heeft het bedrijf al ongeveer de helft aan beurswaarde zien verdampen. Het koersherstel van woensdag is dus erg beperkt. De afgelopen dagen hebben kenners hun verwachtingen voor het bedrijf al flink bijgesteld. Veel analisten hebben hun beleggingsadviezen en koersdoel voor Adyen verlaagd.

Randstad in opspraak

Het algehele beeld op de Europese beurzen was woensdag gemengd. De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,3 procent hoger op 740,73 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 866,18 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent. De financiële markten zijn vooral in afwachting van de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole, die later deze week wordt gehouden. Jerome Powell, de baas van de Amerikaanse Federal Reserve, zal daar waarschijnlijk meer vertellen over de toekomstige rentestappen van de Amerikaanse centrale bank.

Randstad wist ook de aandacht op zich gericht. Volgens de Belgische krant De Tijd blijkt het uitzendconcern al jaren winsten uit België naar Zwitserland te sluizen. De belastinginspectie heeft volgens de krant al voor bijna 73 miljoen euro aan claims ingediend tegen verschillende Randstad-bedrijven in België. Beleggers schrokken evenwel niet van dit nieuws. Het aandeel ging met een min van 0,2 procent vrijwel vlak de handel uit.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0862 dollar waard, tegen 1,0847 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 78,98 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper, op 83,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

51 minuten geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

53 minuten geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

1 uur geleden
Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

1 uur geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

3 uur geleden