Laadpalenbedrijf Alfen keldert op Damrak, Adyen herstelt licht
AMSTERDAM (ANP) - Laadpalenbedrijf Alfen was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel meer dan 10 procent lager na de publicatie van tegenvallende resultaten. Tegelijkertijd toonde Adyen eindelijk wat herstel na de recente koersval. In een rustige sessie won de betalingsverwerker 1,7 procent aan beurswaarde.
Alfen had vorige week al een omzetalarm gegeven vanwege uitdagende marktomstandigheden. De verkoper van laadpalen en andere opslagsystemen voor elektriciteit kwam nu met de volledige resultaten. Die vielen ondanks de eerdere waarschuwing toch tegen bij beleggers. Het bedrijf kampt onder meer met grote voorraden aan laadsystemen. In het tweede kwartaal viel de groei bijna volledig stil en de winst daalde fors.
Adyen ging dinsdag nog voor de vierde dag op rij omlaag. Sinds de publicatie van de zwaar tegenvallende resultaten vorige week heeft het bedrijf al ongeveer de helft aan beurswaarde zien verdampen. Het koersherstel van woensdag is dus erg beperkt. De afgelopen dagen hebben kenners hun verwachtingen voor het bedrijf al flink bijgesteld. Veel analisten hebben hun beleggingsadviezen en koersdoel voor Adyen verlaagd.
Randstad in opspraak
Het algehele beeld op de Europese beurzen was woensdag gemengd. De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,3 procent hoger op 740,73 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 866,18 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent. De financiële markten zijn vooral in afwachting van de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole, die later deze week wordt gehouden. Jerome Powell, de baas van de Amerikaanse Federal Reserve, zal daar waarschijnlijk meer vertellen over de toekomstige rentestappen van de Amerikaanse centrale bank.
Randstad wist ook de aandacht op zich gericht. Volgens de Belgische krant De Tijd blijkt het uitzendconcern al jaren winsten uit België naar Zwitserland te sluizen. De belastinginspectie heeft volgens de krant al voor bijna 73 miljoen euro aan claims ingediend tegen verschillende Randstad-bedrijven in België. Beleggers schrokken evenwel niet van dit nieuws. Het aandeel ging met een min van 0,2 procent vrijwel vlak de handel uit.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0862 dollar waard, tegen 1,0847 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 78,98 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper, op 83,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
13 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
16 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
18 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
22 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
22 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
1 dag geleden