Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadbedrijf Fastned wint op beurs Amsterdam na kwartaalbericht

Laadbedrijf Fastned wint op beurs Amsterdam na kwartaalbericht

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een klein verlies aan de handelsdag begonnen. De aandacht ging uit naar de resultaten van een aantal kleinere bedrijven, waarbij een kwartaalbericht van laadpalenbedrijf Fastned in goede aarde lijkt te vallen. Beleggers verwerkten verder de notulen die de Amerikaanse Federal Reserve woensdagavond publiceerde.

De AEX-index in Amsterdam zakte 0,1 procent tot 758,67 punten, met techinvesteerder Prosus (plus 1,3 procent) als grootste winnaar en chipmachinemaker ASML (min 1 procent) onderaan. De MidKap steeg juist 0,2 procent tot 938,58 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,9 procent.

Fastned werd 1,2 procent meer waard. De uitbater van laadstations voor elektrische auto's verwacht dit jaar winstgevend te zijn. Dat is mede mogelijk door de forse toename van laadsessies bij Fastned, die ervoor zorgden dat de omzet ruim verdubbelde.

Fargon

De toeleverancier voor apotheken Fagron kwam ook met een kwartaalupdate en meldde een 16 procent hogere omzet. Vooruitblikkend verwacht het bedrijf dat de winstgevendheid dit jaar toeneemt en met een overname begeeft het bedrijf zich ook op de markt voor diergeneeskunde. Beleggers reageerden verheugd en zetten het aandeel bijna 6 procent hoger.

Het kleinere RoodMicrotec won 0,9 procent. De toeleverancier voor de chipsector behaalde in de eerste drie maanden van dit jaar een omzet van 4,6 miljoen euro, 28 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

Tesco

In Londen werd Tesco ruim 2 procent meer waard, ondanks de waarschuwing dat de operationele winst dit jaar waarschijnlijk niet stijgt ten opzichte van vorig boekjaar. Door de gestegen kosten heeft de supermarktketen moeite om de winst te verhogen, omdat het bedrijf huiverig is om alle extra kosten door te berekenen aan de klant.

Uit notulen van de Fed werd duidelijk dat centrale bankiers in de Verenigde Staten nog altijd bezorgd zijn over de hoge inflatie. Verder hielden ze rekening met een "milde recessie" na de chaos rond omvallende middelgrote banken.

Olie en euro

Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent minder waard op 83,12 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 87,07 dollar per vat. De euro was 1,0992 dollar waard, tegenover 1,0976 een dag eerder.

Meer uit Financieel

Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

1 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

2 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

2 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.

4 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

4 uur geleden
Schoonmakers krijgen hogere reiskostenvergoeding in nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.

4 uur geleden
Wachtrijen voor security op Schiphol groeien

SCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.

5 uur geleden