Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Laadbedrijf Fastned wint op beurs Amsterdam na kwartaalbericht

Laadbedrijf Fastned wint op beurs Amsterdam na kwartaalbericht

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een klein verlies aan de handelsdag begonnen. De aandacht ging uit naar de resultaten van een aantal kleinere bedrijven, waarbij een kwartaalbericht van laadpalenbedrijf Fastned in goede aarde lijkt te vallen. Beleggers verwerkten verder de notulen die de Amerikaanse Federal Reserve woensdagavond publiceerde.

De AEX-index in Amsterdam zakte 0,1 procent tot 758,67 punten, met techinvesteerder Prosus (plus 1,3 procent) als grootste winnaar en chipmachinemaker ASML (min 1 procent) onderaan. De MidKap steeg juist 0,2 procent tot 938,58 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,9 procent.

Fastned werd 1,2 procent meer waard. De uitbater van laadstations voor elektrische auto's verwacht dit jaar winstgevend te zijn. Dat is mede mogelijk door de forse toename van laadsessies bij Fastned, die ervoor zorgden dat de omzet ruim verdubbelde.

Fargon

De toeleverancier voor apotheken Fagron kwam ook met een kwartaalupdate en meldde een 16 procent hogere omzet. Vooruitblikkend verwacht het bedrijf dat de winstgevendheid dit jaar toeneemt en met een overname begeeft het bedrijf zich ook op de markt voor diergeneeskunde. Beleggers reageerden verheugd en zetten het aandeel bijna 6 procent hoger.

Het kleinere RoodMicrotec won 0,9 procent. De toeleverancier voor de chipsector behaalde in de eerste drie maanden van dit jaar een omzet van 4,6 miljoen euro, 28 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

Tesco

In Londen werd Tesco ruim 2 procent meer waard, ondanks de waarschuwing dat de operationele winst dit jaar waarschijnlijk niet stijgt ten opzichte van vorig boekjaar. Door de gestegen kosten heeft de supermarktketen moeite om de winst te verhogen, omdat het bedrijf huiverig is om alle extra kosten door te berekenen aan de klant.

Uit notulen van de Fed werd duidelijk dat centrale bankiers in de Verenigde Staten nog altijd bezorgd zijn over de hoge inflatie. Verder hielden ze rekening met een "milde recessie" na de chaos rond omvallende middelgrote banken.

Olie en euro

Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent minder waard op 83,12 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 87,07 dollar per vat. De euro was 1,0992 dollar waard, tegenover 1,0976 een dag eerder.

Meer uit Financieel

Franse aanklagers willen arrestatie managers streamingsite Kick

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.

5 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.

5 uur geleden
Omzet luxeconcern LVMH daalt door lager consumentenvertrouwen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.

8 uur geleden
Eigenaar Pornhub beperkt toegang tot websites in VK

LONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.

9 uur geleden
TikTok schikt in rechtszaak over verslavingsgevoeligheid jongeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.

9 uur geleden
Europese beurzen hoger na historisch handelsakkoord EU-India

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.

10 uur geleden
CNBC: pakketbezorger UPS schrapt nog eens 30.000 banen

ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.

11 uur geleden