Laadbedrijf Fastned wint op beurs Amsterdam na kwartaalbericht
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een klein verlies aan de handelsdag begonnen. De aandacht ging uit naar de resultaten van een aantal kleinere bedrijven, waarbij een kwartaalbericht van laadpalenbedrijf Fastned in goede aarde lijkt te vallen. Beleggers verwerkten verder de notulen die de Amerikaanse Federal Reserve woensdagavond publiceerde.
De AEX-index in Amsterdam zakte 0,1 procent tot 758,67 punten, met techinvesteerder Prosus (plus 1,3 procent) als grootste winnaar en chipmachinemaker ASML (min 1 procent) onderaan. De MidKap steeg juist 0,2 procent tot 938,58 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,9 procent.
Fastned werd 1,2 procent meer waard. De uitbater van laadstations voor elektrische auto's verwacht dit jaar winstgevend te zijn. Dat is mede mogelijk door de forse toename van laadsessies bij Fastned, die ervoor zorgden dat de omzet ruim verdubbelde.
Fargon
De toeleverancier voor apotheken Fagron kwam ook met een kwartaalupdate en meldde een 16 procent hogere omzet. Vooruitblikkend verwacht het bedrijf dat de winstgevendheid dit jaar toeneemt en met een overname begeeft het bedrijf zich ook op de markt voor diergeneeskunde. Beleggers reageerden verheugd en zetten het aandeel bijna 6 procent hoger.
Het kleinere RoodMicrotec won 0,9 procent. De toeleverancier voor de chipsector behaalde in de eerste drie maanden van dit jaar een omzet van 4,6 miljoen euro, 28 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Tesco
In Londen werd Tesco ruim 2 procent meer waard, ondanks de waarschuwing dat de operationele winst dit jaar waarschijnlijk niet stijgt ten opzichte van vorig boekjaar. Door de gestegen kosten heeft de supermarktketen moeite om de winst te verhogen, omdat het bedrijf huiverig is om alle extra kosten door te berekenen aan de klant.
Uit notulen van de Fed werd duidelijk dat centrale bankiers in de Verenigde Staten nog altijd bezorgd zijn over de hoge inflatie. Verder hielden ze rekening met een "milde recessie" na de chaos rond omvallende middelgrote banken.
Olie en euro
Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent minder waard op 83,12 dollar per vat. Brentolie werd 0,3 procent goedkoper op 87,07 dollar per vat. De euro was 1,0992 dollar waard, tegenover 1,0976 een dag eerder.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
12 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
15 uur geleden