Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

La Gazzetta: nog voor middernacht spoedoverleg Super League

La Gazzetta: nog voor middernacht spoedoverleg Super League

ROME (ANP) - Nog voor middernacht is er een spoedvergadering van de twaalf clubs die twee dagen geleden de Super League oprichtten. Dat meldt de invloedrijke Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport. De uitkomst van het overleg is ook al bekend: "Dit is het einde van het project."

Onder de clubs die zich afzonderden voor de min of meer besloten competities bevonden zich er drie uit Italië, waaronder Juventus.

Meteen nadat het initiatief bekend werd barstte een storm van kritiek los. De Europese voetbalwereld voelde zich verraden. Fans uit Engeland liepen voorop in het protest, door symbolisch afscheid te nemen van de club die ze hun hele leven hadden gesteund.

Agnelli

Volgens Italiaanse media is Andrea Agnelli niet langer de voorzitter van Juventus. Agnelli was een van de belangrijkste voorstanders van de Super League. Hij zou vice-voorzitter worden van het nieuwe toernooi.

De voormalig voorzitter van Juve kreeg de afgelopen dagen forse kritiek uit de voetbalwereld. "Nou, mijn laatste bestuursvergadering was wel een bijzondere. Mijn mede-bestuurslid Agnelli, die er natuurlijk niet was, is ontmaskerd als een ordinaire leugenaar, bedrieger en verrader. Deze derde 'break away-poging' is los van de inhoud echt schandalig gegaan", schreef Michael van Praag maandag op Twitter.

Ceferin

Voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA verbaasde zich ook openlijk over het gedrag van Agnelli. "Hij vertelde dat de verhalen over de Super League slechts geruchten waren", zei de Ceferin. "Een dag later kregen we een persbericht."

De 45-jarige Agnelli was sinds 2010 voorzitter van Juventus.

Meer uit Voetbal

Aston Villa laat zich verrassen bij Wolverhampton

WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.

12 uur geleden
RC Lens verspeelt opnieuw punten in Franse titelstrijd

STRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).

12 uur geleden
Telstar boekt belangrijke zege op NAC in strijd tegen degradatie

VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.

13 uur geleden
FIFA stuurt delegatie naar Mexico om veiligheid te beoordelen

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.

15 uur geleden
Bayern zonder Ito en mogelijk Neuer in topduel met Dortmund

MÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.

16 uur geleden
Feyenoord-trainer Van Persie vindt kritiek op Sterling misplaatst

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."

20 uur geleden
Malen loot met Roma Italiaans onderonsje tegen Bologna in EL

NYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.

21 uur geleden