Kyrgios laat tennisfans in Australië juichen
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Nick Kyrgios heeft zijn landgenoten in de Rod Laver Arena tot uitzinnige vreugde gebracht. De Australiër was na viereneenhalf uur tennis de baas over de Rus Karen Chatsjanov en bereikte zo de vierde ronde van de Australian Open. Vier van de vijf sets eindigden met een tiebreak. In de laatste, de supertiebreak tot 10 punten, benutte hij bij 9-8 het wedstrijdpunt dat hij een kleine twee uur eerder had laten liggen.
Kyrgios treft in de volgende ronde de als eerste geplaatste Spanjaard Rafael Nadal, die te sterk was voor zijn landgenoot Pablo Carreño Busta. Nadal heeft in Melbourne nog geen set verloren. De 24-jarige Kyrgios was in drie van de zeven ontmoetingen te sterk voor de negen jaar oudere Nadal, met een overwinning in 2014 op Wimbledon wellicht als meest memorabele.
Afgelopen week kreeg Kyrgios een waarschuwing wegens tijdsoverschrijding in zijn partij tegen de Fransman Gilles Simon. Hij reageerde daarop met een imitatie van de vele handelingen waarmee Nadal zijn service inleidt. De Spanjaard bleek het niet bijster te waarderen. "Zolang Kyrgios zich alleen met tennis bezighoudt is hij een aanwinst. Maar sommige van zijn acties kan ik minder waarderen", zei Nadal na zijn zege op Carreño Busta.
Kyrgios hield vol vooral respect te hebben voor zijn aanstaande opponent. "Wat er ook tussen ons gebeurt, hij is een van de beste tennissers aller tijden, een groot kampioen."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
18 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden