Kyrgios laat tennisfans in Australië juichen
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Nick Kyrgios heeft zijn landgenoten in de Rod Laver Arena tot uitzinnige vreugde gebracht. De Australiër was na viereneenhalf uur tennis de baas over de Rus Karen Chatsjanov en bereikte zo de vierde ronde van de Australian Open. Vier van de vijf sets eindigden met een tiebreak. In de laatste, de supertiebreak tot 10 punten, benutte hij bij 9-8 het wedstrijdpunt dat hij een kleine twee uur eerder had laten liggen.
Kyrgios treft in de volgende ronde de als eerste geplaatste Spanjaard Rafael Nadal, die te sterk was voor zijn landgenoot Pablo Carreño Busta. Nadal heeft in Melbourne nog geen set verloren. De 24-jarige Kyrgios was in drie van de zeven ontmoetingen te sterk voor de negen jaar oudere Nadal, met een overwinning in 2014 op Wimbledon wellicht als meest memorabele.
Afgelopen week kreeg Kyrgios een waarschuwing wegens tijdsoverschrijding in zijn partij tegen de Fransman Gilles Simon. Hij reageerde daarop met een imitatie van de vele handelingen waarmee Nadal zijn service inleidt. De Spanjaard bleek het niet bijster te waarderen. "Zolang Kyrgios zich alleen met tennis bezighoudt is hij een aanwinst. Maar sommige van zijn acties kan ik minder waarderen", zei Nadal na zijn zege op Carreño Busta.
Kyrgios hield vol vooral respect te hebben voor zijn aanstaande opponent. "Wat er ook tussen ons gebeurt, hij is een van de beste tennissers aller tijden, een groot kampioen."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden