
Kyrgios laat tennisfans in Australië juichen
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Nick Kyrgios heeft zijn landgenoten in de Rod Laver Arena tot uitzinnige vreugde gebracht. De Australiër was na viereneenhalf uur tennis de baas over de Rus Karen Chatsjanov en bereikte zo de vierde ronde van de Australian Open. Vier van de vijf sets eindigden met een tiebreak. In de laatste, de supertiebreak tot 10 punten, benutte hij bij 9-8 het wedstrijdpunt dat hij een kleine twee uur eerder had laten liggen.
Kyrgios treft in de volgende ronde de als eerste geplaatste Spanjaard Rafael Nadal, die te sterk was voor zijn landgenoot Pablo Carreño Busta. Nadal heeft in Melbourne nog geen set verloren. De 24-jarige Kyrgios was in drie van de zeven ontmoetingen te sterk voor de negen jaar oudere Nadal, met een overwinning in 2014 op Wimbledon wellicht als meest memorabele.
Afgelopen week kreeg Kyrgios een waarschuwing wegens tijdsoverschrijding in zijn partij tegen de Fransman Gilles Simon. Hij reageerde daarop met een imitatie van de vele handelingen waarmee Nadal zijn service inleidt. De Spanjaard bleek het niet bijster te waarderen. "Zolang Kyrgios zich alleen met tennis bezighoudt is hij een aanwinst. Maar sommige van zijn acties kan ik minder waarderen", zei Nadal na zijn zege op Carreño Busta.
Kyrgios hield vol vooral respect te hebben voor zijn aanstaande opponent. "Wat er ook tussen ons gebeurt, hij is een van de beste tennissers aller tijden, een groot kampioen."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz staat in de halve eindstrijd van de US Open. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg de Tsjech Jiri Lehecka in de kwartfinale: 6-4 6-2 6-4.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Jessica Pegula heeft als eerste de halve finales bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse was in de kwartfinale te sterk voor Barbora Krejcikova uit Tsjechië: 6-3 6-3.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in een verklaring op de eigen website afstand genomen van racisme, haat en bedreigingen die spelers soms online ontvangen. De club doet dat nadat voetballers ook afgelopen zondag na een nederlaag tegen AZ (0-1) weer berichten met verwerpelijke teksten en verwensingen hadden ontvangen. "NAC is van ons allemaal. Emoties horen bij voetbal, maar als club stellen wij duidelijke grenzen", meldt de club. "Wij accepteren dit onder geen enkel beding en zullen actie tegen personen ondernemen zodra ze zijn geïdentificeerd."
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Amanda Anisimova heeft de kwartfinales bereikt van de US Open. De 24-jarige nummer 8 van de plaatsingslijst op het grandslamtoernooi van New York rekende in de vierde ronde overtuigend af met de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia. Ze gunde haar tegenstander drie games: 6-0 6-3.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Jannik Sinner heeft zonder moeite de kwartfinales van de US Open bereikt. De 24-jarige Italiaan versloeg in de achtste finale Aleksandr Boeblik uit Kazachstan in drie sets: 6-1 6-1 6-1.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Naomi Osaka is door naar de kwartfinale van de US Open. Osaka versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in de achtste finales. Het werd 6-3 6-2.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De Poolse nummer 2 van de wereld versloeg de Russische Ekaterina Alexandrova in de achtste finales. Swiatek was in twee sets te sterk voor Alexandrova: 6-3 6-1.
1 dag geleden