Kyiv wil spoedzitting VN-Veiligheidsraad over verwoesting stuwdam
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne roept de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties op een spoedzitting te houden over de verwoeste stuwdam in de Dniprorivier in het zuiden van Oekraïne. Kyiv spreekt van een Russische terroristische aanslag.
Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat Rusland met de verwoesting van de dam "zoveel mogelijk burgerslachtoffers" wil maken. Volgens het ministerie werd het vernietigen van de dam al lange tijd geopperd in Russische kringen. Kyiv roept andere landen op de actie te veroordelen en vindt dat Rusland de geleden schade moet compenseren.
Rusland heeft een permanente zetel in de VN-Veiligheidsraad en kan daarmee een veto uitroepen over eventuele resoluties. Rusland beschuldigt Oekraïne op zijn beurt van het opblazen van de dam.
Delen van de omgeving van de dam liggen onder water, waaronder de door Russen bezette stad Nova Kachovka. De Oekraïense autoriteiten hebben opgeroepen tot een evacuatie van hun getroffen gebied.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.
4 uur geleden