Kyiv wil spoedzitting VN-Veiligheidsraad over verwoesting stuwdam
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne roept de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties op een spoedzitting te houden over de verwoeste stuwdam in de Dniprorivier in het zuiden van Oekraïne. Kyiv spreekt van een Russische terroristische aanslag.
Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat Rusland met de verwoesting van de dam "zoveel mogelijk burgerslachtoffers" wil maken. Volgens het ministerie werd het vernietigen van de dam al lange tijd geopperd in Russische kringen. Kyiv roept andere landen op de actie te veroordelen en vindt dat Rusland de geleden schade moet compenseren.
Rusland heeft een permanente zetel in de VN-Veiligheidsraad en kan daarmee een veto uitroepen over eventuele resoluties. Rusland beschuldigt Oekraïne op zijn beurt van het opblazen van de dam.
Delen van de omgeving van de dam liggen onder water, waaronder de door Russen bezette stad Nova Kachovka. De Oekraïense autoriteiten hebben opgeroepen tot een evacuatie van hun getroffen gebied.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
14 minuten geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
19 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
5 uur geleden