Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv: Rusland verplaatst nog geen troepen uit Donbas naar Koersk

Kyiv: Rusland verplaatst nog geen troepen uit Donbas naar Koersk

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense inval in de Russische regio Koersk heeft er nog niet voor gezorgd dat de Russen troepen uit de Donbas weghalen om Koersk te verdedigen. Er is geen verschil te zien in het aantal Russische manschappen dat in Oost-Oekraïne blijft vechten, zegt een woordvoerder van de strijdkrachten in Oekraïne.

Oekraïne begon vorige week dinsdag met een verrassend grote operatie in Koersk en militaire waarnemers speculeerden dat een van de doelen van Oekraïne daarbij zou kunnen zijn om de druk op de frontlinie in het oosten verlichten. Dat lijkt nog niet echt het geval, want er wordt nog hevig gevochten in de Donbas, het gebied waar de Russen de afgelopen maanden langzaam terreinwinst boeken. Volgens de Oekraïense krijgsmacht blijft Rusland zich op de Donbas focussen om successen te behalen.

Ook donderdag zei Rusland daar weer een klein dorp te hebben veroverd. De troepen hebben volgens het ministerie van Defensie Ivanivka ingenomen, waar voor de oorlog zo'n zevenhonderd mensen woonden. Het ligt in de regio Donetsk op ruim 15 kilometer van Pokrovsk, een belangrijk knooppunt dat nog in handen is van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei begin deze maand dat die stad nu de prioriteit lijkt te zijn voor de Russen.

Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties heeft Rusland donderdag gevraagd om toegang tot het grensgebied in Koersk waar de Oekraïners actief zijn. De Russen hebben daar tienduizenden burgers geëvacueerd.

Meer uit Buitenland

China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

4 minuten geleden
Kamala Harris haalt uit naar Trump om racistische video Obama's

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.

5 minuten geleden
Defensieministerie VS verbreekt banden met Harvard

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.

6 minuten geleden
Fraudeonderzoek naar Franse oud-minister Lang om banden Epstein

PARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.

9 minuten geleden
Boegeroep bij beelden Amerikaanse vicepresident Vance in Milaan

MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.

3 uur geleden
Iran meldt einde aan onderhandelingen met VS

MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.

5 uur geleden
Trump verwijdert racistische video met Obama als aap

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.

7 uur geleden