Kyiv: Rusland verplaatst nog geen troepen uit Donbas naar Koersk
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense inval in de Russische regio Koersk heeft er nog niet voor gezorgd dat de Russen troepen uit de Donbas weghalen om Koersk te verdedigen. Er is geen verschil te zien in het aantal Russische manschappen dat in Oost-Oekraïne blijft vechten, zegt een woordvoerder van de strijdkrachten in Oekraïne.
Oekraïne begon vorige week dinsdag met een verrassend grote operatie in Koersk en militaire waarnemers speculeerden dat een van de doelen van Oekraïne daarbij zou kunnen zijn om de druk op de frontlinie in het oosten verlichten. Dat lijkt nog niet echt het geval, want er wordt nog hevig gevochten in de Donbas, het gebied waar de Russen de afgelopen maanden langzaam terreinwinst boeken. Volgens de Oekraïense krijgsmacht blijft Rusland zich op de Donbas focussen om successen te behalen.
Ook donderdag zei Rusland daar weer een klein dorp te hebben veroverd. De troepen hebben volgens het ministerie van Defensie Ivanivka ingenomen, waar voor de oorlog zo'n zevenhonderd mensen woonden. Het ligt in de regio Donetsk op ruim 15 kilometer van Pokrovsk, een belangrijk knooppunt dat nog in handen is van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei begin deze maand dat die stad nu de prioriteit lijkt te zijn voor de Russen.
Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties heeft Rusland donderdag gevraagd om toegang tot het grensgebied in Koersk waar de Oekraïners actief zijn. De Russen hebben daar tienduizenden burgers geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
18 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
18 uur geleden