Kyiv: Rusland verplaatst nog geen troepen uit Donbas naar Koersk
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense inval in de Russische regio Koersk heeft er nog niet voor gezorgd dat de Russen troepen uit de Donbas weghalen om Koersk te verdedigen. Er is geen verschil te zien in het aantal Russische manschappen dat in Oost-Oekraïne blijft vechten, zegt een woordvoerder van de strijdkrachten in Oekraïne.
Oekraïne begon vorige week dinsdag met een verrassend grote operatie in Koersk en militaire waarnemers speculeerden dat een van de doelen van Oekraïne daarbij zou kunnen zijn om de druk op de frontlinie in het oosten verlichten. Dat lijkt nog niet echt het geval, want er wordt nog hevig gevochten in de Donbas, het gebied waar de Russen de afgelopen maanden langzaam terreinwinst boeken. Volgens de Oekraïense krijgsmacht blijft Rusland zich op de Donbas focussen om successen te behalen.
Ook donderdag zei Rusland daar weer een klein dorp te hebben veroverd. De troepen hebben volgens het ministerie van Defensie Ivanivka ingenomen, waar voor de oorlog zo'n zevenhonderd mensen woonden. Het ligt in de regio Donetsk op ruim 15 kilometer van Pokrovsk, een belangrijk knooppunt dat nog in handen is van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei begin deze maand dat die stad nu de prioriteit lijkt te zijn voor de Russen.
Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties heeft Rusland donderdag gevraagd om toegang tot het grensgebied in Koersk waar de Oekraïners actief zijn. De Russen hebben daar tienduizenden burgers geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
5 minuten geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
11 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
13 uur geleden