Kyiv: Rusland verplaatst nog geen troepen uit Donbas naar Koersk
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense inval in de Russische regio Koersk heeft er nog niet voor gezorgd dat de Russen troepen uit de Donbas weghalen om Koersk te verdedigen. Er is geen verschil te zien in het aantal Russische manschappen dat in Oost-Oekraïne blijft vechten, zegt een woordvoerder van de strijdkrachten in Oekraïne.
Oekraïne begon vorige week dinsdag met een verrassend grote operatie in Koersk en militaire waarnemers speculeerden dat een van de doelen van Oekraïne daarbij zou kunnen zijn om de druk op de frontlinie in het oosten verlichten. Dat lijkt nog niet echt het geval, want er wordt nog hevig gevochten in de Donbas, het gebied waar de Russen de afgelopen maanden langzaam terreinwinst boeken. Volgens de Oekraïense krijgsmacht blijft Rusland zich op de Donbas focussen om successen te behalen.
Ook donderdag zei Rusland daar weer een klein dorp te hebben veroverd. De troepen hebben volgens het ministerie van Defensie Ivanivka ingenomen, waar voor de oorlog zo'n zevenhonderd mensen woonden. Het ligt in de regio Donetsk op ruim 15 kilometer van Pokrovsk, een belangrijk knooppunt dat nog in handen is van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei begin deze maand dat die stad nu de prioriteit lijkt te zijn voor de Russen.
Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties heeft Rusland donderdag gevraagd om toegang tot het grensgebied in Koersk waar de Oekraïners actief zijn. De Russen hebben daar tienduizenden burgers geëvacueerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
7 uur geleden