Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kyiv: Rusland verplaatst nog geen troepen uit Donbas naar Koersk

Kyiv: Rusland verplaatst nog geen troepen uit Donbas naar Koersk

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense inval in de Russische regio Koersk heeft er nog niet voor gezorgd dat de Russen troepen uit de Donbas weghalen om Koersk te verdedigen. Er is geen verschil te zien in het aantal Russische manschappen dat in Oost-Oekraïne blijft vechten, zegt een woordvoerder van de strijdkrachten in Oekraïne.

Oekraïne begon vorige week dinsdag met een verrassend grote operatie in Koersk en militaire waarnemers speculeerden dat een van de doelen van Oekraïne daarbij zou kunnen zijn om de druk op de frontlinie in het oosten verlichten. Dat lijkt nog niet echt het geval, want er wordt nog hevig gevochten in de Donbas, het gebied waar de Russen de afgelopen maanden langzaam terreinwinst boeken. Volgens de Oekraïense krijgsmacht blijft Rusland zich op de Donbas focussen om successen te behalen.

Ook donderdag zei Rusland daar weer een klein dorp te hebben veroverd. De troepen hebben volgens het ministerie van Defensie Ivanivka ingenomen, waar voor de oorlog zo'n zevenhonderd mensen woonden. Het ligt in de regio Donetsk op ruim 15 kilometer van Pokrovsk, een belangrijk knooppunt dat nog in handen is van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei begin deze maand dat die stad nu de prioriteit lijkt te zijn voor de Russen.

Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties heeft Rusland donderdag gevraagd om toegang tot het grensgebied in Koersk waar de Oekraïners actief zijn. De Russen hebben daar tienduizenden burgers geëvacueerd.

Meer uit Buitenland

Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

2 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

3 uur geleden
Russische regeringspartij ruim aan kop bij parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.

3 uur geleden
Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

5 uur geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

6 uur geleden
Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

6 uur geleden
Deense premier zwijgt over Groenland-akkoord VS tot ondertekening

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen geeft geen details over een akkoord met de Verenigde Staten over Groenland totdat dit daadwerkelijk ondertekend is. Tegen de Deense omroep TV 2 zei Frederiksen ook dat zij en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen geen deal zouden ondertekenen "als die niet goed is voor Groenland".

7 uur geleden