Kwiatkowski ''ongelooflijk dankbaar' na vreemde ritzege in Tour
LA ROCHE-SUR-FORLON (ANP) - Michal Kwiatkowski kreeg de ritzege donderdag in de achttiende etappe van de Tour de France achter zijn naam. De Pool, de wereldkampioen van 2014, was innig omarmd met zijn Ecuadoraanse ploeggenoot Richard Carapaz de streep in La Roche-sur-Forlon gepasseerd. "Ik heb vele mooie momenten beleefd in het wielrennen. Dit was een nieuwe ervaring", vertelde de renner van Ineos-Grenadiers, de ploeg die eerder kopman Egan Bernal had zien uitvallen.
Met vier man waren ze vertegenwoordigd in de vroeg ontstane kopgroep. Met z'n tweeën bleven ze na vijf cols voorop over. Er was tijd genoeg om te overleggen wie de rit mocht winnen of dat er om gesprint zou worden. Dat deden ze niet. Maar twee winnaars, dat kan niet en de ritzege was voor de Pool die een fractie eerder de finishlijn had gepasseerd. "Ik kan niet beschrijven hoe dankbaar ik ben naar Richard. Het is een ongelooflijke dag voor onze ploeg. Ik zal dit nooit vergeten."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
5 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
10 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
1 dag geleden