Kwartaalupdate DSM en tegenvaller Heijmans centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar het kwartaalbericht van speciaalchemieconcern DSM en de tegenvaller die bouwbedrijf Heijmans te verwerken kreeg. Ook wordt uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Het ADP-rapport loopt vooruit op het officiële banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag wordt vrijgegeven.
DSM zag de omzet en het bedrijfsresultaat stijgen in het eerste kwartaal. Bestuurders van het bedrijf spraken van een "zeer goede" start van het jaar ondanks de aanhoudende uitdagingen door de coronacrisis. Het bedrijf profiteerde van een sterker dan verwachte vraag naar vezels en andere producten die door zijn materialentak worden gemaakt. De voedingsmiddelentak, die het al de hele coronacrisis goed doet, groeide gestaag door. Door de sterke groei van de materialentak is DSM optimistischer geworden over de resultaten in het hele jaar. Ook OCI en TKH Group kwamen met cijfers.
Heijmans kan op zijn beurt rekenen op een aanzienlijke claim van TenneT. De netbeheerder handelde rechtmatig toen het in 2018 een contract met de bouwer voor bouw van nieuwe Wintrack II-hoogspanningsmasten opzegde, stond in een tussenvonnis in de arbitragezaak tussen de partijen.
Yellen
De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren wat te herstellen na de zware verliesbeurt een dag eerder. De hoofdindex zakte dinsdag ruim 2 procent en sloot voor het eerste sinds 31 maart weer onder de 700 punten. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met winsten openen. In Hongkong ging de Hang Seng-index woensdag 0,5 procent omlaag. In Japan en China waren de beurzen nog sloten vanwege een lange vakantieperiode in beide landen.
Beleggers verwerken daarnaast de opmerkingen van de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen. Yellen, oud-voorzitter van centralebankenkoepel Federal Reserve (Fed), zei dat de rentes mogelijk sneller omhoog moeten om oververhitting van de Amerikaanse economie te voorkomen. De Fed heeft zelf steeds gezegd tot 2024 geen rentestap te verwachten. Yellen zwakte haar uitspraken later af en verklaarde geen hogere rente te voorspellen of aan te bevelen.
De euro was 1,2010 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 66,25 dollar. Brentolie kostte ook 0,9 procent meer, op 69,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd economen, hoogleraren en lectoren roepen het kabinet op af te zien van de voorgestelde miljardensubsidie aan Tata Steel Nederland. De oproep wordt gedaan in een gezamenlijke brief aan de Tweede Kamer en het kabinet. De brief, gepubliceerd in het weekblad Economisch Statistische Berichten (ESB), verschijnt enkele weken voor het Kamerdebat over de overeenkomst met de staalproducent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.
6 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.
7 uur geledenYANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
7 uur geleden