Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kwartaalupdate DSM en tegenvaller Heijmans centraal op Damrak

Kwartaalupdate DSM en tegenvaller Heijmans centraal op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht woensdag vooral uit naar het kwartaalbericht van speciaalchemieconcern DSM en de tegenvaller die bouwbedrijf Heijmans te verwerken kreeg. Ook wordt uitgekeken naar het banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Het ADP-rapport loopt vooruit op het officiële banencijfer van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag wordt vrijgegeven.

DSM zag de omzet en het bedrijfsresultaat stijgen in het eerste kwartaal. Bestuurders van het bedrijf spraken van een "zeer goede" start van het jaar ondanks de aanhoudende uitdagingen door de coronacrisis. Het bedrijf profiteerde van een sterker dan verwachte vraag naar vezels en andere producten die door zijn materialentak worden gemaakt. De voedingsmiddelentak, die het al de hele coronacrisis goed doet, groeide gestaag door. Door de sterke groei van de materialentak is DSM optimistischer geworden over de resultaten in het hele jaar. Ook OCI en TKH Group kwamen met cijfers.

Heijmans kan op zijn beurt rekenen op een aanzienlijke claim van TenneT. De netbeheerder handelde rechtmatig toen het in 2018 een contract met de bouwer voor bouw van nieuwe Wintrack II-hoogspanningsmasten opzegde, stond in een tussenvonnis in de arbitragezaak tussen de partijen.

Yellen

De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren wat te herstellen na de zware verliesbeurt een dag eerder. De hoofdindex zakte dinsdag ruim 2 procent en sloot voor het eerste sinds 31 maart weer onder de 700 punten. Ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met winsten openen. In Hongkong ging de Hang Seng-index woensdag 0,5 procent omlaag. In Japan en China waren de beurzen nog sloten vanwege een lange vakantieperiode in beide landen.

Beleggers verwerken daarnaast de opmerkingen van de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen. Yellen, oud-voorzitter van centralebankenkoepel Federal Reserve (Fed), zei dat de rentes mogelijk sneller omhoog moeten om oververhitting van de Amerikaanse economie te voorkomen. De Fed heeft zelf steeds gezegd tot 2024 geen rentestap te verwachten. Yellen zwakte haar uitspraken later af en verklaarde geen hogere rente te voorspellen of aan te bevelen.

De euro was 1,2010 dollar waard, tegenover 1,2018 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,9 procent tot 66,25 dollar. Brentolie kostte ook 0,9 procent meer, op 69,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook Japan onderzoekt chatbot Grok om AI-uitkleedfunctie

TOKIO (ANP/RTR) - Japan is het volgende land dat een onderzoek instelt naar Grok, de chatbot van Elon Musk. Dat maakte de Japanse regering vrijdag bekend. Grok ligt onder vuur omdat het op verzoek seksueel getinte afbeeldingen genereert met kunstmatige intelligentie, ook van minderjarigen.

7 minuten geleden
Weinig beweging op Damrak na opmars AEX tot boven 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 1000 punten wist te klimmen. Vooral sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI hielpen de AEX deze historische mijlpaal te behalen. De Nederlandse chipbedrijven lieten nu een gemengd beeld zien.

16 minuten geleden
China fel gekant tegen handelsdeal VS en Taiwan

BEIJING (ANP/AFP) - China keert zich fel tegen de handelsdeal die de Verenigde Staten hebben gesloten met Taiwan. De op een na grootste economie ter wereld is "krachtig tegen" een overeenkomst om de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese producten te verlagen en de investeringen van het eiland in de VS te vergroten.

17 minuten geleden
Venezolaanse olie naar bedrijf van grote donor Trump-campagne

LONDEN (ANP) - Een medewerker van oliehandelaar Vitol heeft miljoenen gedoneerd ten behoeve van de verkiezingscampagne van Donald Trump. Dat bedrijf is nu betrokken bij de eerste verkoopdeals rond Venezolaanse olie die de Amerikaanse regering sluit na de militaire actie van de VS in het Zuid-Amerikaanse land, meldt zakenkrant Financial Times.

30 minuten geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

1 uur geleden
Australisch verbod op sociale media onder 16 jaar lijkt effectief

CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.

3 uur geleden
Taiwan wil strategische partner van VS worden op gebied van AI

WASHINGTON (ANP/RTR) - Taiwan wil een strategische partner van de Verenigde Staten worden op het gebied van kunstmatige intelligentie. Dat zei de Taiwanese vicepremier ⁠Cheng Li-chiun vrijdag bij een persconferentie in Washington na afloop van onderhandelingen over een handelsakkoord.

3 uur geleden