
Kwartaalcijfers en toespraak Fed-baas centraal op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag uit naar de aanhoudende stroom van bedrijfsresultaten. Beleggers verwerken onder meer de kwartaalberichten van streamingdienst Netflix en elektrische autofabrikant Tesla, die woensdag na de slotbel op Wall Street naar buiten kwamen. Netflix kende in het afgelopen kwartaal de sterkste abonneegroei in jaren en presteerde beter dan verwacht. De resultaten van Tesla vielen tegen. Het bedrijf zag de winstmarge flink dalen door de prijsverlagingen.
Ook wordt uitgekeken naar de toespraak die voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve later op de dag zal houden bij de Economic Club of New York. Beleggers zijn vooral benieuwd of hij iets gaat zeggen over de rentetarieven. Woensdag liep de rente op Amerikaanse staatsobligaties op tot het hoogste niveau in meer dan zestien jaar. Dat zette de aandelenkoersen op Wall Street onder druk.
De AEX-index op het Damrak koerst af op een lagere opening, na het verlies van 1 procent een dag eerder. De Aziatische beurzen gingen donderdag flink omlaag. De Nikkei in Tokio eindigde 1,9 procent lager, ondanks dat de Japanse export in september voor het eerst in drie maanden een stijging liet zien. De import nam echter fors af. De beurzen in Hongkong en Shanghai verloren 2,1 en 1,4 procent door de aanhoudende zorgen over de vastgoedcrisis in China.
Sligro
Op het Damrak kwam RELX met een handelsbericht. De dataleverancier realiseerde in de eerste negen maanden van het jaar een onderliggende omzetgroei van 8 procent en bevestigde de jaarverwachtingen.
Ook groothandelsbedrijf Sligro en apparatenproducent Nedap openden de boeken. Sligro boekte meer omzet in het derde kwartaal dankzij prijsverhogingen. Volgens het bedrijf nemen de bestedingen van consumenten in de horeca wel af. Ook neemt het aantal faillissementen in de horeca toe.
Nokia
Nedap zag de omzet in het derde kwartaal flink stijgen dankzij het wegwerken van achterstallige leveringen. De achterstand is volgens het bedrijf nu bijna volledig weggewerkt. Het bedrijf handhaafde de verwachting van een omzetgroei in de tweede jaar helft van 2023.
In Helsinki staat Nokia in de belangstelling. De Finse fabrikant van netwerkapparatuur schrapt tot 14.000 banen om kosten te besparen en de winstgevendheid op peil te houden.
De euro was 1,0527 dollar waard, tegen 1,0530 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 88,13 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.
11 uur geledenBEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Luxeconcern Kering heeft bij zijn bekende modemerk Gucci een vervanger aangesteld voor topman Stefano Cantino, die nog geen jaar geleden was aangetreden. De Italiaanse Francesca Bellettini volgt hem op als hoogste baas bij het merk.
13 uur geleden