Kwart basisscholen heeft zelftests gekregen voor leerlingen
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer een kwart van de basisscholen heeft tot dusver coronazelftests ontvangen om aan kinderen in groep 6, 7 en 8 te geven. Dat laat de Algemene Vereniging van Schoolleiders (AVS) weten op basis van een peiling onder ruim duizend schoolbestuurders. De zelftests worden sinds afgelopen maandag geleverd.
Het is de bedoeling dat kinderen zich, net als onderwijspersoneel, twee keer per week gaan testen op het coronavirus, om zo de verspreiding ervan tegen te gaan. Besmettingen vinden de laatste tijd relatief vaak plaats op basisscholen.
Een woordvoerder van de AVS snapt dat het een "flinke operatie" is om alle zelftesten onder alle 6000 basisscholen in Nederland te verdelen. "Maar de tests moeten er in ieder geval voor de kerstvakantie zijn", zeggen ook schoolleiders volgens hem. De vereniging wijst erop dat anders onderwijspersoneel in de vakantie naar school moet komen om de tests in ontvangst te nemen. "Bovendien: als je wilt dat het nut heeft, dan moeten die zelftests zo snel mogelijk ingezet kunnen worden."
Mondkapjes
Iets meer dan de helft (57 procent) van de schoolleiders denkt volgens de AVS dat kinderen de zelftests ook daadwerkelijk gebruiken. De vereniging had niet echt van tevoren een verwachting van hoe hoog dat percentage zou zijn. "We hopen dat zo veel mogelijk leerlingen het doen. Hoe meer hoe beter."
Leerlingen in groep 6, 7 en 8 moeten sinds kort ook mondkapjes dragen op de gang in de school. Het grootste deel van de schoolleiders (70 procent) vond het volgens de AVS niet lastig om die maatregel door te voeren, maar 65 procent kreeg wel kritische vragen van ouders over het gebruik van de kapjes. Ook leraren moeten de mondkapjes dragen.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemeniƫ. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.
3 uur geleden