Kustwacht staakt zoektocht bemanning kotter
DEN HELDER (ANP) - De zoekactie naar twee opvarenden van de Urker vissersboot UK165 Lummetje is donderdag gestaakt. Na ruim elf uur zoeken door helikopters en een vliegtuig van de Kustwacht en reddingsboten van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) is gestopt toen het donker werd. De boot verdween donderdag vroeg. De twee bemanningsleden, mannen van 27 en 41 jaar uit Urk, zijn niet gevonden.
"Door de hoge golven en stroming kon donderdag niet gedoken worden naar het wrak dat in de ochtend al was gelokaliseerd", aldus Kustwacht Nederland. Vrijdag wordt door de Kustwacht niet opnieuw een grote zoekactie opgestart. "Het is wachten op rustiger weer, zodat dit veilig kan. De betrokken diensten bereiden zich hierop voor, zodat ze direct in actie kunnen komen. Naar verwachting is dat dit weekend."
In de tussentijd kunnen andere betrokken schepen en viskotters blijven zoeken. "Vanuit het Kustwachtcentrum zal dit worden gecoördineerd om de veiligheid te waarborgen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
16 minuten geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
1 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO 3FM kijkt terug op een onvergetelijke editie van Serious Request. "De dj's, de ongelooflijke eindstand en de vele hartverwarmende reacties: ik ben behoorlijk sprakeloos", zegt zendermanager Menno de Boer. Met de inzamelingsactie werd een recordbedrag opgehaald van ruim 18,4 miljoen euro.
5 uur geleden