
Kustwacht Caribisch gebied onderschept recordhoeveelheid drugs
WILLEMSTAD (ANP) - De Kustwacht in het Caribisch gebied heeft in de afgelopen weken een recordhoeveelheid cocaïne in beslag genomen. Het gaat om vier ton drugs in een periode van drie weken. Ter vergelijking: in heel 2021 wist de Kustwacht in het Caribisch gebied 3300 kilo drugs te onderscheppen.
De laatste actie vond afgelopen donderdag plaats, waarbij marineschip Zr.Ms. Groningen een drugstransport onderschepte in de buurt van Curaçao. Dat gebeurde in samenwerking met een helikopter en vliegtuig van de Kustwacht. Hierbij is ruim 1000 kilo drugs in beslag genomen en zijn er vijf Venezolanen aangehouden.
De grootste hoeveelheid drugs van de afgelopen tijd werd op 27 juli in beslag genomen toen de Zr.Ms. Groningen een snelle boot onderschepte, die er vandoor probeerde te gaan. Bij de achtervolging die daarop volgde is er door de Kustwacht geschoten en is een opvarende van de go-fast om het leven gekomen.
De Venezolaanse bemanning wist tijdens de achtervolging diverse balen drugs overboord te gooien. Uiteindelijk werd 1620 kilo cocaïne op de boot in beslag genomen. De opvarenden zijn aan de politie van Curaçao overgedragen.
Meer uit Binnenland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voordat een agent van de Rotterdamse politie in Capelle aan den IJssel zondagmiddag de gewapende verdachte van een beroving neerschoot, is die persoon "heel vaak gewaarschuwd", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse tegen de NOS.
49 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Bij de verdachte die zondagmiddag door de politie in Capelle aan den IJssel is doodgeschoten, is een vuurwapen gevonden. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De bezoekers en medewerkers van de McDonald's in Capelle aan den IJssel die mogelijk getuige zijn geweest van de dodelijke schietpartij hebben slachtofferhulp aangeboden gekregen. Dat zegt een woordvoerder van het bedrijf.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - De herfst begint met wisselvallig en koel weer. Op maandagavond start de astronomische herfst, dat is altijd wanneer de zon precies boven de evenaar staat en dag en nacht daarom wereldwijd even lang duren. De meteorologische herfst begon zoals altijd al op 1 september. In tegenstelling tot afgelopen weekend voorziet Weeronline geen nazomerweer meer.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van de honkbalclub in Rotterdam waar het EK honkbal wordt gehouden, demonstreerden zondagmiddag enkele tientallen mensen tegen de deelname van Israël. De betogers stonden met Palestijnse vlaggen voor de ingang en riepen boodschappen naar de bezoekers voor de wedstrijd van Nederland tegen Frankrijk die om 15.00 uur begon. Rond 15.30 uur vertrokken de actievoerders.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft na de rellen zaterdag in Den Haag 37 mensen aangehouden. "Meer dan duizend relschoppers" splitsten zich zaterdagmiddag af van de demonstratie voor een strenger asielbeleid op het Malieveld en "schuwden daarbij niet om veel geweld te gebruiken tegen de politie, journalisten en de omgeving". Vier agenten raakten gewond, aldus de politie zondagmiddag.
6 uur geleden