Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kustmarathon Zeeland krijgt oude parcours grotendeels terug

Kustmarathon Zeeland krijgt oude parcours grotendeels terug

ZOUTELANDE - Na een zorgvuldig en constructief overleg met verschillende instanties keert het Kustmarathon parcours (gedeeltelijk) terug naar de oude route. In 2018 is het parcours gewijzigd en werd het bos in Westenschouwen en het bos- en duingebied De Manteling uit de route gehaald. Vanaf editie 2022 wordt het bosgebied in Westerschouwen weer onderdeel van de route, net als het duingebied tussen Oostkapelle en Domburg.

Veiligheid en natuurbeheer speelden een belangrijke rol in de keuze om de route eerder aan te passen. Met Staatsbosbeheer heeft goed overleg plaatsgevonden om wijzigingen nu weer mogelijk te maken. De organisatie van het sportieve evenement is blij en trots dat vanaf deze editie (van 30 september t/m 2 oktober 2022) de oorspronkelijke route (grotendeels) hervat mag worden. Er is zorgvuldig gekeken naar de belasting van het natuurgebied en de veiligheid van deelnemers. Hierdoor is het stuk bos in De Mantelinge tijdens de wedstrijd geen onderdeel van het parcours en wordt het bosgebied in Westerschouwen vanwege deelnemersaantallen op zondag niet betreden. Het stuk strand vanaf Vrouwenpolder tot voor Domburg wordt door de deelnemers als erg lang ervaren. 

Marathonroute
De marathonlopers duiken na de start het uitgebreide stuk bos in van “Westerschouwen” om vervolgens vanaf het strand de Stormvloedkering op te komen. Bij Oostkapelle verlaten zij bij “Berkenbosch” het strand om via de duinen naar Domburg te gaan. De organisatie hoop met deze aanpassing de mooiste en zwaarste marathon van Nederland te blijven én een gekoesterde wens van veel deelnemers in te vullen.

Wandelmarathon
Voor de 5000 deelnemers van de wandelmarathon wijzigt alleen het parcours bij ‘Berkenbosh’. Vanaf de start blijven zij wandelen over de weg naar ‘Burghsluis’ richting de Oosterscheldekering. Bij Oostkapelle gaan ook zij de duinen in en wandelen richting Domburg. De alternatieve route voor de wandelaars is gericht op veiligheid bij de start: 5000 wandelaars komen via Burghsluis geen rijdende auto’s tegen.

Al jaren wordt het parcours na afloop schoongemaakt. Ook dit jaar neemt de organisatie dat voor zijn rekening, nadat de deelnemers gepasseerd zijn. De organisatie hoopt een duurzame oplossing gevonden te hebben en evalueert deze editie dan ook zorgvuldig met de betreffende instanties.
 

Meer uit Middelburg

Vrijwillige brandweer in actie voor buitenbrand Achillesweg

WESTKAPELLE- De vrijwillige brandweer van Westkappele is in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen om een buitenbrand te bestrijden. Aan de Achillesweg stond een aantal autobanden in brand. De brand was snel onder controle. Het is onduidelijk waardoor de brand ontstaan is.

1 dag geleden
Jonge talenten verzorgen moederdagconcert in Doopsgezinde kerk Middelburg

MIDDELBURG - Zondag (11 mei) is er een bijzonder, gratis toegankelijk concert in de Doopsgezinde kerk in Middelburg, in het teken van moederdag.

1 dag geleden
Brandweer en politie ingezet voor brandje in auto op de A58

NIEUW- EN SINT JOOSLAND- De brandweer en politie zijn zaterdagmiddag ingezet na de melding van een autobrand op de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Ter plaatse bleek er geen sprake te zijn van een autobrand maar van een brandje in de auto. De politie heeft de weg afgezet. De brandweer stelde de situatie veilig. 

1 dag geleden
Man aangehouden op verdenking betrokkenheid bij inbraak tankstation De Haan

MIDDELBURG- De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag één man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een inbraak bij tankstation De Haan aan de Laan der Verenigde Naties. De verdachte betreft een 30-jarige man zonder vaste woon-of verblijfplaats. 

1 dag geleden
Jongen (15) uit Vlissingen aangehouden na doorslijpen slot gestolen bromfiets

MIDDELBURG- Een 15-jarige jongen uit Vlissingen is vrijdagavond door de politie aangehouden op de Briljant. Zij kreeg een melding van een getuige dat de jongen samen met een vriend het slot van een gestolen bromfiets stond door te slijpen. De jongen kon aangehouden worden, zijn maatje wist te ontkomen.

2 dagen geleden
Winnaars fotowedstrijd en Publieksprijs tijdens opening Zilveren Camera Tentoonstelling bekendgemaakt

MIDDELBURG -  Op vrijdag 9 mei werden in De Oostkerk de winnaar van de Zilveren Camera Publieksprijs én de winnaars van de door De Oostkerk georganiseerde fotowedstrijd bekend gemaakt. 

2 dagen geleden
Alles klaar voor een hoogtepunt van het jaar: Zaterdag is het tijd voor de Zeelandiarun

VLISSINGEN - De Zeelandiarun rijdt zaterdag voor de 37e keer door Walcheren en de Bevelanden. De start is, zoals gebruikelijk, om 9.30 uur op het Stadhuisplein in Vlissingen, waar de burgemeester het startschot geeft. Deze tocht voor mensen met een beperking is al jaren populair. Zij stappen in bij deelnemers met trikes en zijspannen en worden massaal toegejuicht onderweg.

2 dagen geleden