Kustloop in Vrouwenpolder is zwaar, maar vooral gezellig
VROUWENPOLDER - De inschrijving voor de Kustloop in Vrouwenpolder is geopend. Natuurlijk doet viervoudig winnaar Erwin Harmes uit Middelburg weer mee. “Ik kijk er naar uit.” Hoogstwaarschijnlijk staat hij zaterdag 7 september met gedeputeerde Jo-Annes de Bat aan de start. De bestuurder wil de Kustmarathon lopen en ziet in de Kustloop een ideale wedstrijd om zich voor te bereiden.
Zowel Erwin Harmes als Jo-Annes de Bat waren vorige week even op het parkoers.
Aan het begin van de Veersedam checkten ze waar ze straks het strand op gaan. Harmes moest daar vorig jaar lossen. “Ik ben toen te hard gestart”, zegt hij. “Ik zat al snel hoog in mijn max en moest de anderen laten gaan.”
Graadmeter
Tim Pleijte uit Vlissingen ging er met de winst vandoor. Het was een tegenvaller voor Harmes, die de halve marathon in de vier jaar daarvoor op zijn naam schreef. De Middelburger hoopt de wedstrijd in september voor een vijfde keer te winnen. “Het is een zware wedstrijd en een ideale graadmeter voor de Kustmarathon. Het is een leuke loop, want de sfeer is top en alles is goed georganiseerd. Het is gezellig, omdat alle lopers blijven plakken na de finish."
Samenwerking
Pleijte is wederom één van zijn concurrenten, net als Huub van Noorden, Remy Vasseur en Bredanaar Michiel van Nispen, Tweede Kamerlid voor de SP. Naast de favorieten hebben al honderden mensen zich ingeschreven. “We hebben al meer dan 700 inschrijvingen en lopen daarmee iets voor op vorig jaar”, zegt voorzitter Alex Maas van het organisatiecomité.
Advies
De provincie draagt voor het eerst met een subsidie bij aan de organisatie. Volgens De Bat past de Kustloop precies bij de doelstellingen van de provincie voor sportevenementen. “Als Zeeland zijn wij Land in Zee en de Kustloop heeft die elementen in zich. Dat maakt het tot een uniek evenement dat we moeten koesteren.” Zelf verschijnt hij hoogstwaarschijnlijk ook aan de start. De gedeputeerde heeft zich ingeschreven voor de Kustmarathon. Hij heeft van een collega het advies gekregen de Kustloop in zijn voorbereiding op te nemen. De Bat heeft geen idee wat hij moet verwachten. “Elk stukje weg, strand en bos is nieuw voor me. Het zal wennen zijn, maar ongetwijfeld een mooie ervaring.”
Inschrijven
Inschrijven voor de Kustloop op zaterdag 7 september kan via de website www.kustloop.nl. Er is plek voor zowel hardlopers als wandelaars. Naast de halve marathon zijn er kidslopen. Start en finish zijn zoals altijd in Vrouwenpolder.
Meer uit Beveland
Op 3 september 2025 werd Hugo de Jonge officieel gei¨nstalleerd tot Commissaris van de Koning in Zeeland. Sindsdien reist hij door de provincie, spreekt hij ondernemers, bestuurders en inwoners - en ziet hij een gebied dat volgens hem bol staat van de mogelijkheden. "Je kunt naar Zeeland kijken als een regio met uitdagingen," zegt hij, "maar je kunt ook zien hoeveel kansen er liggen. Wij hebben hier alles wat Nederland in de toekomst nodig heeft: ruimte, energie, water en ondernemerschap." De Jonge erkent dat Zeeland te maken heeft met duidelijke demografische uitdagingen. De bevolking vergrijst en jongeren trekken weg. "Het is lastig om voorzieningen overeind te houden," zegt hij. "Maar als je iets verder uitzoomt, zie je dat we juist nu een unieke positie hebben. In een tijd waarin Nederland minder afhankelijk wil worden van het buitenland voor energie, voedsel en veiligheid, kan Zeeland daarin een sleutelrol spelen."
1 uur geledenBEVELANDEN - Vanaf 1 december 2025 krijgen inwoners van de vijf Bevelandse gemeenten toegang tot de VoorzieningenWijzer: een online hulpmiddel dat helpt om snel en overzichtelijk inzicht te krijgen in regelingen, toeslagen en voorzieningen waar men recht op heeft.
20 uur geledenBEVELANDEN - Met Halloween voor de deur lijkt het griezelseizoen niet alleen voor enge clowns en spookhuizen te zorgen - ook in de schuur schuilt een bron van angst. Nieuw onderzoek van Werkspot.nl laat zien dat miljoenen Nederlanders liever een geest tegenkomen dan een kettingzaag of cirkelzaag aanzetten.
20 uur geledenGOES - In boekhandel De Koperen Tuin is vanaf vandaag tot en met 12 januari de eerste tentoonstelling van de jonge Goese kunstenares Mylène Tax (26) te zien. Onder de titel 'Sea You at Dinner' vangt Mylène de sfeer van zomerdagen aan de Zeeuwse kust in kleurrijke schilderijen vol eettaferelen, lichtval en verborgen verhalen. Wat begon als een jaarexperiment om fulltime kunstenaar te zijn, is voor Mylène uitgegroeid tot een veelbelovende nieuwe stap in haar carrière."Ik wilde Zeeland op een andere manier vangen dan alleen via landschappen of zeegezichten," vertelt Mylène, die geboren en getogen is in 's-Heer Hendrikskinderen, maar inmiddels haar atelier runt in de binnenstad van Goes. "Ik dacht juist aan de gezelligheid van samenzijn aan tafel, de restjes van een etentje, de kruimels en omgevallen glazen. Alles vertelt een verhaal."
22 uur geledenGOES/NOORD-BEVELAND - De Provincie Zeeland wil de verkeersveiligheid en doorstroming op de Deltaweg (N256) tussen Goes en Noord-Beveland flink verbeteren. De provinciale weg is een van de drukste verkeersaders van Zeeland en wordt, zeker in de zomermaanden, als onveilig ervaren. Het nieuwe ontwerp moet daar verandering in brengen.
1 dag geledenBORSELE - De gemeente Borsele gaat op zoek naar een nieuwe kinderburgemeester. Kinderen tussen de 10 en 12 jaar die in de gemeente wonen, kunnen tot en met vrijdag 28 november solliciteren. De kinderburgemeester vertegenwoordigt alle kinderen in Borsele en helpt de burgemeester bij bijzondere activiteiten.
1 dag geledenGOES - Donderdagavond veranderden het Bleekveld en de omliggende straten in een bruisend cultureel podium tijdens de tweede editie van het festival Nachtbrakers. Het festival was een groot succes en met 150 kaarten uitverkocht. Het gezamenlijke initiatief van de Bleekveldpartners, Theater De Mythe, Podium 't Beest, Bibliotheek Oosterschelde en Muziekschool Zeeland bracht bezoekers samen om de veelzijdigheid van cultureel Goes in de avonduren te beleven.
1 dag geleden