Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuss, Roglic en Evenepoel tevreden na eerste week Vuelta

Kuss, Roglic en Evenepoel tevreden na eerste week Vuelta

COLLADO DE LA CRUZ DE CARAVACA (ANP) - Wielrenners Sepp Kuss, Primoz Roglic en Remco Evenepoel kijken met een goed gevoel terug op de eerste week van de Vuelta. De klassementsrenners konden zich niet mengen in de strijd om de ritzege in de negende etappe, die naar de Duitser Lennard Kämna van Bora-hansgrohe ging. Kuss behield de leiderstrui en was blij dat hij de dag goed was doorgekomen. "De rustdag komt gelegen, maar de focus ligt al op de tijdrit van dinsdag", zei de Amerikaan van Jumbo-Visma.

De klassementsleider sprak van een nerveuze dag en vond het bemoedigend dat hij omringd was door sterke ploeggenoten, vooral toen er waaiers ontstonden door de zijwind. "We wisten dat we bij de les moesten zijn in de openingsfase", zei hij. "We zaten direct op de voorposten van het peloton. Daarna bleek dat we een gat sloegen. Gelukkig waren de benen goed genoeg om telkens mee in de spits van de groep te zitten."

Ploeggenoot Roglic probeerde op de slotklim nog enkele seconden van zijn achterstand goed te maken op concurrent Evenepoel, maar die 2 seconden werden in de latere rituitslag gecorrigeerd. Hij heeft in het klassement nu 7 seconden achterstand op de Belg. "Op de laatste klim had ik de benen om iets uit te richten. Het is goed om zo naar de eerste rustdag te kunnen gaan, volgens mij zijn we de eerste negen dagen op een goede en positieve manier doorgekomen."

Goed gevoel

Ook Evenepoel, die in het algemeen klassement vierde staat op 2.22 minuten van Kuss, klonk tevreden. "We hebben veel gegeven in het begin van de etappe, in de strijd voor de waaiers", zei hij. "En dan was er nog de slotklim. We bepaalden goed het ritme. Mijn concurrenten konden alleen maar volgen. Aan het einde was er nog een kleine aanval van Primoz net voor de tijdopname, maar ik verlies niet veel tijd."

De Belgische titelverdediger in de Vuelta heeft een goed gevoel over de eerste week. "Er was een slechte dag door de gevolgen van mijn val, maar ik denk dat ik een van de beste renners in het peloton ben. Ik sta er in het algemeen klassement goed voor en ga met een goed gevoel naar de tijdrit."

Meer uit Sport

Hondema verbetert Nederlands record verspringen van Schippers

KORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.

6 uur geleden
Tennisster Anisimova zegt sorry voor mislukte finale op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.

7 uur geleden
Titel Wimbledon voelde altijd ver weg voor winnares Swiatek

LONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.

7 uur geleden
Tennisster Swiatek gunt Anisimova geen game in finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.

8 uur geleden
Van der Poel heeft vertrouwen in sprinterskwaliteiten Groves

LAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.

8 uur geleden
Milan trots op eerste Italiaanse zege in Tour sinds 2019

LAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.

8 uur geleden
Italiaan Milan sprint naar zege in achtste etappe Tour de France

LAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft na een massasprint de achtste etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. Na een saaie rit over 171 kilometer over een grotendeels vlak parcours was de Italiaan van Lidl-Trek de snelste in de straten van Laval.

9 uur geleden