Kuss bezorgt Jumbo-Visma ritzege, Martinez pakt leiding in Vuelta
OBSERVATORIO ASTROFISICO DE JAVALAMBRE (ANP) - Wielrenner Sepp Kuss heeft de zesde etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De Amerikaan van Jumbo-Visma won de rit van La Vall d'Uixó naar het Observatorio Astrofísico de Javalambre op de Pico del Buitre. Kuss kwam na 186 kilometer solo aan op de top, Lenny Martinez uit Frankrijk werd tweede en nam de rode leiderstrui over van de Belg Remco Evenepoel, die ruim 3 minuten later over de finish kwam.
Evenepoel verloor 31 seconden op concurrenten Primoz Roglic en Jonas Vingegaard. De Belg blijft de twee kopmannen van Jumbo-Visma net voor in het algemeen klassement. Martinez stond voorafgaand aan de etappe derde in het klassement op 17 seconden van Evenepoel. De 20-jarige Fransman van Groupama-FDJ heeft nu in het klassement 8 seconden voorsprong op Kuss. Marc Soler uit Spanje staat derde op 51 seconden.
De tweede bergetappe van deze Vuelta eindigde na een lange aanloop op de Pico del Buitre, een klim van ruim 10 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van bijna 8 procent. Na een chaotisch eerste deel van de rit waarin het peloton in verschillende groepen uiteen was gevallen, ontstond er een grote kopgroep van veertig renners met daarbij Wout Poels en Dylan Van Baarle en diens ploeggenoten Jan Tratnik, Attila Valter en Kuss bij Jumbo-Visma.
Zware etappe
Op de slotklim liet Kuss zijn medevluchters achter zich en pakte zijn eerste overwinning van 2023. Martinez wist samen met zijn landgenoot Romain Bardet de schade beperkt te houden en dat was voor hem genoeg voor de leiderstrui. Poels kwam als zesde over de streep en klom naar de vierde plaats in het algemeen klassement.
"Het was een ongelofelijk zware etappe", zei Kuss na zijn ritzege. De 28-jarige Amerikaan bedankte zijn ploeggenoten die hem hadden geholpen in de vlucht. "Het is geweldig om een rit te winnen. Ik weet nog niet precies hoe ik in het klassement sta", zei hij.
Evenepoel, die eerder in de etappe ploeggenoot Andrea Bagioli wegens ziekte was kwijtgeraakt, kreeg het op de steile beklimming lastig. Roglic versnelde daarop. De Sloveen kwam met teamgenoot Vingegaard een halve minuut eerder dan de Belg over de streep. Evenepoel staat nu negende op 2.47 van Martinez, Vingegaard en Roglic staan er vlak achter op de elfde en twaalfde plaats.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
45 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
46 minuten geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
57 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.
2 uur geleden