Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunstproject ‘Dijken van Wijven’ op Oosterscheldedijk

Kunstproject ‘Dijken van Wijven’ op Oosterscheldedijk

KAMPERLAND - In het weekeinde van 3 en 4 juli opent het kunstproject ‘Dijken van Wijven’ met zang en dans. Tot begin september vormt de Oosterscheldedijk op Noord-Beveland, vanaf de Roompot tot Colijnsplaat, het decor voor vijftien beelden en installaties van vrouwelijke kunstenaars.

Zij laten zich inspireren door de omgeving en werken met het thema ‘Eindeloos…’. De deelnemende kunstenaars zijn: Dorothe Ars, Iris van ’t Bosch, Jeannette Ephraim in samenwerking met Gusta Kullberg, Yvonne Halfens, Martine Hennebel, Merel Holleboom, Betsy de Jonge, Marion Kamper, Marijke Maas, Rolina Nell, Juul Rameau, Ria Roerdink, Janneke Rottier, Marijke Schellekens en Gonda van der Zwaag. Leerlingen van groep 7/8 van de twee basisscholen in Colijnsplaat en Wissenkerke laten ook hun mooiste creaties zien op de kruin van de dijk. ‘We hopen dat veel mensen de route langs de kunstwerken op de dijk, die zich uitstekend leent voor een mooie fietstocht, zullen weten te vinden’, aldus de organisatie van Dijken van Wijven.

De nadere invulling van het openingsweekeinde volgt nog. Het slotweekeinde is op 4 en 5 september. Kijk voor meer informatie op www.dijkenvanwijven.nl.

Meer uit Beveland

Europa Kinderhulp zoekt vakantieouders in Zeeland

GOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.

4 uur geleden
Nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Rilland en Borsele in gebruik, weghalen 104 oude masten begint

BORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.

6 uur geleden
Meld je aan als mantelzorger in Borsele

BORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.

8 uur geleden
Oproep om jonge ransuilen op te sporen

GOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten.  In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen. 

1 dag geleden
Noodmaatregel in verdroogd natuurgebied De Poel

SINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.

1 dag geleden
Ziekenhuis Adrz beoordeelt röntgenfoto’s botbreuken met kunstmatige intelligentie

GOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.

1 dag geleden
Heel veel waterplezier in haven Kortgene

KORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.

1 dag geleden