Kunstexpositie over Watersnoodramp nog steeds te bezoeken in gemeentehuis Tholen
THOLEN - De speciale expositie over kunst rondom de Watersnoodramp in 1953 is nog tot en met vrijdag 25 augustus te zien in het gemeentehuis van Tholen. Negen kunstenaars uit de gemeente Tholen hebben meegewerkt aan dit project.
In het gemeentehuis vindt momenteel een bijzondere tentoonstelling plaats die kunst en geschiedenis samenbrengt. Bezoekers hebben nog tot en met vrijdag 25 augustus de gelegenheid om getuige te zijn van een speciale expositie gewijd aan kunst die geïnspireerd is door de verwoestende Watersnoodramp in 1953.
Schilderijen, mozaïeken en beeldhouwwerken, gemaakt door in totaal 35 kunstenaars uit Zeeland en West-Brabant, vertellen het aangrijpende verhaal van deze tragische gebeurtenis. Onder de kunstenaars bevinden zich ook negen Tholenaren die hun werken tentoonstellen in het gemeentehuis.
Kunstenaars
Van de Thoolse kunstenaars zijn er glaswerken te bewonderen van Ton Bruyns en Lia Bruyns Schoonen, mozaïekstukken van Esther Timmermans, beeldhouwwerken van Frans van Drunen en nog veel meer. Bezoekers zijn welkom van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur, en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Op donderdagavond zijn mensen ook welkom tussen 18.00 en 20.00 uur.
De expositie was eerder te zien in het kerkje van De Heen en vertrekt na de periode in het Thoolse gemeentehuis naar West-Brabant voor een tentoonstelling in Fort Sabina in Heijningen en in de kerk van Willemstad. Toegang is gratis.
Tholen doet onderzoek naar veiligheid in gemeente onder ruim 1100 inwoners
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Donderdagochtend zijn de hulpdiensten opgeroepen voor een melding van een voertuig te water langs de Stavenisseweg (N286). Ter plaatse troffen zij een auto aan die op de kop in een droge sloot lag.
11 uur geledenSINT-ANNALAND - Tijdens het Hemelvaartweekend vindt opnieuw de tweejaarlijkse Kunst Kieke-route plaats. De locaties zitten dit keer in Sint-Annaland en Scherpenisse. Bezoekers kunnen een route volgen langs ateliers en woonkamers die speciaal voor de gelegenheid zijn ingericht als expositieruimtes.
13 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.
1 dag geledenTHOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.
2 dagen geledenSTAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
2 dagen geleden