Kunstexpositie over Watersnoodramp nog steeds te bezoeken in gemeentehuis Tholen
THOLEN - De speciale expositie over kunst rondom de Watersnoodramp in 1953 is nog tot en met vrijdag 25 augustus te zien in het gemeentehuis van Tholen. Negen kunstenaars uit de gemeente Tholen hebben meegewerkt aan dit project.
In het gemeentehuis vindt momenteel een bijzondere tentoonstelling plaats die kunst en geschiedenis samenbrengt. Bezoekers hebben nog tot en met vrijdag 25 augustus de gelegenheid om getuige te zijn van een speciale expositie gewijd aan kunst die geïnspireerd is door de verwoestende Watersnoodramp in 1953.
Schilderijen, mozaïeken en beeldhouwwerken, gemaakt door in totaal 35 kunstenaars uit Zeeland en West-Brabant, vertellen het aangrijpende verhaal van deze tragische gebeurtenis. Onder de kunstenaars bevinden zich ook negen Tholenaren die hun werken tentoonstellen in het gemeentehuis.
Kunstenaars
Van de Thoolse kunstenaars zijn er glaswerken te bewonderen van Ton Bruyns en Lia Bruyns Schoonen, mozaïekstukken van Esther Timmermans, beeldhouwwerken van Frans van Drunen en nog veel meer. Bezoekers zijn welkom van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur, en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Op donderdagavond zijn mensen ook welkom tussen 18.00 en 20.00 uur.
De expositie was eerder te zien in het kerkje van De Heen en vertrekt na de periode in het Thoolse gemeentehuis naar West-Brabant voor een tentoonstelling in Fort Sabina in Heijningen en in de kerk van Willemstad. Toegang is gratis.
Tholen doet onderzoek naar veiligheid in gemeente onder ruim 1100 inwoners
Meer uit Tholen
ZEELAND - Het CDA draagt Johan Aalberts voor als nieuwe gedeputeerde van Zeeland. Dat maken de Statenfractie en het provinciale bestuur van de partij bekend. Aanleiding is het vertrek van gedeputeerde Jo-Annes de Bat naar kabinet-Jetten. Hij legt zijn functie per 23 februari neer. Dat is de beoogde datum waarop het nieuwe kabinet wordt beëdigd.
17 minuten geledenTHOLEN - Glaspoort start met de aanleg van glasvezel op de bedrijventerreinen in de gemeente Tholen. In totaal worden meer dan 540 aansluitingen gerealiseerd. De werkzaamheden beginnen in het eerste kwartaal.
3 uur geledenTHOLEN - Hoe toegankelijk zijn de stembureaus op Tholen? Dat wil raadslid Aron Beurkens (SGP) graag weten van de burgemeester en wethouders. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen heeft hij hierover schriftelijke vragen gesteld.
19 uur geledenANNA JACOBAPOLDER - Een nummer uit de Top 2000 hoor je bijna dagelijks op de radio, maar live in een kerk? Dat is niet iets wat je vaak hoort of ziet. "Het is geen alledaagse kerkmuziek, maar wel muziek met een verhaal. Met deze dienst proberen we de kerk voor iedereen toegankelijk te maken", zo vertelt Wim van Nieuwenhuijzen, voorzitter van de Protestantse Kerk in Anna Jacobapolder, die gastheer is voor het concert. Toch is er tijdens de dienst ook ruimte voor gebed, het blijft immers een kerkdienst.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - In de nacht van zondag op maandag is een traumateam opgeroepen voor een medische noodsituatie aan de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk.
1 dag geledenTHOLEN - Donderdagochtend vond de aftrap van het educatieve programma Democracity plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Tholen. Hierbij kunnen leerlingen uit 30 schoolklassen in de huid kruipen van raadsleden en raadsvergaderingen naspelen. Groep 7 van CNS De Regenboog mocht het programma als allereerste meemaken en in de middag volgde groep 8 van dezelfde school. Een gastdocent van ProDemos, de organisator van het programma, leidde alles in goede banen.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.
2 dagen geleden