Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunstexpositie over Watersnoodramp nog steeds te bezoeken in gemeentehuis Tholen

Kunstexpositie over Watersnoodramp nog steeds te bezoeken in gemeentehuis Tholen

THOLEN - De speciale expositie over kunst rondom de Watersnoodramp in 1953 is nog tot en met vrijdag 25 augustus te zien in het gemeentehuis van Tholen. Negen kunstenaars uit de gemeente Tholen hebben meegewerkt aan dit project.

In het gemeentehuis vindt momenteel een bijzondere tentoonstelling plaats die kunst en geschiedenis samenbrengt. Bezoekers hebben nog tot en met vrijdag 25 augustus de gelegenheid om getuige te zijn van een speciale expositie gewijd aan kunst die geïnspireerd is door de verwoestende Watersnoodramp in 1953.

Schilderijen, mozaïeken en beeldhouwwerken, gemaakt door in totaal 35 kunstenaars uit Zeeland en West-Brabant, vertellen het aangrijpende verhaal van deze tragische gebeurtenis. Onder de kunstenaars bevinden zich ook negen Tholenaren die hun werken tentoonstellen in het gemeentehuis.

Kunstenaars
Van de Thoolse kunstenaars zijn er glaswerken te bewonderen van Ton Bruyns en Lia Bruyns Schoonen, mozaïekstukken van Esther Timmermans, beeldhouwwerken van Frans van Drunen en nog veel meer. Bezoekers zijn welkom van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur, en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Op donderdagavond zijn mensen ook welkom tussen 18.00 en 20.00 uur.

De expositie was eerder te zien in het kerkje van De Heen en vertrekt na de periode in het Thoolse gemeentehuis naar West-Brabant voor een tentoonstelling in Fort Sabina in Heijningen en in de kerk van Willemstad. Toegang is gratis.


Lees ook

Tholen doet onderzoek naar veiligheid in gemeente onder ruim 1100 inwoners

Meer uit Tholen

Van winterpret tot een iglo: Jullie leukste foto’s van Tholen in de sneeuw

THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.

10 uur geleden
Rook uit dak en plafond van basisschool De Rieburch, gebouw ontruimd

SINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig

13 uur geleden
Jaarwisseling op Tholen rustig verlopen, geen inzet van politie of brandweer

THOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.

16 uur geleden
Sneeuw zorgt nog steeds voor gladde wegen, regen maakt het vanavond erger

WEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.

18 uur geleden
Oproep: Deel je leukste sneeuwfoto’s met de Thoolse Bode [OPROEP]

THOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.

1 dag geleden
Code oranje voor Zeeland ingetrokken, tot vrijdagochtend code geel van kracht

THOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.

1 dag geleden
Philipsdam weer open na afsluiting door gestrande vrachtwagen [UPDATE]

SINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.

1 dag geleden