Kunstexpositie over Watersnoodramp nog steeds te bezoeken in gemeentehuis Tholen
THOLEN - De speciale expositie over kunst rondom de Watersnoodramp in 1953 is nog tot en met vrijdag 25 augustus te zien in het gemeentehuis van Tholen. Negen kunstenaars uit de gemeente Tholen hebben meegewerkt aan dit project.
In het gemeentehuis vindt momenteel een bijzondere tentoonstelling plaats die kunst en geschiedenis samenbrengt. Bezoekers hebben nog tot en met vrijdag 25 augustus de gelegenheid om getuige te zijn van een speciale expositie gewijd aan kunst die geïnspireerd is door de verwoestende Watersnoodramp in 1953.
Schilderijen, mozaïeken en beeldhouwwerken, gemaakt door in totaal 35 kunstenaars uit Zeeland en West-Brabant, vertellen het aangrijpende verhaal van deze tragische gebeurtenis. Onder de kunstenaars bevinden zich ook negen Tholenaren die hun werken tentoonstellen in het gemeentehuis.
Kunstenaars
Van de Thoolse kunstenaars zijn er glaswerken te bewonderen van Ton Bruyns en Lia Bruyns Schoonen, mozaïekstukken van Esther Timmermans, beeldhouwwerken van Frans van Drunen en nog veel meer. Bezoekers zijn welkom van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur, en op vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur. Op donderdagavond zijn mensen ook welkom tussen 18.00 en 20.00 uur.
De expositie was eerder te zien in het kerkje van De Heen en vertrekt na de periode in het Thoolse gemeentehuis naar West-Brabant voor een tentoonstelling in Fort Sabina in Heijningen en in de kerk van Willemstad. Toegang is gratis.
Tholen doet onderzoek naar veiligheid in gemeente onder ruim 1100 inwoners
Meer uit Tholen
THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: mallenmaker Ger van der Lienden en teamleider bewerking Constant van Luijt.
17 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK- Een bromfietser is zaterdagavond gewond geraakt nadat hij op de Tweede Dijk in botsing kwam met een auto. De bromfiets kwam na de klap in de greppel terecht. De man is met vermoedelijk armletsel per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Zowel de bromfiets als de auto liepen bij het incident flinke schade op.
19 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
20 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Over iets meer dan een week gaat de Haringvlietbrug op de A29 twee nachten dicht. Rijkswaterstaat test dan de noodaandrijving van de brug. Hierdoor moet het verkeer rekening houden met extra reistijd tussen West-Brabant en Zuid-Holland.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op de kruising van de Oudelandseweg met de Provincialeweg (N286) in Sint-Maartensdijk zijn vrijdagavond twee auto's op elkaar gebotst. Door de klap kwam een Volkswagen Polo in een smalle sloot naast de weg terecht. Eén persoon raakte gewond.
1 dag geledenTHOLEN - Het huishoudelijk afval op Tholen is in 2024 gedaald tot het laagste niveau van de afgelopen vier jaar. Gemiddeld leverde elke inwoner 621 kilogram afval in. Dat is minder dan in 2023, toen het nog 654 kilogram was. Toch leverden Tholenaren bij bijna elk type afval iets meer in, maar door één categorie daalde het gemiddelde flink.
1 dag geledenSINT ANNALAND - Dameszangvereniging Kir Royal, het Schorrekoor en de Koninklijke Fanfare Accelerando maken zich op voor het muzikale einde van dorpsjubileum 550 jaar Sint-Annaland. Die afsluiter bestaat uit een tweetal Finaleconcerten op zaterdag 13 december, in de sportzaal van de Wellevaete.
2 dagen geleden