
Kunstbende houdt workshopdag voor jeugd
GOES - Kunstbende Zeeland houdt op vrijdag 10 februari een workshopdag in Goes met tien verschillende creatieve workshops. Bibliotheek Goes, Kunstuitleen de Bevelanden, Muziekschool Zeeland, Jeugdtheaterschool Zeeland en Podium ’t Beest in Goes openen speciaal hiervoor hun deuren. Deelname is gratis en iedereen tussen de 12 en 19 jaar kan vrijblijvend kennismaken. Alle workshops worden gegeven door professionele docenten of studenten aan een vakopleiding. Op het programma staan workhops muziek, choreografie, fashion, schrijven, theater, film en video en fotografie.
Muziek
Muzikanten, zangers en liedjesschrijvers kunnen een workshop Next Level Songwriting volgen van Max Horák. Hij studeerde af als gitarist aan het conservatorium in Rotterdam, werd geselecteerd voor Popaanzee ACADEMY in 2021 en stond met zijn band op o.a. Concert at Sea en Vestrock. Deze workshop wordt aangeboden door Popaanzee, het platform voor talentontwikkeling van popmuzikanten. Ook aan DJ’s wordt gedacht, want Yero Pharao, multimedia composer én audio designer van diverse prijswinnende films is aanwezig met een workshop Compose your own beats.
Choreografie
Wie graag danst kan meedoen aan de workshop Hoe maak je een eigen choreografie, gegeven door danser en dansdocent Kevin van der Kleij. Met zijn dansgroep Avant Garde Collective won hij in 2016 het RTL4-programma ‘Battle On The Dancefloor’ en in 2018 volgde de winst bij het RTL4-programma ‘Time to Dance’.
Fashion
Liefhebbers van mode kunnen terecht bij de workshop Recycle Fashion, gegeven door de jonge ontwerpster Sam Zegelink van het fashionlabel Saint Muze. Sam ontwerpt hippe outfits en maakt oud weer helemaal nieuw als stylist bij tv-programma ‘Hip voor Nop‘. Haar collectie wordt inmiddels internationaal verkocht.
Schrijven
Schrijvers komen ook aan hun trekken in de workshop Spoken Word van Elten Kiene. Hij is spoken word-artiest, presentator, organisator en workshopdocent. Kreeg in 2020 de Cultuurprijs Zuid-Holland omdat hij met literaire programma’s een breed publiek weet aan te spreken en het beste uit jonge poëzieperformers weet te halen.
Theater
Voor wie bezig is met theater organiseren we de workshop Theater/regie van Marcos Valster da Costa Ferreira. Marcos is theatermaker en acteur. Met zijn solovoorstelling Grijs Gebied tourt hij op dit moment door Nederland: op scholen, festivals en in theaters. En in de workshop Drag van Sawinah Roctus ga je vooral op zoek naar je persoonlijke alter ego. Sawinah is geen onbekende bij Kunstbende en behaalde in 2015 de 3e prijs in de categorie THEATER bij de landelijke finale. Hierna is ze zich steeds meer gaan ontwikkelen op het gebied van de kunstvorm ‘drag‘.
Film en video
Wie liever met film bezig is, kan aan de slag in de workshop Film BRUUT collective, een internationaal filmcollectief voor videoproducties. En wie vooral korte video’s voor social media wil leren maken kan in de workshop De content creator van morgen aan de slag met allerlei handige tips en tricks van de bekende TikTokker Quinn Bezemer van het duo Aaron & Quinn.
Fotografie
Tot slot verkent fotograaf Benjamin van der Spek, winnaar National Geographic & WNF Frans Lanting Award, de mysterieuze kant van nachtfotografie in de straten van Goes met ons in de workshop Nachtfotografie.
Inschrijven
Inschrijven voor de workshops kan via de website www.kunstbende.nl/workshops[n]
Meer uit Reimerswaal
REIMERSWAAL - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft de Kadernota goedgekeurd voor de komende jaren. In 2026 en 2027 lijkt de gemeente het financieel goed te doen: er blijft dan geld over. Maar vanaf 2028 krijgt Reimerswaal minder geld van de overheid. Dat betekent dat er daarna waarschijnlijk bezuinigd moet worden.
8 uur geledenREIMERSWAAL - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft de Kadernota goedgekeurd voor de komende jaren. In 2026 en 2027 lijkt de gemeente het financieel goed te doen: er blijft dan geld over. Maar vanaf 2028 krijgt Reimerswaal minder geld van de overheid. Dat betekent dat er daarna waarschijnlijk bezuinigd moet worden.
13 uur geledenKAPELLE - De politie onderzoekt een woninginbraak aan de Cederlaan in Kapelle en roept getuigen op zich te melden. De inbraak vond zaterdag rond 12.25 uur plaats. Volgens de politie is de woning met geweld betreden.
17 uur geledenWEMELDINGE - Een man is zondagmiddag per traumahelikopter overgebracht naar het Universitair Ziekenhuis Antwerpen (UZA), nadat hij onwel was geworden bij het Sluisplateau in Wemeldinge. De hulpdiensten rukten massaal uit na de melding rond 16.20 uur.
19 uur geledenHANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk.
2 dagen geledenYERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag.
3 dagen geledenWEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.
4 dagen geleden