Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kunst- en Cultuurroute Middelburg in teken van het boek, op 7 mei

Kunst- en Cultuurroute Middelburg in teken van het boek, op 7 mei

MIDDELBURG - Middelburg Boekenstad, dat betekent toch Boekenmarkt?Je ziet ze al vroeg uit de trein stappen, katoenen tasjes strijdvaardig paraat, de echte boekenneuzers die zich linea recta naar de markt spoeden. Maar er is zoveel meer te doen rond het boek op 7 mei...

Scenes aan de voordeur. De Kunst- en Cultuurroute staat de hele middag, van 13.00 tot 17.00 uur, in het teken van boeken en grafiek. Er zijn speciale tentoonstellingen, drukdemonstraties, boekpresentaties en verschillende lezers geven het boek een stem: de kunstroute leest voor. Op de stoep, maar ook binnen. Horen, zien en lezen in de binnenstad in veel variaties. 

Hoe klinkt een boek?
Tussen humor en ernst. Hoe klinkt nou een boek (en soms een hoed...)? Welk gedicht zou ik willen horen? Gaat dit over kunst? Hoe verbeeld je een filosofisch probleem? Is het daar vlaggetjesdag? Tekenen voor de krant, hoe doe je dat? De antwoorden op die, en meer, vragen vind je aan en achter die voordeuren waar de kunstroutevlag uithangt en waar die scenes zich afspelen. De Drvkkery, RVDK art & design (René van der Klooster), Atelier 28 (Andrea Cook), Etty Hillesum Huis, Juul Kortekaas, Middelburg Schilderkunst (Wieteke Hendrikx), Atelier Sandra van der Meulen, Cultuurhuis Kuiperspoort, Atelier Nanky de Vreeze, Atelier Toos van Holstein, Porseleinatelier Petra Bouman, de roofprint pers (Leni van den Berge), Goudsmid Bert van Wijk, Atelier Riet Wullems, Atelier Joke Apner, Atelier Blauwe Hope (Anne de Kam), Atelier Hoed Gezien (Hanny Mallekote).

Niet alle deelnemers aan de route doen ook mee met het boekenprogramma. Maar ook op die adressen is veel te zien en word je met open armen ontvangen. Kijk voor uitgebreide informatie op www.kunstroutemiddelburg.nl en op de websites van de deelnemers. Of kom naar de informatiekraam van de kunstroute op de boekenmarkt.

Meer uit Middelburg

Middelburgers moeten huis uit bij politieactie Dauwendaele; pistool blijkt speelgoedwapen

MIDDELBURG - Bij een flat aan de Vrijlandstraat in de Middelburgse wijk Dauwendaele is donderdagavond politie uitgerukt na een melding over een verdachte situatie met mogelijk een wapen.

3 uur geleden
Zeeland zet met stikstofplan ‘koers naar natuurherstel én ruimte voor boeren, MKB en industrie’

MIDDELBURG/DOMBURG - Gedeputeerde Staten van de provincie Zeeland hebben het Stikstofplan 2025 vastgesteld. 'In dit plan staan duidelijke kaders voor natuurherstel en stikstofreductie, met als doel om sámen met ondernemers, agrariërs, natuurorganisaties, gemeenten en andere betrokkenen te werken aan uitvoerbare oplossingen', staat in een persbericht van de provincie. 

5 uur geleden
Maak kennis met duiksport bij Duikteam Zeeland

MIDDELBURG - Ben je na de film De Wilde Noordzee enthousiast over het duiken geworden, dan ben je welkom voor een introductieduik. Duikvereniging Duikteam Zeeland biedt op de woensdagen 26 november en 17 december gratis introductieduiken aan in het Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen. 

15 uur geleden
Veerse Meer presenteert eerste gastheren en -vrouwen

VEERE - Namens de gebiedssamenwerking Veerse Meer zijn de eerste tien gastheren en -vrouwen van het Veerse Meer verwelkomd.

19 uur geleden
Vrienden Loterij blijft Zeeuws Museum in Middelburg steunen: samenwerking met vijf jaar verlengd

MIDDELBURG - De Vrienden Loterij verlengt de samenwerking met het Zeeuws Museum in Middelburg met vijf jaar. Voor de periode van 2026 tot en met 2030 ontvangt het museum opnieuw een jaarlijkse bijdrage van € 250.000. 

23 uur geleden
Herdenking Tweede Wereldoorlog in Serooskerke en Vrouwenpolder zaterdag

VROUWENPOLDER/SEROOSKERKE - In Vrouwenpolder en Serooskerke wordt zaterdag de beëindiging van de Tweede Wereldoorlog herdacht.

1 dag geleden
Proef méér dan een maaltijd met Stichting Thuisgekookt

MIDDELBURG - Uit recent onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de ouderen eenzaamheidsgevoelens ervaart (Bron: Nationaal Ouderenonderzoek, 2025). Nu de dagen korter worden en de avonden langer, is goed gezelschap en een warme huisgemaakte maaltijd belangrijker dan ooit. Stichting Thuisgekookt wil deze ouderen die - vanwege de leeftijd, ziekte of een beperking - niet meer elke dag zelf kunnen koken, oproepen om zich aan te melden bij Stichting Thuisgekookt voor hulp bij de warme maaltijd én waardevol contact met een thuiskok uit de buurt.

1 dag geleden