
Kunst & Cultuurroute Middelburg mei in teken Boekenstad
MIDDELBURG - Twee jaar moesten we genoegen nemen met een lege markt op de eerste zondag in mei, maar dit jaar is er op 1 mei de grote boekenmarkt, zoals vanouds. En aansluitend ook weer de ‘bibliofiele route’ en staat de kunst en cultuurroute Middelburg weer in het teken van ‘het boek’. Tien deelnemers bieden ons dit jaar ‘scenes aan de voordeur’, maar ook daarachter.RVDKart, Zeeuws Museum, Stichting Padma, Middelburg Schilderkunst, Print op het witte Paard, de roofprint pers, Breekbaar Wit, Riet Wullems, Blauwe Hope en Hoed Gezien.Horen, zien en...lezen, met aandacht voor het bijzondere boek, gemaakt in kleine oplage. Hoe het wordt gemaakt (b.v. bij Riet Wullems) en de uitnodiging om dat ook zelf te doen (bij Print op het witte Paard). Er zijn boekpresentaties op verschillende adressen en er wordt op alle adressen voorgelezen. Teksten uit die gepresenteerde boeken, maar ook die van o.a. Oscar Wilde, Peter Reynolds, René van der Klooster en Vladimir Majakovski. We kunnen horen over chinees en japans porselein bij ‘Breekbaar Wit’, en bij ‘Blauwe Hope’ worden we buiten begroet door dichtregels, wapperend in de wind.
Programma
Het programma begint om 11.00 u. op het Abdijplein, waar aansluitend bij de tentoonstelling ‘Vanuit de diepte’ van het Zeeuws Museum, fragmenten worden gelezen uit ‘De profundis’ van Oscar Wilde. Om 12.00 u. sluit de roofprint pers aan met ‘Moet u horen!’, een gedicht van Vladimir Majakovski, waarbij we ook de stem van de dichter zelf kunnen horen in een opname uit 1920. Om 13.00 uur. gaan alle deuren open en hangen de kunstroutevlaggen uit om de bezoekers te verwelkomen.
En: genoeg gehoord en gelezen? Er zijn nog 23 ateliers waar je ook met open armen ontvangen wordt zoals bij de nieuwe routedeelnemer Cultuurhuis Kuiperspoort waar Sylvia Radius haar werk presenteert of bij Het Lokaal aan het Zusterplein waar Niky Adryana haar abstracte schilderijen toont die gekenmerkt worden door een neutraal kleurgebruik waardoor haar werk rust en klampte uitstraalt.
Kijk voor uitgebreide informatie op www.kunstroutemiddelburg.nl en op de websites van de deelnemers.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - In het weekend van 3 en 4 mei heeft de Middelburgse karter Guillermo van Pamelen een derde plaats bemachtigd op het open Duits kampioenschap. Vanuit heel de wereld kwamen meer dan 200 deelnemers uit o.a. Duitsland, Nederland, België, Zweden, USA, Polen, Engeland, Spanje, Denemarken, Hongarije, Oostenrijk, Filipijnen, India en Frankrijk naar Grimma.
19 minuten geledenZOUTELANDE - Woningcorporatie Zeeuwland start deze maand met de vernieuwing van appartementengebouw De Tienden in Zoutelande.
1 uur geledenARNEMUIDEN - De brandweer van Arnemuiden heeft zaterdag de tweede plaats behaald bij de Gewestelijke brandbestrijdingswedstrijden in Wolphaartsdijk.
18 uur geledenMIDDELBURG - Op de begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg is zaterdag, in aanwezigheid van honderden nabestaanden, een monument onthuld voor de 45 Molukse militairen van de KNIL (Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger) die hier begraven zijn. "Mijn vader zou dit prachtig hebben gevonden", vertelt Coen Lawalata (74). "Het is laat, maar eindelijk is er erkenning voor de moed en daden van mijn vader en de andere KNIL-militairen die streden voor Nederland."
23 uur geledenWESTKAPELLE- De vrijwillige brandweer van Westkappele is in de nacht van zaterdag op zondag in actie gekomen om een buitenbrand te bestrijden. Aan de Achillesweg stond een aantal autobanden in brand. De brand was snel onder controle. Het is onduidelijk waardoor de brand ontstaan is.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Zondag (11 mei) is er een bijzonder, gratis toegankelijk concert in de Doopsgezinde kerk in Middelburg, in het teken van moederdag.
2 dagen geledenNIEUW- EN SINT JOOSLAND- De brandweer en politie zijn zaterdagmiddag ingezet na de melding van een autobrand op de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Ter plaatse bleek er geen sprake te zijn van een autobrand maar van een brandje in de auto. De politie heeft de weg afgezet. De brandweer stelde de situatie veilig.
2 dagen geleden