Kuipers: zorg loopt in drie regio's echt over
ROTTERDAM (ANP) - Ziekenhuizen in de regio's Limburg en Zuidwest-Nederland en in de omgeving van Zwolle lopen momenteel over, zegt voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ) Ernst Kuipers. De zorg staat komende tijd volgens hem voor een "groot dilemma. Aan de ene kant zijn er grote aantallen Covidpatiënten, maar er is ook heel veel gewone zorg nodig".
Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht meldde onlangs dat het in vergelijking met andere ziekenhuizen in de omgeving teveel Covidpatiënten moet verzorgen en dat het eerlijk verdelen van patiënten over de regio niet goed gaat. Hoe meer overbelast een regio is, hoe lastiger het is voor ziekenhuizen om onderling coronapatiënten te spreiden, zegt ook Kuipers. "Bovendien zijn niet alle patiënten geschikt om te kunnen verplaatsen. Zo zijn sommige mensen te ziek om ze te kunnen vervoeren. Anderen staan op het punt om ontslagen te worden, dus om die dan nog naar een ander ziekenhuis te brengen heeft dan weinig zin."
Er zijn nu drie regio's waar de druk in vergelijking met de rest van het land echt hoog is, aldus Kuipers. Dat betekent waarschijnlijk dat er komende tijd meer patiënten tussen regio's verplaatst moeten worden dan nu gebeurt. "Maar eigenlijk is het overal heel druk."
Zicht op hoe het gaat aflopen is er dan ook nog niet. Zo zei Kuipers eerder deze week al dat het aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen komende weken zal stijgen naar 2000. Momenteel houden ruim 1300 mensen met Covid-19 een ziekenhuisbed bezet. Daarnaast is er volgens Kuipers ook nog steeds "opvallend veel" acute zorg nodig. Zo zijn er bijvoorbeeld meer bevallingen dan normaal. De reguliere, planbare zorg komt zo steeds verder onder druk. "Het aantal besmettingen moet echt aanzienlijk omlaag. Omdat er anders teveel patiënten te lang op een wachtlijst blijven staan."
Meer uit Binnenland
GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
14 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
14 uur geleden