Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kuipers: eerste coronapatiënten volgende week naar Duitsland

Kuipers: eerste coronapatiënten volgende week naar Duitsland

HILVERSUM (ANP) - Begin volgende week zullen de eerste coronapatiënten naar Duitsland worden verplaatst om daar in de ziekenhuizen geholpen te worden. Dat zegt voorzitter Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ) Ernst Kuipers donderdag tegen radiozender BNR. Kuipers heeft daarover donderdagmiddag overeenstemming bereikt met een Duitse collega.

Eerder leek er door het hoge aantal coronapatiënten in ook de Duitse ziekenhuizen, geen plek te zijn om net als tijdens eerdere coronagolven patiënten van Nederland over te nemen. Dat is nu veranderd, Duitsland kan "een beperkt aantal patiënten" plaatsen. "Maar dat zal niet vandaag al gebeuren", aldus Kuipers tegen BNR. Sinds de bevestiging donderdagmiddag is het LNAZ "de praktische zaken aan het inregelen, waarna de eerste patiënten waarschijnlijk begin volgende week die kant uitgaan".

Begin deze maand nog, toen de Limburgse ziekenhuizen waarschuwden voor een "zorginfarct", was het volgens het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) nog geen optie om opnieuw patiënten naar Duitsland te brengen, bijvoorbeeld naar het voor Limburgers nabijgelegen Aken. Onze oosterburen kampten op dat moment ook te zeer met krapte aan zorgmedewerkers en een groeiende aanwas van patiënten.

Meer uit Binnenland

Bestrijding natuurbrand Limburg verloopt naar wens

OOSTRUM (ANP) - De bestrijding van de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen bij het Limburgse Venray is in de nacht van dinsdag op woensdag "gegaan zoals we hoopten". Dat laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.

53 minuten geleden
Recordaantal meldingen over nepagenten in eerste helft 2026

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal meldingen ontvangen over nepagenten. Er kwamen ruim 7200 meldingen binnen, het hoogste aantal dat ooit in een halfjaar is geregistreerd.

54 minuten geleden
Waterschap sluit Muidertrekvaart om zout water tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de droogte wordt de Muidertrekvaart vanaf vrijdag afgesloten. Dat laat waterschap Amstel, Gooi en Vecht weten.

4 uur geleden
Natuurbrand Venray niet onder controle, gebrek aan wind gunstig

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray is dinsdagavond niet verder uitgebreid, maar ook nog niet onder controle. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Wel is de wind boven het gebied gaan liggen en dat is volgens hem gunstig. "Zeker omdat de blushelikopters 's nachts niet vliegen, is het fijn dat het vuur niet verder wordt verspreid door de wind." De brand in Venray woedt sinds maandag. Tot nu toe is door de brand zo'n honderd hectare natuur verloren gegaan.

4 uur geleden
Geen hulp gevraagd aan Duitse brandweer bij natuurbrand Venray

OOSTRUM (ANP) - De Duitse krant Welt meldt dat de Nederlandse brandweer nog niet om assistentie van de Duitse collega's heeft gevraagd bij het blussen van de grote natuurbrand bij Venray. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord bevestigt dat. Volgens Welt staat de Duitse brandweer wel paraat om te helpen in de Noord-Limburgse plaats, wanneer dat nodig blijkt.

4 uur geleden
Blushelikopters Defensie terug na inzet bij natuurbrand Venray

OOSTRUM (ANP) - De twee blushelikopters van Defensie die zijn ingezet bij de grote natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray, zijn dinsdagavond laat weer teruggekeerd naar de vliegbasis Gilze-Rijen. Dat geldt ook voor de eenheden die op de grond ondersteuning boden, meldt de Koninklijke Luchtmacht.

4 uur geleden
Van den Brink roept nog eens 14 weigergemeenten op het matje

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.

9 uur geleden