Kruys nieuwe trainer FC Volendam en treedt in voetsporen vader
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft in Rick Kruys een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 39-jarige oud-speler van de Volendammers heeft een contract voor twee seizoenen getekend bij de ploeg die afgelopen seizoen degradeerde naar de Keuken Kampioen Divisie. Kruys is de opvolger van Regillio Simons, die eind vorig jaar de taken overnam van de opgestapte coach Matthias Kohler.
Kruys was de afgelopen twee seizoenen trainer bij VVV-Venlo. Met zijn dienstverband in Volendam treedt hij in de voetsporen van zijn vader Gert, die tussen 2010 en 2012 hoofdtrainer was bij FC Volendam. In die periode speelde Kruys junior 42 wedstrijden voor de club uit het vissersdorp.
Aanstaand technisch directeur Patrick Busby noemt Kruys "een talentvolle trainer die heeft aangetoond te kunnen presteren met beperkte middelen."
De nieuwe hoofdtrainer kijkt uit naar de samenwerking. "Ik ken de club al vanuit mijn tijd als speler en daarin heb ik gezien dat Volendam staat voor aanvallend voetbal en voor de ontwikkeling van jonge spelers", zegt Kruys. "Dit sluit aan bij mijn idee van voetbal en de volgende stap in mijn carrière."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP) - Zwitserland heeft zich na strafschoppen ten koste van Colombia geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. Na 120 minuten stond het 0-0 in het Vancouver Stadium. De strafschoppenserie werd met 4-3 gewonnen door de Zwitsers. Zwitserland bereikte twee keer eerder de kwartfinales, maar dat was voor het laatst op het WK in eigen land in 1954.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.
6 uur geledenSEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.
6 uur geledenATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.
7 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
14 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
18 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
18 uur geleden