Kruittoren Tholen, voor velen een pareltje
THOLEN - Meer dan 60 bedrijven werkte mee aan het project de Kruittoren in Tholen. Op 17 april 2019 werd officieel de eerste paal geslagen in bijzijn van kopers en wethouder, nu slechts anderhalf jaar later is het prachtige project af. Het appartementencomplex verbindt de historische binnenstad van Tholen met de nieuwbouwwijk Vestetuin en is een parel om naar te kijken.
7 kadewoningen, 12 torenappartementen, 1 penthouse en 9 stadsappartementen rezen het afgelopen jaar uit de grond. Vanaf de start van het project ging het hard met de verkoop van de woningen. Joost Polderdijk bedrijfsleider bij Fraanje is projectleider van het project. “Voor de appartementen was vanaf het begin af aan veel belangstelling, van de kadewoningen zijn er nog twee te koop. De andere appartementen zijn allemaal verkocht”, vertelt Joost.
Kleine vertraging
De bouw liep een kleine vertraging op tijdens de eerste lockdown. Joost Polderdijk legt uit: “ Met name het staal van het torentje alsmede de kunststof kozijnen zijn later geleverd en gemonteerd”. De laatste oplevering vond plaats op 30 oktober. Men vond het van groot belang om een stukje historie van Tholen na te bootsen. Zodoende werd er gebruik gemaakt van een specifieke kleurstelling van bruinrood en wit en is het plan afgestemd op het karakter van de oude stad.
Oude centrum
Het uitzicht is werkelijk prachtig te noemen. Het complex ligt tegen het oude centrum aan maar geeft ook een prachtige kijk op de haven, het water en de dijk. Onder het complex bevindt zich een parkeergarage waardoor parkeren nooit meer een probleem is. Alle woningen zijn royaal te noemen qua ruimte. Het kleinste appartement heeft een woonoppervlak van 119 vierkante meter. Het grootste appartement heeft een zee van ruimte, maar liefst 655 vierkante meter. Iedere woning beschikt over een grote tuin of een ruim balkon.
Speels
Ook Van den Ouden Makelaardij werkte mee aan het project. Niels van den Ouden: “Het is een lang traject geweest, het eindresultaat mag er zeker zijn. Als makelaar mag je er trots op zijn deel uit te maken van dit geheel. Op dit moment zijn nog twee kadewoningen te koop. Het zijn aparte woningen die speels ingedeeld zijn. De inhoud van de kadewoning is circa 539 kubieke meter en het gehele object is onderhoudsarm. Het complex staat op een mooie locatie en alle voorzieningen zijn op loopafstand te vinden.”
Uniek
Neeskens Makelaardij was ook vanaf begin af aan betrokken bij het project. “Het project heeft een lange aanloop gehad. Na realisatie van de bouw is het leuk om te zien hoe blij de kopers zijn met hun nieuwe woning. Ook is het een project met uitstraling en uniek in zijn soort. Kortom een project dat indruk maakt”, aldus Wilmar van Haaften, makelaar bij Neeskens Makelaardij.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Kunnen we tijdens Woaidaehen met blote benen over straat of moeten we een jas over onze outfits aan? Volgens meteoroloog Vera Buis van Weeronline is extra dikke kleding niet overbodig. Het wordt met 3 tot 4 graden frisjes en er kunnen winterse buien over het land trekken.
10 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 7 februari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 15 in de Derde Klasse en speelronde 13 in de Vierde en Vijfde Klasse.
12 uur geledenTHOLEN - De politie heeft dinsdag vijftien mensen aangehouden die via sociale media hebben geprobeerd anderen aan te sporen terroristische misdrijven te plegen. Onder hen is een 19-jarige jongeman uit Tholen, bevestigt het Openbaar Ministerie. Hij wordt ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid.
1 dag geledenZEELAND - Het CDA draagt Johan Aalberts voor als nieuwe gedeputeerde van Zeeland. Dat maken de Statenfractie en het provinciale bestuur van de partij bekend. Aanleiding is het vertrek van gedeputeerde Jo-Annes de Bat naar kabinet-Jetten. Hij legt zijn functie per 23 februari neer. Dat is de beoogde datum waarop het nieuwe kabinet wordt beëdigd.
1 dag geledenTHOLEN - Glaspoort start met de aanleg van glasvezel op de bedrijventerreinen in de gemeente Tholen. In totaal worden meer dan 540 aansluitingen gerealiseerd. De werkzaamheden beginnen in het eerste kwartaal.
1 dag geledenTHOLEN - Hoe toegankelijk zijn de stembureaus op Tholen? Dat wil raadslid Aron Beurkens (SGP) graag weten van de burgemeester en wethouders. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen heeft hij hierover schriftelijke vragen gesteld.
2 dagen geledenANNA JACOBAPOLDER - Een nummer uit de Top 2000 hoor je bijna dagelijks op de radio, maar live in een kerk? Dat is niet iets wat je vaak hoort of ziet. "Het is geen alledaagse kerkmuziek, maar wel muziek met een verhaal. Met deze dienst proberen we de kerk voor iedereen toegankelijk te maken", zo vertelt Wim van Nieuwenhuijzen, voorzitter van de Protestantse Kerk in Anna Jacobapolder, die gastheer is voor het concert. Toch is er tijdens de dienst ook ruimte voor gebed, het blijft immers een kerkdienst.
2 dagen geleden