Kruittoren Tholen, voor velen een pareltje
THOLEN - Meer dan 60 bedrijven werkte mee aan het project de Kruittoren in Tholen. Op 17 april 2019 werd officieel de eerste paal geslagen in bijzijn van kopers en wethouder, nu slechts anderhalf jaar later is het prachtige project af. Het appartementencomplex verbindt de historische binnenstad van Tholen met de nieuwbouwwijk Vestetuin en is een parel om naar te kijken.
7 kadewoningen, 12 torenappartementen, 1 penthouse en 9 stadsappartementen rezen het afgelopen jaar uit de grond. Vanaf de start van het project ging het hard met de verkoop van de woningen. Joost Polderdijk bedrijfsleider bij Fraanje is projectleider van het project. “Voor de appartementen was vanaf het begin af aan veel belangstelling, van de kadewoningen zijn er nog twee te koop. De andere appartementen zijn allemaal verkocht”, vertelt Joost.
Kleine vertraging
De bouw liep een kleine vertraging op tijdens de eerste lockdown. Joost Polderdijk legt uit: “ Met name het staal van het torentje alsmede de kunststof kozijnen zijn later geleverd en gemonteerd”. De laatste oplevering vond plaats op 30 oktober. Men vond het van groot belang om een stukje historie van Tholen na te bootsen. Zodoende werd er gebruik gemaakt van een specifieke kleurstelling van bruinrood en wit en is het plan afgestemd op het karakter van de oude stad.
Oude centrum
Het uitzicht is werkelijk prachtig te noemen. Het complex ligt tegen het oude centrum aan maar geeft ook een prachtige kijk op de haven, het water en de dijk. Onder het complex bevindt zich een parkeergarage waardoor parkeren nooit meer een probleem is. Alle woningen zijn royaal te noemen qua ruimte. Het kleinste appartement heeft een woonoppervlak van 119 vierkante meter. Het grootste appartement heeft een zee van ruimte, maar liefst 655 vierkante meter. Iedere woning beschikt over een grote tuin of een ruim balkon.
Speels
Ook Van den Ouden Makelaardij werkte mee aan het project. Niels van den Ouden: “Het is een lang traject geweest, het eindresultaat mag er zeker zijn. Als makelaar mag je er trots op zijn deel uit te maken van dit geheel. Op dit moment zijn nog twee kadewoningen te koop. Het zijn aparte woningen die speels ingedeeld zijn. De inhoud van de kadewoning is circa 539 kubieke meter en het gehele object is onderhoudsarm. Het complex staat op een mooie locatie en alle voorzieningen zijn op loopafstand te vinden.”
Uniek
Neeskens Makelaardij was ook vanaf begin af aan betrokken bij het project. “Het project heeft een lange aanloop gehad. Na realisatie van de bouw is het leuk om te zien hoe blij de kopers zijn met hun nieuwe woning. Ook is het een project met uitstraling en uniek in zijn soort. Kortom een project dat indruk maakt”, aldus Wilmar van Haaften, makelaar bij Neeskens Makelaardij.
Meer uit Tholen
THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
2 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
5 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
8 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
11 uur geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
1 dag geledenTHOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.
1 dag geleden