Kruijswijk test positief op coronavirus en verlaat Giro
LANCIANO (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk verschijnt niet aan de start van de tiende etappe van de Ronde van Italië. De kopman van Team Jumbo-Visma testte op de rustdag positief op het coronavirus en moet de Giro verlaten.
Kruijswijk heeft volgens zijn ploeg geen klachten of symptomen. Hij ontving het nieuws van zijn positieve test dinsdagochtend. De overige renners en stafleden van de Nederlandse wielerploeg testten twee keer negatief en mogen vervolgen.
Kruijswijk was de nummer 11 in het algemeen klassement. Hij stond op 1 minuut 24 van rozetruidrager João Almeida (Deceuninck - Quick-Step). Het bericht over zijn besmetting kwam zeer onverwacht. "Ik voel me gewoon fit. Ik kan het dan ook niet bevatten dat ik het heb opgelopen. Het is een heel grote teleurstelling om dit nieuws te krijgen. Binnen de ploeg nemen we veel maatregelen en het is jammer dat ik op deze manier de Giro moet verlaten."
Meer positieve tests
Alle renners en stafleden ondergingen op de rustdag een coronatest. Het ging in totaal om 571 afgenomen tests. Ook een renner van Team Sunweb testte positief en zal niet meer mogen starten. Het is niet bekend wie die renner is. Kopman van Sunweb is Wilco Kelderman. Hij staat tweede in het algemeen klassement.
Verder testten ook zes stafleden positief, vier bij Mitchelton-Scott, één bij Team Ineos-Grenadiers en één bij AG2R.
Grote tegenvaller
Voor Kruijswijk is het zijn tweede grote tegenvaller in dit seizoen, dat door het coronavirus een maandenlange onderbreking kende en dit najaar is volgepropt met grote koersen. De 33-jarige renner zou aanvankelijk als mede-kopman van start gaan in de Tour de France, maar een val in het Critérium du Dauphiné - met een schouderblessure als gevolg - voorkwam die plannen.
In de Giro hoopte Jumbo-Visma op sportief eerherstel na de dramatisch verlopen slotfase van de Tour, waarin de Sloveen Primoz Roglic de eindzege in de tijdrit uit handen gaf.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
10 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 dag geleden