Kruijswijk: negende rit in Giro leent zich voor aanvallen
VIESTE (ANP) - Steven Kruijswijk verwacht aanvallen in de lastige negende etappe van de Ronde van Italië zondag. De kopman van Jumbo-Visma zegt zich goed te voelen en misschien wel zelf de aanval te gaan zoeken. "De rit leent zich ervoor om te koersen en aan te vallen. We hebben mogelijkheden en zullen zien wat we kunnen doen", kijkt de nummer 8 uit het klassement vooruit.
Kruijswijk staat op 1.21 minuut van de Portugese rozetruidrager João Almedia. Die achterstand liep hij vooral op in de openingstijdrit, waarin hij door de veranderde weersomstandigheden tijd verloor op enkele van zijn concurrenten die vroeger waren gestart.
De negende rit heeft twee beklimmingen van de tweede categorie en twee van de eerste categorie en eindigt op 1655 meter hoogte in Roccaraso. "Het is ook de dag voor de rustdag, dus het wordt sowieso een zware wedstrijd", verwacht Kruijswijk vooruit. In de rit van zaterdag had hij zoveel mogelijk krachten gespaard. "Het doel was om veilig de finish te bereiken en energie te sparen voor morgen. Daarin zijn we geslaagd."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
9 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
4 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
22 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
22 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
23 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
23 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
1 dag geleden