Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kruijswijk: negende rit in Giro leent zich voor aanvallen

Kruijswijk: negende rit in Giro leent zich voor aanvallen

VIESTE (ANP) - Steven Kruijswijk verwacht aanvallen in de lastige negende etappe van de Ronde van Italië zondag. De kopman van Jumbo-Visma zegt zich goed te voelen en misschien wel zelf de aanval te gaan zoeken. "De rit leent zich ervoor om te koersen en aan te vallen. We hebben mogelijkheden en zullen zien wat we kunnen doen", kijkt de nummer 8 uit het klassement vooruit.

Kruijswijk staat op 1.21 minuut van de Portugese rozetruidrager João Almedia. Die achterstand liep hij vooral op in de openingstijdrit, waarin hij door de veranderde weersomstandigheden tijd verloor op enkele van zijn concurrenten die vroeger waren gestart.

De negende rit heeft twee beklimmingen van de tweede categorie en twee van de eerste categorie en eindigt op 1655 meter hoogte in Roccaraso. "Het is ook de dag voor de rustdag, dus het wordt sowieso een zware wedstrijd", verwacht Kruijswijk vooruit. In de rit van zaterdag had hij zoveel mogelijk krachten gespaard. "Het doel was om veilig de finish te bereiken en energie te sparen voor morgen. Daarin zijn we geslaagd."

Meer uit Sport

GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

3 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

5 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

8 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

9 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

9 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

9 uur geleden