Kruijswijk haalt aan de finish opgelucht adem
VILLAFRANCA TIRRENA (ANP) - Het was opletten in de finale van de rit, maar de Nederlandse wielrenners Wilco Kelderman en Steven Kruijswijk bereikten zonder problemen de finish van de vierde etappe van de Ronde van Italië. "We moesten alert zijn in de finale", zegt Kruijswijk, de kopman van Jumbo-Visma, na de laatste rit op Sicilië. "Het regende in de afdaling en de wegen waren nat. Het voelde niet helemaal fijn, maar we zijn er goed en veilig doorheen gekomen."
Kruijswijk werd door zijn teamgenoten van voren gehouden en rolde in het peloton als 52e over de finish in Villafranca Tirrena. "Het was noodzakelijk om vooraan te zitten, want de weg was smal en slecht", aldus de klimmer, die in het klassement op de tiende plaats staat, op 1.17 van de Portugese rozetruidrager João Almeida. Wilco Kelderman is de nummer 4 van het ranglijst, met 44 seconden achterstand. De kopman van Team Sunweb beleefde net als Kruijswijk een probleemloze rit.
"Ik zit nu op het niveau dat ik had gehoopt en verwacht", aldus Kruijswijk. "Dit jaar heb ik nog maar weinig koersdagen gehad en ik ben nog niet op mijn topniveau. Ik heb er vertrouwen in dat mijn vorm zal groeien."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
20 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
22 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
23 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
23 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
23 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
1 dag geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
1 dag geleden