Kruijswijk haalt aan de finish opgelucht adem
VILLAFRANCA TIRRENA (ANP) - Het was opletten in de finale van de rit, maar de Nederlandse wielrenners Wilco Kelderman en Steven Kruijswijk bereikten zonder problemen de finish van de vierde etappe van de Ronde van Italië. "We moesten alert zijn in de finale", zegt Kruijswijk, de kopman van Jumbo-Visma, na de laatste rit op Sicilië. "Het regende in de afdaling en de wegen waren nat. Het voelde niet helemaal fijn, maar we zijn er goed en veilig doorheen gekomen."
Kruijswijk werd door zijn teamgenoten van voren gehouden en rolde in het peloton als 52e over de finish in Villafranca Tirrena. "Het was noodzakelijk om vooraan te zitten, want de weg was smal en slecht", aldus de klimmer, die in het klassement op de tiende plaats staat, op 1.17 van de Portugese rozetruidrager João Almeida. Wilco Kelderman is de nummer 4 van het ranglijst, met 44 seconden achterstand. De kopman van Team Sunweb beleefde net als Kruijswijk een probleemloze rit.
"Ik zit nu op het niveau dat ik had gehoopt en verwacht", aldus Kruijswijk. "Dit jaar heb ik nog maar weinig koersdagen gehad en ik ben nog niet op mijn topniveau. Ik heb er vertrouwen in dat mijn vorm zal groeien."
Meer uit Sport
MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
29 minuten geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
30 minuten geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
6 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geleden