Kruijswijk haalt aan de finish opgelucht adem
VILLAFRANCA TIRRENA (ANP) - Het was opletten in de finale van de rit, maar de Nederlandse wielrenners Wilco Kelderman en Steven Kruijswijk bereikten zonder problemen de finish van de vierde etappe van de Ronde van Italië. "We moesten alert zijn in de finale", zegt Kruijswijk, de kopman van Jumbo-Visma, na de laatste rit op Sicilië. "Het regende in de afdaling en de wegen waren nat. Het voelde niet helemaal fijn, maar we zijn er goed en veilig doorheen gekomen."
Kruijswijk werd door zijn teamgenoten van voren gehouden en rolde in het peloton als 52e over de finish in Villafranca Tirrena. "Het was noodzakelijk om vooraan te zitten, want de weg was smal en slecht", aldus de klimmer, die in het klassement op de tiende plaats staat, op 1.17 van de Portugese rozetruidrager João Almeida. Wilco Kelderman is de nummer 4 van het ranglijst, met 44 seconden achterstand. De kopman van Team Sunweb beleefde net als Kruijswijk een probleemloze rit.
"Ik zit nu op het niveau dat ik had gehoopt en verwacht", aldus Kruijswijk. "Dit jaar heb ik nog maar weinig koersdagen gehad en ik ben nog niet op mijn topniveau. Ik heb er vertrouwen in dat mijn vorm zal groeien."
Meer uit Sport
MADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
21 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
2 dagen geleden