Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kruijswijk als kopman van Jumbo-Visma naar Giro d'Italia

Kruijswijk als kopman van Jumbo-Visma naar Giro d'Italia

DEN BOSCH (ANP) - Steven Kruijswijk vertrekt volgende maand als kopman van wielerploeg Jumbo-Visma in de Giro d'Italia. De Brabander zou eigenlijk een van de drie kopmannen zijn in de Tour de France, maar blesseerde zich kort voor het begin van de Tour bij een val in het Critérium du Dauphiné. Kruijswijk (33) verblijft momenteel met een groot deel van de Giroploeg voor een hoogtestage in het Franse Tignes.

"Ik merk dat ik beter en beter word. Mijn schouder is nog niet volledig hersteld, maar ik kan mijn trainingen gewoon doen", liet Kruijswijk weten. "Het ziet er goed uit en ik kijk uit naar de Giro. In de eerste week ligt meteen een aankomst bergop. Dan weet ik meteen waar ik sta. Ik hoop tegen die tijd volledig fit te zijn zodat we voor een goed klassement kunnen gaan."

Kruijswijk leek in 2016 op weg naar de eindzege in de Giro, maar ging als drager van de roze leiderstrui twee dagen voor het einde onderuit. Hij sloot die ronde af als vierde. Vorig jaar werd Kruijswijk derde in de Tour de France.

Meer uit Sport

Eerste man die onder de tien seconden dook op 100 meter overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse atleet Jim Hines, de eerste man ooit die onder de tien seconden dook op de 100 meter, is op 76-jarige leeftijd overleden.

51 minuten geleden
Basketballers Heat trekken stand gelijk in NBA-finale

DENVER (ANP) - De basketballers van Miami Heat hebben de stand in de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA gelijk getrokken. De ploeg won de tweede wedstrijd tegen Denver Nuggets met 111-108. De stand in de best-of-seven series is nu 1-1.

4 uur geleden
Svitolina met coach Sluiter naar kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Elina Svitolina heeft onder trainer Raemon Sluiter weer de weg naar boven gevonden. De tennisster uit Oekraïne staat in de kwartfinale van Roland Garros. Ze versloeg de Russin Daria Kasatkina in twee sets: 6-4 7-6 (5)

14 uur geleden
Bol is geen 'superhuman' die altijd voldoet aan verwachtingen

HENGELO (ANP) - Femke Bol moet nog altijd wennen aan de sterrenstatus die ze geniet in de atletiekwereld. "Ik ben geen 'superhuman', maar gewoon een mens als iedereen", zei de topatlete bij de FBK Games in Hengelo. Ze won daar tot groot enthousiasme van de ongeveer 10.000 toeschouwers overtuigend de 400 meter in 50,11 seconden.

14 uur geleden
Hassan zegeviert dag na 10.000 meter ook op 1500 meter in Hengelo

HENGELO (ANP) - Sifan Hassan heeft haar eerste 1500 meter na bijna twee jaar met succes volbracht. Ze won bij de FBK Games de middenafstand in een tijd van 3.58,12 en voldeed daarmee ruimschoots aan de limiet voor de WK deze zomer in Boedapest (4.03,50).

16 uur geleden
Tennisser Alcaraz overtuigend naar laatste acht in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich vrij eenvoudig geplaatst voor de kwartfinales van Roland Garros. De als eerste geplaatste Spanjaard rekende in drie sets af met Lorenzo Musetti uit Italië: 6-3 6-2 6-2.

17 uur geleden
Bol verwent publiek in Hengelo met overtuigende zege op 400 meter

HENGELO (ANP) - Atlete Femke Bol heeft een uitverkocht FBK-stadion in Hengelo verwend met een overtuigende overwinning op de 400 meter. De 23-jarige Amersfoortse noteerde een tijd van 50,11 seconde over één rondje op de tartanbaan. Daarmee liep ze harder dan ooit op het evenement in Hengelo, maar bleef ze wel boven haar Nederlands record van 49,44, waarmee ze vorige zomer de Europese titel veroverde.

17 uur geleden